999 rezultate për

perderisa

Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
Nacionalistët grekë përpiqen të bllokojnë marrëveshjen e Prespës Deputetët e Kuvendit të Greqisë janë duke u përgatitur për ta ratifikuar një pakt historik që do t’ia lejojë Maqedonisë
70 vjet pas luftësm Franca dhe Gjermani bëhen bashkë për të shpëtuar Europën Franca dhe Gjermania i kanë ripërtërirë zotimet për marrëdhënie të mira, duke dëshmuar se bashkëpunimi tradicional i dy
Haradinaj siguron kryeministren serbe: Taksa nuk hiqet! Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serb
I ftohti ekstrem mbërthen Karolinën e Veriut (FOTO LAJM) Një stuhi e madhe e borës i ka goditur disa shtete në pjesën jug-lindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Raportohe
Nxënësi thyen një gotë para Melania Trump (VIDEO) Përderisa zonja e parë amerikane, Melania Trump po diskutonte me disa nxënës në Shtëpinë e Bardhë, njëri prej tyre aksid
Qeni hero një luftoi kundër kobrës për këlyshët (VIDEO) Një kobra është parë duke sulmuar dhe mbytur dy këlyshë në sytë e nënës së tyre, pasi hyri brenda një shtëpie dje pasdit
SHBA sfidon uraganin e tmerrshëm që pritet të shkatërrojë Karolinën e Jugut (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm kur një aeroplan hyn pothuajse brenda Uraganit Florence. Videoja u lëshua nga Divizion
Tragjike, familja prej katër personash humb jetën në aksident (FOTO LAJM) Një familje katër anëtarëshe kanë humbur jetën në mënyrë tragjike, pasi vetura e tyre u godit nga një deve në një autost
Aksident i rëndë në rrugën Klinë-Pejë, lëndohen disa persona (VIDEO) Një aksident trafiku ka ndodhur para disa minutave në aksin rrugor Klinë-Pejë. Sipas një lexuesi të Indeksonline si paso
“Trafiku Urban” në telashe me kredinë Ndërmarrja “Trafiku Urban” duhet të fillojë që të kthejë kredinë për blerjen e autobusëve të rinj që nga mesi i këtij vi
Përderisa të tjerët po pushojnë, Isco po stërvitet individualisht (FOTO LAJM) Lojtaret Madrilen që prej ndeshjes ndaj Barcelones e deri me 30 dhjetor do të jenë në pushim për festat e fundvitit, por
Autobusë me serbë nga Kraleva pritet të vijnë në Kosovë për votime Disa autobusë me serbë pritet që të hyjnë në Kosovë, në piken kufitare në Jarinje, me qëllim që të votojnw në zgjedhjet
Angelina Jolie habit publikun, shfaqet në formë të përkryer (FOTO LAJM) Angelina u shfaq duke festuar ditëlindjen e nëntë të binjakëve të saj dhe u duk sikur kishte marrë peshë. Jolie u fot
LDK merr një vendim në lidhje me ftesën e Vetëvendosjes Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka thënë se ky subjekt politik po pret certifikimin e zgjedhj
VMRO-ja reagon për dronin me "Shqipërinë Etnike", akuzon Zaevin (FOTO LAJM) VMRO-ja me anë të një konference për shtyp ka dënuar incidentin gjatë ndeshjes në Çair të Shkupit, ku u shfaq përsëri dr
LSDM: Gruevski shëtit, deputetët e tij flasin me veten Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e VMRO-së, Nikolla Gruevskin p
Todorov: Ziadin Sela përbën rrezikshmëri përderisa nuk njeh identitetin maqedonas Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov i ftuar në emisionin Top Tema ndër të tjera hodhi shumë akuza për Liderin e L
Ja deri në çfarë moshë mund të vishni xhinse! Xhinset janë zyrtarisht veshja më e përdorur në botë pa dallim moshe apo gjinie. Por sipas një studimi në Britani ka
Është vetëm 3 vjeç dhe mund ta mbajë frymën 10 minuta (FOTO LAJM) Zhytesi më i mirë në botë është vetëm 3 vjeç dhe është i aftë të mbajë frymën deri në 10 minuta. Fedor Afonasiev bën