999 rezultate për

perbashket

Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së në planin ekonomik Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje (LV
Të gjitha këto nuse VIP kanë një të përbashkët shumë të rëndësishme (FOTO LAJM) Këtë vit duhet thënë se ka pasur disa dasma të bujshme VIP-ash por ka qenë një detaj i rëndësishëm ai që ka rënë në sy.
Ç'po ndodh me Euron në Shqipëri, pëson sërish rënie drastike UPDATE - Monedha e përbashkët i është rikthyer ciklit rënës në tregun e brendshëm. Një euro u këmbye sot me 121.48 lekë,
Ndoshta nga dashuria, veshjet e Arbanës këtë verë kanë një të përbashkët (FOTO LAJM) Arbana Osmani e di mirë çfarë i shkon ndaj këtë verë ka bërë pjesë të garderobës së saj veshjet e dekoruara me një detaj
Haziri i jep "shah" Kurtit: Shkojmë me Vjosën si kandidate të përbashkët për kryeministre Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke folur para gazetarëve së bashku me kandidaten për kryem
Meta uron Kurban Bajramin: Të mendojmë më shumë për interesin e përbashkët kombëtar Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit duke përcjellë mesazhe paqeje,
Xhaferi: Ta ruajmë shtetin e përbashkët Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi me rastin e festës së ilindenit qëndroi në Pelince
Pse po shqetësohet Rusia nga unifikimi diplomatik Kosovë-Shqipëri? Kosova dhe Shqipëria kanë ndërmarrë hapat fillestarë drejt unifikimit të misioneve diplomatike e konsullore. Të dy qever
Shqipëria dhe Kosova me ambasada të përbashkëta në botë, firmoset marrëveshja Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar sot një marrëveshje ndërministrore, e cila në thelb do synojë bashkimin e përfaqësi
Fillon patrullimi i përbashkët mes policisë së Kosovës dhe Shqipërisë Sot fillon patrullimi i përbashkët i Policisë së Kosovës dhe i Policisë së Shqipërisë për sezonin veror, kjo pasi një mu
Nga nesër nis patrullimi i përbashkët mes policisë së Kosovës dhe Shqipërisë Ditën e nesërme do të fillojë patrullimi i përbashkët i Policisë së Kosovës dhe i Policisë së Shqipërisë për sezonin ver
Milani dhe Interi, kërkesë të përbashkët për stadiumin e ri 700 milionësh Milan dhe Inter janë gati të hedhin hapin final për stadium e ri. Pas muajsh të tërë bisedimesh, dy shoqëritë do të
Basha: Aty ku keni futur Bardh Spahinë do të hyni vetë nesër Në një deklaratë për media krey i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur lidhur me gjendjen aktuale në vend ku për gj
Kukës/ Marrëveshje mes Policisë Bashkiake dhe të rendit për largimin e materialeve zgjedhore (VIDEO) Polcia bashkiake dhe ajo e rendit kanë gjetur marrëveshjen e përbashkët për nxjerrjen e materialeve zgjedhore pa dhunë p
Stresi dhe Getinjo kanë diçka të përbashkët rreth burgut (FOTO LAJM) Siç është shkruajt gjatë në media këto dy ditë reperi Arkimed Lushaj i njohur me emrin e artit Stresi është liruar ditën
Bajrami i Madh, Meta uron besimtarët muslimanë Në kuadër të Bajramit të Madh, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta uroi besimtarët myslimanë. Meta shkruan se është koh
Vuçiç kalon kufijtë, sulmon edhe shtetet e QUINT-it Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, po e quan budallaki, një komunikatë të lëshuar nga shtetet e QUINT-it rreth mbar
Sherri në Berlin, Rama dhe Haradinaj bojkotojnë mbledhjen e përbashkët të qeverive Rreth orës 12:00 të ditës së sotme qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë në sallën ovale të pallatit t
BE-interes të pakët dhe moskuptim ndaj Ballkanit Perëndimor? Presidentët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, (BP) si edhe Presidentët e Kroacisë dhe Sllovenisë, vendeve nismëtare t
Hahn: Ballkani duhet të jetë pjesë e BE-së Në shënimin e 15 vjetorit të Zgjerimit të Bashkimit Evropian, Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, ka thënë se ka ard