Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

perdorimi

Sëmundjet që shëron çaji kamomil Çaji kamomile është një pije jashtzakonisht e shëndetshme dhe ka fuqinë e vet të kurojë një numër sëmundjesh. Nganjëh
Çamçakëzi shkakton ngërçe tek muskujt e nofullës Cëmcakëzët prej kohësh dihet se janë të dëmshëm për dhëmbët dhe shëndetin e tyre. Por sipas ekspertëve dhe stomatolog
Rrëzimi i dytë brenda disa muajsh, kush është avioni i Boeing që po rrezikon udhëtarët Disa kompani të fluturimeve e kanë hequr nga përdorimi aeroplanin e tipit “Boeing 737 Max 8” pas aksidentit që ndodhi në
Për trazira, efektet e frikshme të gazit serb kur hidhet në turmë (FOTO LAJM) Policia ka përdorur masivisht gaz lotsjellës gjatë mbrëmjes së djeshme kur opozita po protestonte para Kuvendit, ashtu s
Jeni për rrugë? Kujdes, në këto akse kalohet vetëm me zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se si pasojë e reshjeve të dëborës në disa akse rrugore është i nevojshëm përdori
Vidhte pensionet, arrestohet punonjësi i Postës Shqiptare Postieri i Postës së Pogradecit, mësohet se është ndaluar nga Policia e Shtetit për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës
Demiraj jep alarmin: Helmi që u hodh e kanë përdorur Sadami dhe Gadafi Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagi
Nga dita e sotme nuk lejohet përdorimi i kodeve +377 dhe +386 Qytetarët e Kosovës nga dita e sotme nuk do të mund t’i përdorin telefonat e tyre me kodet +377 dhe +386. Nga data 15 e
Xhaferi tregon si do të mbahen seancat në gjuhën shqipe Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi nga fundi i këtij muaji, pas përfundimit të përgatitjeve të duhura t
LSDM i del në mbrojtje Xhaferit kundër VMRO-DPMNE-së Deputeti i Lidhjes Sociale Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Aleksandar Kiracovski sot ka deklaruar se paditë penale që par
Qeveria: Gjuha shqipe nuk bëhet zyrtare Ligji për gjuhë i avancon të drejta e të gjithë komuniteteve joshumicë dhe nuk parashikon punësime të reja, ndërsa gjuha
Gjithnjë e më shumë antibiotikë, ekspertët të alarmuar nga pasojat Një rritje dramatike e konsumit global të antibiotikëve ka bërë që ekspertët e shëndetit publik të apelojnë për strategj
2 të vdekur në Holandë, ndërsa në Itali 216 të plagosur nga fishekzjarret Dy persona kanë vdekur në Holandë në aksidente nga përdorimi i fishekzjarreve gjatë natës së Vitit të Ri. Një person
Shpërdorimi i fondeve të universiteteve për luks nga dekanët dhe zyrtarët e qeverisë Pa përgjegjësi nuk mund të mbeten edhe rektorët me dekanët e universiteteve. Bordi i Administrimit është një organiz
Mohoi të ishte shtruar në psikiatri, mjeku nxjerr raportin e këngëtares shqiptare Vetëm dy ditë kanë kaluar që kur Babe Gee u përhap lajmi se këngëtarja ishte gjetur në gjendje shumë të rëndë për shkak
Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla nën 15 vjeç Që nga e hëna në shkollat e Francës fëmijëve nën moshën 15 vjeçare nuk do t’u lejohet që të përdorin telefonat në asnjë
E përdorin të gjithë, kjo gjë shkakton kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Me këto zakone, po e dëmtoni shumë tiganin tuaj Tigani jongjitës është një mjet mjaft i nevojshëm në kuzhinë, pasi është shumë i lehtë në përdorim dhe pastrohet lehtë.
Hyn euro me shumic, bizneset rritën përdorimin e valutës së tyre Bizneset e të gjitha kategorive kanë rritur përdorimin e valutës në transaksionet e tyre gjatë gjysmës së parë të vitit
Deri më sot kufjet i keni vënë gabim në vesh, mësoni përdorimin (FOTO LAJM) Deri më sot kufjet i keni vënë ato gabimisht në veshin tuaj por tashmë mund ta mësoni metodën. Matthew Santoro, një p