999 rezultate për

percaktimin

Ndiqni LIVE shortin për grupet e Champions League (VIDEO) Ka filluar ceremonia e hedhjes së shortit për përcaktimin e grupeve për sezonin 2019-2020 të Champions League. Katër
Haradinaj: Jo hapa prapa, vetëm rrugëtimi përpara e konfirmon përcaktimin tonë “Sot vërtetë është ditë feste për popullin e Kosovës, festojmë secili në mënyrën e vetë ashtu sikurse secili e përjeton
Prezantohet Rregullorja e Re e Inspektoratit Qendror për Përcaktimin e Procedurës së Inspektimeve Në ambientet e Qendrës për Hapje dhe Dialog (COD) pranë Kryeministrisë, nën drejtimin e Zëvendëskryeministres së Republi
Helmon veten dhe ndërron jetë 27-vjeçarja në Kamëz Një 27-vjeçare, i ka dhënë fund jetës së saj, duke konsumuar fostoksinë. Me gjithë ndihmën mjekësore, pas konstatimit dh
NATO nuk sheh rrezik rus në Maqedoni Shefat e diplomacive të vendeve anëtare të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) do të takohen sot në Bruksel, para samitit të
Rakiq mban peng përcaktimin e kufirit në Mitrovicë Përcaktimi i kufijve administrativë ndërmjet Komunës së Mitrovicës së Jugut dhe asaj të Veriut vazhdon të jetë peng i mo
Mbahet seanca e parë ndaj vendimit të presidentit Ivanov Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë gjatë ditës së sotme do të mbahet Komisionin për vlerësimin e bazës së propozimit
Vendimi/Stop armëve kimike në Shqipëri, ja sa do variojnë gjobat Qeveria ka miratuar një ligj të ri për “Menaxhimin e Kimikateve”, ku ndalohet importi dhe eksporti i armëve kimike. Ndaj
AAK: Urgjentisht të zbardhet incidenti në Gorazhdec Incidentin e sotëm në fshatin Gorazhdec të Pejës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e cilëson si një incident të rëndë dh
Vajza e mbytur dje në liqen është gjetur e zhveshur Lidhur me lajmin mbi mbytjen e një vajze rreth 25 vjeç në Liqenin Artificial të Tiranës, pas pesë orësh kërkimesh kufoma
Daçiç: Rusia s'është përcaktim strategjik i Serbisë Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar dj në Washington se sekretarit amerikan të shtetit John Kerry
Kush e kreu sulmin mbi qeveri? Edhe përkundër faktit se një person anonim tha se në emër të UÇK-së ai dhe disa persona të tjerë kanë kryer sulmin mbi q
Thaçi kërkon marrëveshje për zgjedhjet Pas mungesës së konsensusit të domosdoshëm për ndryshimet kushtetuese për vendet e rezervuara për komunitete në Kosovë,
Qeveria ia kalon ISSH-në Erion Veliajt Nën drejtimin e kryeministrit, Edi Rama, Këshilli i Ministrave zhvilloi sot mbledhjen e tij të radhës duke marrë vendime
Ulen çmimet e ilaçeve Nga data 15 tetor do të ketë ulje të çmimeve për rreth 700 ilaçe. Kjo është bërë e ditur nga ministri i shëndetësisë, Ni
Romët do strehohen në një ish-repart ushtarak Nën drejtimin e Zëvendëskryeministrit Niko Peleshi u zhvillua mbrëmë mbledhja e Këshillit të Ministrave e datës 27 shtat
Mos e lemë Maqedoninë të presë pas dere "Të gjithë e dimë se Maqedonia duhej të priste kohë të gjatë para një dere të mbyllur, duke pritur anëtarësimin në NATO
Topi dekreton ligjin e privatizimit të Albetrol Ligji për privatizimin e shoqërisë “Albpetrol sh.a. Patos” është dekretuar gjatë ditës së sotme nga Presidenti i Republi
Serbia t'i zbatoj marrëveshjet me Kosovën Shtyrja e dhënies së statusit të kandidatit të Serbisë për BE, nuk do të ketë efekte negative për integrimet evropiane,