999 rezultate për

perdorim

Sëmundjet që shëron çaji kamomil Çaji kamomile është një pije jashtzakonisht e shëndetshme dhe ka fuqinë e vet të kurojë një numër sëmundjesh. Nganjëh
Çamçakëzi shkakton ngërçe tek muskujt e nofullës Cëmcakëzët prej kohësh dihet se janë të dëmshëm për dhëmbët dhe shëndetin e tyre. Por sipas ekspertëve dhe stomatolog
Polici vrasës e kishte fiksim të fotografohej me politikanë (FOTO LAJM) Shefki Spahiu, është rreshteri kriminel i Policisë së Kosovës, i cili vrau në vendin e punës, të riun nga Mushtishti, Je
“Më mirë beqare sesa 1 përdorimshme”, Bleona sherr me komentuesit (FOTO LAJM) Këngëtarja Bleona Qereti është aktualisht single dhe këtë e ka preferuar ta thotë disa herë. Por pse është single Ble
Është magjik, tetë përdorimet e limonit Ne të gjithë e përdorim limonin në gatim ose si tretman natyral për shumë probleme shëndetësore. Nëse nuk e keni ditu
Rrëzimi i dytë brenda disa muajsh, kush është avioni i Boeing që po rrezikon udhëtarët Disa kompani të fluturimeve e kanë hequr nga përdorimi aeroplanin e tipit “Boeing 737 Max 8” pas aksidentit që ndodhi në
Për trazira, efektet e frikshme të gazit serb kur hidhet në turmë (FOTO LAJM) Policia ka përdorur masivisht gaz lotsjellës gjatë mbrëmjes së djeshme kur opozita po protestonte para Kuvendit, ashtu s
I përdorim përditë, por këto gjëra na rrezikojnë shëndetin (FOTO LAJM) Edhe pse njerëzit përpiqen të jenë të kujdesshëm në gjërat që përdorin dhe të kenë kujdes nga materialet e dëmshme në fa
Jeni për rrugë? Kujdes, në këto akse kalohet vetëm me zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se si pasojë e reshjeve të dëborës në disa akse rrugore është i nevojshëm përdori
Vidhte pensionet, arrestohet punonjësi i Postës Shqiptare Postieri i Postës së Pogradecit, mësohet se është ndaluar nga Policia e Shtetit për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës
Demiraj jep alarmin: Helmi që u hodh e kanë përdorur Sadami dhe Gadafi Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagi
Nga dita e sotme nuk lejohet përdorimi i kodeve +377 dhe +386 Qytetarët e Kosovës nga dita e sotme nuk do të mund t’i përdorin telefonat e tyre me kodet +377 dhe +386. Nga data 15 e
Burg për mësuesin dhe mjekun në Drenas Dy të dyshuarit për rastin e abuzimit seksual të nxënëses 16-vjeçare nga Drenasi, pritet të dalin sot para Gjykatës. Ata
Bllokohet një valixhe e "tmerrshme" në aeroport Qeni beagle po patrullonte në Aeroportin Ndërkombëtar Pearson të Torontos për mallra kontrabandë, kur një aromë e pazako
Xhaferi tregon si do të mbahen seancat në gjuhën shqipe Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi nga fundi i këtij muaji, pas përfundimit të përgatitjeve të duhura t
I përdorim përditë, por këto funksione nuk i dinim Ka disa detaje të vogla në gjërat që ne i përdorim në përditshmëri që në fakt as nuk ia dimë kuptimin, por që kanë shumë
LSDM i del në mbrojtje Xhaferit kundër VMRO-DPMNE-së Deputeti i Lidhjes Sociale Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Aleksandar Kiracovski sot ka deklaruar se paditë penale që par
Qeveria: Gjuha shqipe nuk bëhet zyrtare Ligji për gjuhë i avancon të drejta e të gjithë komuniteteve joshumicë dhe nuk parashikon punësime të reja, ndërsa gjuha
Ky zyrtar multimilioner pretendon se ka vetëm një strehë ku të fusë kokën Rusia njihet si vendi i origjinës së shumë multimilarderëve, por kur bëhet fjalë për mënyrën se si janë siguruar të ardh
Gjithnjë e më shumë antibiotikë, ekspertët të alarmuar nga pasojat Një rritje dramatike e konsumit global të antibiotikëve ka bërë që ekspertët e shëndetit publik të apelojnë për strategj