999 rezultate për

perdor

Dikur e përdornim ujin e shiut dhe ja pse bënim kaq mirë Uji i shiut është përdorur prej shumë kohësh, që nga qytetërimet antike, në mungesë të rrjeteve hidrike. Por do të i
BE i jep "dritën jeshile" përdorimit të vaksinës Moderna Agjencia Evropiane e Barnave në BE i dha “dritën jeshile” vaksinës Moderna. Pas këtij vendimi, Komisioni Evropian mu
Presidenca reagon pas akuzave nga Rama: Nuk të lejojmë të shpërdorosh fondet Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, i cili ditën e sotme nga Vlora e ka akuzuar se ka blloku
Detaje: Përparim Ademi përdori djalin e vajzës së tij për të hyrë në banesë Vrasja e Kristina Bardhit dhe Zhaneta Metanit në banesën e tyre në “Astir”, nga Përparim Ademi ndodhi përpara syve të nj
Duke filluar nga 1 janari, ja cilët janë telefonat ku WhatsApp nuk do të funksionojë më Një version i ri i WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në shumë aparate celular nga 1 janari 2021. Pajisjet e vjet
Fishekzjarre dhe kapsolla, Ministria i bën apel qytetarëve të Kosovës Ministria e Punëve të Brendshme po kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes në përdorimin e fishekzjarrëve dhe mjeteve tje
KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021 KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021. Përmes një letre dërguar partive më të mëdha
Nuk mund të përdorte prezervativ? Prezantuesja: Maradona ishte një kalë i çmendur, më erdhi në shtëpi Prezantuesja e njohur, Raffaella Carra ka kujtuar momentet e çmendura me Diego Maradonën. E intervistuar nga e përjav
HOROSKOPI/ Kujdes me financat këtë fundvit, mos e shpërdoroni lekun Dashi Qëndrimi i ftohtë i një mikut/mikes suaj do t’ju bëjë të ndiheni keq. Megjithatë përpiquni të ruani qetësinë. Mun
Nëse ke këtë model celulari, nga1 janari nuk do mund të përdorësh Whatsappit Me kalimin e viteve dhe modeleve të reja të celularëve dhe programet e shumta zhvillohen dhe updatohen. Iphone ka laj
Si ta bëni faqen tuaj të internetit më të lehtë për përdorim Synoni për funksion, jo për modë. Kanë kaluar ditët kur bizneset kanë përdorur uebfaqet vetëm për të ndarë informacio
Sekreti për një tretje të mirë, ju duhet vetëm lëkura e limonit Të gjithë kemi pirë ujë me limon në mëngjes por e dimë që është shumë i rëndë për stomakun dhe jo gjithmonë mund ta përd
Mënyrat më të mira për kuruar ftohjen dhe gripin në shtatzëni Cila është mënyra më e mirë për të trajtuar ftohjen? Nëse ftoheni, do të ndiheni të dërrmuara e krahas kësaj, duke qenë
Kryebashkiakja Mema kallëzohet për shpërdorim detyre, dosja kalon në SPAK Kryetarja e Bashkisë së Dimalit në Berat, Juliana Mema është kallëzuar më SPAK pasi akuzohet për shpërdorim detyre, shka
Festat, komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike Komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike Me urdhëresën e nxjerr nga Kryetari i Komunës së Ferizajt,
Gozhdët e përdorura për të kryqëzuar Jezus Krishtin zbulohen në dhomën sekrete të një manastiri (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur fragmente të gozhdëve 6 centimetra në një manastir në Milevsko, Çeki. Arkeologët kanë zbuluar
Zbulohet skandali! Murgeshat përdornin djemtë e vegjël për prostitucion Një skandal i përmasave të mëdha është zbuluar dhe vërtetuar në Gjermani. Murgeshat katolikë që drejtonin një shtëpi
Masë drastike! Në këtë shtet nëse nuk vaksinohesh kundër COVID-19, nuk ka transport publik! Personat të cilët do të refuzojnë të vaksinohen ndaj virusit COVID-19, do të ndalohen të përdorin transportin publik në
Keqpërdorja e Frrok Çupit, kthimi i tij në "servilin dezhurn" të të gjitha pushteteve Nga Ermal Mulosmani Frrok Çupi nuk e meriton këtë që po i ndodh. Në ditët e tij më të mira, në agun e dem
6 mënyrat për t'i përdorur lëkurat e portokallit para se t'i hedhësh Shumica e njerëzve që hanë portokalle, i hedhin lëkurat e tyre. Pavarësisht se lëkurat janë pak, të shumta janë përdorim