999 rezultate për

perdhunimeve

Rasti i Drenasit mund të dekurajojë raportimin e përdhunimeve në polici Rasti i nxënëses nga Drenasi, e cila kishte shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj për dhunim seksual, e në
Publikohen për herë të parë pamjet e përdhunimeve nga refugjatët në Gjermani (VIDEO) Tashmë ka kaluar një vit nga ngjarja e përdhunimeve në Këln të Gjermanisë, dhe ‘DailyMail’ publikon për herë të parë pam
Vetëvriten 20 gra në Aleppo që t’i shpëtojnë përdhunimeve (FOTO LAJM) Aleppo vazhdon makthin që ka kapluar këtë vend prej shumë kohësh, e ndërsa forcat qeveritare të presidentit Bashar al-As
India nxjerr unazën kundër përdhunimeve (FOTO-LAJM) Femrat indiane mund të mbrohen ndaj përdhunimeve tashmë përmes një unnaze të quajtur” Woman Sting”. Unaza është e pajisu
Brazili mes drogës e përdhunimeve (FOTO-LAJM) Policia e amerikano-jugore ka nisur një operacion për të kontrolluar lagjet famëkeqe, që janë në duar të bandave të drog
Zbulohet mjeti që pritet të ul numrin e përdhunimeve në Afrikë Numri i madh i përdhunimeve në Afrikë ka detyruar shoqatat e ndryshme të gjejnë zgjidhje ekstreme për të parandaluar kët