999 rezultate për

perberje

​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat Një ekip studiuesish në Universitetin Rockefeller në Nju Jork kanë zbuluar se çfarë tërheq mushkonjat te njerëzit. Hu
Zaev paraqet sot në Kuvend përbërjen e qeverisë së re Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pritet që sot në orën 11:00 të paraqesë në Kuvend propozimin për përbërjen e Qeverisë së
LDK prezanton sot përbërjen e qeverisë së re, edhe AKR-ja pjesë e saj Kandidati i propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër të qeverisë së re, Avdullah Hoti, ka bërë të dit
''Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit'', Hsradinaj jep qëndrimin e tij Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e t
Shpërndahet Kuvendi, caktohet data e zgjedhjeve Me 108 vota pro deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pj
Kuvendi në prag të shpërbërjes, ende pa marrëveshje për ligjin e Prokororisë Pesë ditë para shpërbërjes së pritur të Kuvendit, pushteti dhe opozita ende nuk i kanë harmonizuar qëndrimet për ligjin
Spartak Ngjela: Shqipëria rrezikon shpërbërjen si shtet Avokati, Spartak Ngjela, e cilësoi si jetike për vendin tonë goditjen e korrupsionit të lartë shtetëror dhe krimit të or
Kuvend, përplasje për ligjet e shumta para shpërbërjes Para deputetëve ka shumë ligje. Shërbimet e Kuvendit i radhitën në tryezat e tyre. Erdhën edhe akuzat e para, midis push
KQZ regjistron "Aleancën për Shqipërinë Evropiane" Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit, koalicionin e majtë "Aleanca për Shqipërinë
Palermo në prag të shpërbërjes si Parma, dorëhiqet presidenti, lojtarët ndihen të braktisur (VIDEO) Renditet në vendin e dytë të Serie B dhe për momentin ndodhet në një pozicion që e ngjit në Serie A, por Palermo është n
Bashkimi i shqiptarëve do të sjellë shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës Autoritetet serbe kanë reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, i cili tha se "kufir
Mblidhet komiteti për marrëveshjen, 6 maqedonas dhe 1 shqiptar Marrëveshja e Prespës solli formimin Komitetit Interdisiplinar të Përbashkët të Ekspertëve (KIPE) për çështje historike,
Miratohet për herë të parë ilaçi me përbërje marijuane Punonjësit e shëndetësisë amerikane miratuan sot (25 qershor) medikamentin e parë me recetë të krijuar nga marijuana, nj
OMGJ apo jo? Ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
ETA njofton shpërbërjen e të gjitha strukturave të saj Organizata separatiste baske ETA, njoftoi se ka shpërbërë të gjitha strukturat e saj pas dekadash atentatesh të përgjaks
Hoti drithëron Haradinajn, kërkon shpërbërjen e kuvendit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kë
Ky është materiali që po i vdes shqiptarët nga kanceri dhe ata nuk e dinë Avokati i Popullit, në pajtim me kompetencat dhe përgjegjësitë ligjore, ka filluar hetimet Ex Officio (sipas detyrës zyr
Ja kur bëhen të ditur emrat e ri në përbërjen qeveritare Kjo do të zgjidhë edhe dilemën nëse Aleancës për Shqiptarët do t’i merret Ministria e Shëndetësisë, për të cilën duket s
Lamtumirë ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
Krijohen bateritë e reja që karikojnë celularin për 5 minuta Një version i ri i baterive të celularëve mund të karikojë 10-20 herë më shpejt se përpara. Shkencëtarët e Universitetit