999 rezultate për

perdore

Noizyt i keqpërdoret marka e veshjeve, në aeroport shiten kopjet false (FOTO LAJM) Reperi i njohur shqiptar, Noizy, veç karrierës së suksesshme në muzikë prej disa kohësh ka nxjerrë në treg edhe një linj
49 vjeçarja i bën video vetes ndërkohë që po pësonte sulm në tru (VIDEO) 49-vjeçarja Stacey Yepes po kthehej me veturë në shtëpi pas punës kur papritmas filloi të humbasë kontrollin e automjeti
Kur e përdorën njerëzit qumështin për herë të parë? E thonë studiuesit Shkencëtarët kanë zbuluar provat më të hershme direkt të konsumit të qumështit nga njerëzit. Ekipi identifikoi protei
Mjaftojnë vetëm 8 kokrra dhe trupi juaj do t'ju falënderojë Trëndafili i egër (Rosa Canina) është një ndër bimët medicinale më të çmuara për nga vlerat e forta shëndetësore. Shqipë
E armdhja pa karta krediti, pagesat do të bëhen me skanimin e dorës Nismëtarja e idesë është Amazon, që ka nisur testimin e një mënyre të re pagese në supermarketet Whole Foods në Shtetet
Vëmendje! "Instagram" jep lajmin e rëndësishëm Shumë ndjekës të rrjetit social Instagram u shqetësuan se fotografitë e tyre mund të përdoren. E gjitha kjo u shkaktua n
Municionet e sekuestruara në Portin e Durrësit, zbulohen detajet për çfarë do përdorej në Bari Municioni i zbuluar dje në Portin e Durrësit do të përdorej për grabitje makinash luksoze në Bari. Kështu raporton media
Emoji "të pista" për të cilat duhet të mendohesh 2 herë para se t' ia dërgosh dikujt (FOTO LAJM) Me përdorimin e telefonit celular, përdorim të gjerë kanë marrë dhe emojit. Ndonjëherë, një i tillë mjafton për të nënku
Në luftë për mbijetesë, fundi i dhimbshëm i kafshëve të egra (FOTO LAJM) Fotografi të mahnitshme janë kapur nga Michael Cohen, të cilat tregojnë dy luanë që bëjnë të pamundurën për të rrëzuar n
Njihuni me vlerat shëruese të nektarinës Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frut kurues. Në m
Ky është fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frutë kuruese. Në
Studim: Nëse kanabis është legal përdoret më pak nga adoleshentët Adoleshentët kanë më pak gjasa të përdorin kanabisin në vendet ku është i legalizuar, sipas një studimi të ri. Studiu
Kavaja në këmbë kërkohet lirimi i ambienteve të KZAZ-së Qytetarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike janë mbedhur në qendër të qytetit të Kavajës. Sipas asaj që mëson Sy
Berisha: Të përdoret çdo mjet i mosbindjes civile për rrëzimin e Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë intervistës në emisionin “Tempora” në Ora News, është shprehur se opozita duhet të
Vaji i ullirit parandalon plakjen dhe kancerin e lëkurës Vaji i ullirit përdoret shumë nga njerëzit për të përgatitur ushqim, por pos kësaj ai përdoret edhe për trupin dhe flokë
Gjendet tani në treg: Fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një frut kurues. Në
ONM "fundos" kandidatin për SPAK: Përdore dy vjet një makinë pa letra Në seancë dëgjimore në KPK doli prokurori i dosjes së shumë përfolur nga politika 339, Vladimir Mara, i cili është edhe
Dje i mori përdore, sot ata e nderojnë: Fotoja e Clintonit me ushtarët e Kosovës që po bën "namin" në Facebook "Ne po angazhohemi për të mbrojtur popullin e Kosovës nga një makineri vrastare që po i ndjek ata nga fshati në fshat du
Gjuha Shqipe ende nuk po përdoret në Maqedoni Ndërkohë që gabimet drejtshkrimore vazhdojnë të mos përmirësohen, ndërsa tabelat vendosen vetëm në gjuhën Maqedonase, A
Miratohet ligj, trupat e njerëzve mund të përdoren si pleh për bimët Përveç varrosjes dhe djegies së trupit, njerëzit mund të kthehen edhe në material plehërimi për bimët. Kjo është mira