999 rezultate për

perbashketa

Kryemadhi takon Haradinajn: Kemi sfida të përbashkëta Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar gjatë pushimeve në Jalë, ish-kryeministrin e Kosovës, njëherësh kreun e A
Cakaj i propozon Konjufcës: Fushatë për njohje të Kosovës me shpenzime të përbashkëta Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka deklaruar sot se i ka prop
Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së në planin ekonomik Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje (LV
Shqipëria dhe Kosova me ambasada të përbashkëta në botë, firmoset marrëveshja Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar sot një marrëveshje ndërministrore, e cila në thelb do synojë bashkimin e përfaqësi
Hahn: Ballkani duhet të jetë pjesë e BE-së Në shënimin e 15 vjetorit të Zgjerimit të Bashkimit Evropian, Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, ka thënë se ka ard
Lufta kundër krimit, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë takohet me zyrtarë të policisë italiane Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një vizitë në Itali, ndërsa në fokus të bisedave
Hiqet dogana me Kosovën? Ky është vendimi i qeverisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme pas mbledhjes së qeverisë, Këshilli i Ministrave ka vendosur edhe ngritjen e pikave të përbashkëta të kali
Ushtria kineze dhe ajo ruse marrin vendimin e rëndësishëm Ministri rus i mbrojtjes tha se Moska dhe Pekini kanë ndërmend të bëjnë rregullisht stërvitje të përbashkëta luftarake t
Trump rifillon kërcënimet ndaj Koresë së Veriut Presidenti Donald Trump paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara mund të rifillojnë në çdo kohë stërvitjet e përbashkëta usht
Thaçi akuzon Rusinë para liderëve botërorë se po ndërhyn në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një editorial shkruar për Forumin Ekomomik Botëror, që mbahet në Davos, ka rrëfye
Takimi Ruçi-Xhaferi, mbështetjeje për shumë projekte të përbashkëta Në konferencën e përbashkët për shtyp kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe ai i Shqipërisë Gramoz Ruci deklaruan se ard
Bujanoci dhe Likova me projekte të përbashkëta Kryetari i komunës së Bujanocit, ka realizuar një takim me Kryetarin e Komunës së Likovës, Erkan Arifi, për të filluar b
Zaev zotohet për ndërtimin e autostradës me Prishtinën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, i
Guardiola gjen të përbashkëtat me Mourinhon: Nuk ngopemi Pep Guardiola ka folur në prag të derbit të Manchesterit, ku nuk ka anashkaluar rivalitetin e madh mes tij dhe Jose Mour
Çifti i pandashëm, madje edhe në koncertë venë bashkë, ja kush janë Ndonëse asnjëri nga ta ende nuk e ka pranuar lidhjen e tyre ata nuk po ndahen nga njëri-tjetri. Bëhet fjalë për çifti
Shkatërrohet banda e trafikut të armëve, arrestohen edhe disa shqiptarë Europol ka koordinuar Ditët e Përbashkëta të Veprimit në lidhje me trafikun e armëve në Vendet e Ballkanit Perëndimor. M
Stërvitjet ushtarake SHBA-Kore e Jugut, Kim Jonf Un refuzon negociatat Pheniani njoftoi të premten se nuk do të zhvillojë bisedime me SHBA-në dhe Korenë e Jugut mbi programin e tij të armëve
Takimi Pacolli-Dimitro: Maqedonia dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli në takim me homologun e tij Dimitrov në Shkup, konstatuan se Maqedonia dhe
Kasami dhe Sela, sot aktivitete të përbashkëta në Tetovë Dy liderët e partive shqiptare, Bilall Kasami i Lëvizjes BESA dhe ai i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela kanë planifi
ASH dhe BESA fillojnë aktivitetet e përbashkëta në komunën e Likovës Kandidati i ASH-së, Bekim Afuzi është shfaqur në një foto me kandidatin e Lëvizjes BESA, Shaban Zendeli ku i ka dhënë mb