999 rezultate për

perandoria

Foto të rralla: Perandoria Osmane i la shqiptarët në mjerim (FOTO LAJM) Në vitin 1909 bankieri milioner francez dhe filantropisti Albert Kahn ndërmori një projekt ambicioz për të krijuar një k
INVESTIGIMI/ Si u ngrit perandoria miliardëshe e Vangjush Dakos Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi para pak ditëve ndalimin e hyrjes në SHBA të ish-kryetarit të Bashkisë së Durrës
Mijallkov del nga qelia e burgut Edhe ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili është një nga të dyshuarit në rastin “Perandoria” ka marrë paraburgi
Mijallkov mbetet në qeli Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1, e ka refuzuar ankesën e ish shefit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbul
Përfundojnë në "Shutkë" të dyshuarit për rastin "Perandoria" Paraburgim tridhjetë ditor morën pesë personat e dyshuar në rastin e PSP-së “Perandoria”, Jordan Kamçev, Cvetan Pandelsk
“Perandoria”, Orce Kamçev në paraburgim 30 ditor në burgun e Shutkës Orce Kamçev dhe Nenad Josifovq arritën në burgun hetues të Shutkës, pasi paraprakisht gjykatësi në procedurë paraprake k
PSP bastis kompaninë dhe arreston pronarin e Spitalit Sistina Prokurorë të Prokurorisë Publike Speciale sot nga mëngjesi kanë hyrë në zyrat e kompanisë së biznesmenit të njohur Orce
Perandoria Osmane,si u ngrit dhe çfarë e bëri atë të rrëzohej? A ishte një nga perandoritë më të fuqishme në historinë botërore dhe si u krijua? Çfarë e bëri atë të rrëzohej? A ishte
Fotot e rralla, të perandorisë më të madhe të kohës në ditët e saj të fundit (FOTO LAJM) Ajo ishte perandoria më e madhe e kohës, por si çdo gjëjë tjetër në këtë botë, edhe asaj i erdhi fundit. Perandoria
AMARCORD/ Rama kujton veprën e Vehbi Dibrës, klerikut që "ligjëroi" pavarësimin nga Perandoria Osmane (FOTO) Në prag të 104 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Kryeministri Edi Rama ia ka kushtuar Vehbi Dibrës postimin e sotëm
Si nisi me 1 mln dollar Perandoria Trump? (FOTO) Refuzimi i tij i përsëritur për të nxjerrë pagimin e taksave ka nxitur spekulimet se vlen shumë më pak nga sa pretendon,
Si u ngrit perandoria e Trump dhe sa vlen ajo? Babai i Trump, Fred Trump, fitoi rreth 300 milionë dollarë duke ndërtuar apartamente në lagjet jashtë Nju Jorkut, të ci
12 perandoritë më të mëdha në histori Cilat kanë qenë perandoritë me të mëdha të botës, me të pushtetshme, më jetëgjata e më të pazakonta. Lexojini më pos
Rusi-Turqi, konflikt për "respekt" Përplasja mes Rusisë dhe Turqisë vjen prej një incidenti konkret, por psikologjia e betejës për secilin prej tyre buron
BE, Perandoria e dytë Romake Arton Musliu - Nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit në mes të Bashkimit Europian dhe Kosovës ka aktualizuar
Armani bën blerje tek Bershka? (VIDEO) Ende nuk e dimë mirë nëse po analizon veshjet, apo po bën blerje tek Bershka, por një gjë është e sigurtë, pasi ai vlerë
Lufta për primatin e botës islame Lindja e Mesme ishte një zonë e stërmadhe, pothuajse e gjitha nën kontrollin e Perandorisë Osmane deri në fund të Luftës
Kadare: Ky shekull, më dramatiku në historinë e shqiptarëve Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka renditur tre ngjarje themelore që kombi shqiptar ka përjetuar gjatë këtyre 100 vite
Zbulohet perandoria e Abramovich-it Ai zotëron klubin e futbollit Chelsea, ka shtatë vila vetëm në Britaninë e Madhe dhe 22 llogari bankare në Rusi. Megjith
Ku shtrihet perandoria globale e SHBA Bazat dhe ushtarët që janë vendosur në cepat e ndryshëm të botës. Sot, në koh&eu