999 rezultate për

pensionit

Kush është deputeti që doli kundër pensionit për Klodian Rashës: Duket sikur po e blejmë! "Në parim jam dakord edhe pse më duket se po bëjmë një shkëmbim jete..." Ditën e sotme Komisioni i Ekonomisë ka mirat
Dalja në pension e punonjësve të administratës, Kuvendi i nis kërkesë Komisionerit Kuvendi i ka kërkuar Komisionerit të Mbikëqyrjes së Shërbimit Civil që të ndiqet me kujdes pjesa e punonjësve të adminis
Posta Shqiptare njofton si do të bëhet shpërndarja e pensionit të muajit maj Posta Shqiptare ka bërë të ditur se po vijon shpërndarja e pensioneve në shtëpi edhe përgjatë muajit Maj. Madje, post
Ilir Beqaj sqaron propozimin e bujshëm: Kjo është e vërteta për uljen e pensionit I ftuar në emisionin "Kjo Javë" të gazetares Nisida Tufa, në Neës24, ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, komentoi p
3 ligje interesante do të miratohen gjatë këtij viti në Zvicër Viti 2020 do të sjellë shumë ndryshime domethënëse në ligjet e Zvicrës, në disa fusha të ndryshme. Së fundi, shteti z
Veternët dalin me kërkesë të re për Qeverinë, nisin protestat? Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave vendosi që me buxhetin e vitit 2019, të rrisë pensionet për disa kategori. Pen
Reçiça jep lajmin e mirë për rritjen e rrogave Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lajmëruar se nga sot Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka nisur pagesa
Çuditë nuk kanë fund në Shqipëri, policit i kërkohen 11 mln lekë të pensionit që nuk ka marrë kurrë Efektivi i policisë Skënder Palushi tregoi në emisionin “Stop” se në 11 Prill të këtij viti ka marrë një shkresë nga Dre
Carovska: Nuk do të ketë rritje të moshës së pensionit Pavarësisht paralajmërimieve, pragu i moshës së pensionimit nuk do të rritet. Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mi
Artistit të mirënjohur Mirush Kabashit i katërfishojnë pensionin social Artistit të mirënjohur Mirush Kabashin është vendosur ti rritet pensioni. Në këtë vendim thuhet se aktori përveç pens
Xhevdet Qeriqi ka një kërkesë për qeverinë në lidhje me veteranët Këshilli për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së po kërkon nga Qeveria që të gjithë veteranëve që janë të punësuar në insti
Nis gjyqi në Gjykatën Kushtetuese pwr pensionet ushtarake Sot Gjykata Kushtetuese do të vendosë fatin e vendimit unifikues të Kolegjeve të Bashkuara të Gjykatës së Lartë. Kan
Dhunonte prindërit për pensionin, 1 vit burg për të riun Një çift të moshuarish dhe invalidë janë detyruar të denoncojnë djalin e tyre për dhunë psikologjike dhe fizike që ka us
VENDIMI/ Ja si do të llogariten pensionet e ish-ushtarakëve Me faljen e debive të krijuara nga miratimi i Aktit Normativ të 2010-s u duk se ishte mbyllur edhe plaga e ish-ushtarakë
Pension familjar, ja kushtet për t’a përfituar Kërkesa për përfitimin e pensionit bashkë me dokumentet e nevojshme duhet të paraqitet pranë Agjencisë Rajonale të Sigur
Ish-minatorët e Përrenjasit dhe Pogradecit në protestë: Kërkojmë rishikimin e pensionit Ish-minatorët e zonave të Përrenjas-Pogradec ditën e sotme janë në protestë dhe kërkojnë rishikimin e pensioneve të tyre
Qeveria miraton rritje pensionesh për 600 mijë vetë në qytet e fshat Duke filluar nga data 1 mars, rreth 600 mijë vetë do të përfitojnë rritje të pensionit në masën 3 për qind. Këshilli i M
5 mijë punonjës, rritje pagash e ulje të moshës së pensionit për naftëtarët Përfitues të projektligjit më të ri të depozituar në Kuvend janë rreth 5 mijë punonjës dhe ish-punonjës në industrinë e
Rritet sërish mosha e pensionit Nga fillimi i vitit të ri më 1 janar 2017 –t, pritet të rritet mosha pensionit për gratë me dy muaj të tjerë. Një gr
ANALIZË/ Meta, përballë "pensionit" në Presidencë dhe një beteje anti-Rama Nga Artur Zheji Viti i ardhshëm zgjedhor është mbrapa portës. Ilir Meta ka tre rrugë të dukshme politike përpara