999 rezultate për

pensionistet

Gazment Bardhi bën politikë me pensionistët: Në kohë të Berishës hanim mish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka takuar ditën e sotme disa pensionistë nga Elbasani, me
Pas shpërblimit për pensionistët, qeveria miraton bonus për mjekët dhe punonjësit e policisë Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin që parashikon se mjekët dhe punonjësit e Policisë së Shtetit do të përfitojnë shp
Datat kur pensionistët do të marrin shpërblimin e fundvitit sipas kategorive Pas vendimit të qeverisë për të dhënë shpërblim për pensionistët me rastin e festave të fundvitit, Instituti i Sigurimev
A do ketë shpërblime për pensionistët këtë fundvit? Përgjigjet Rama Kryeministri Rama, gjatë komunikatës për media ka folur edhe çështjen e shpërblimit të pensionistëve. Kreu i qeverisë
A do të ketë shpërblim për pensionistët në fundvit? Përgjigjet ministrja Qeveria do të rishikojë për herë të katërt me akt normativ buxhetin e këtij viti. Në një intervistë për televizionin
COVID-19, njoftim i rëndësishëm për pensionistët e Kosovës Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka njoftuar se pensionistët e Kosovës nuk janë të obliguar të pa
Edhe kjo e diel vetëm për pensionistët dhe prindërit me fëmijë nën 14 vjeç Ashtu si edhe javën e shkuar, e diela do t’u përkasë pensionistëve dhe prindërve me fëmijë nën 14 vjeç, të cilët do të m
E gjithë Shqipëria në izolim, sot lejohen vetëm pensionistët Kjo fundjavë si gjithë të tjerat që kanë kaluar, e kanë gjetur vendin në izolim të plotë. Por e shtuna është dita e l
Vendimi i qeverisë: Nesër pensionistët jashtë, të dielën dalin nënat me fëmijë Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes nuk duhet të dalim nga shtëpia. Ky është urdhri i qeverisë Rama i cili sigu
A do të dalin pensionistët nesër? Rama zbulon vendimin e fundit A do të mund të dalin pensionistët ditën e nesërme? Ashtu si javën e kaluar, kryeministri Rama ka deklaruar se pensi
Rama i prerë me rregullat e reja: Asnjë makinë jashtë zonave të gjelbra! Kryeministri Edi Rama iu ndau disa detyra të rëndësishme kryebashkiakëve të disa bashkive, të cilat i ka futur në zonën
Publikohet harta, oraret si do lëvizet nga e hëna për pensionistët e makinat (FOTO LAJM) Publikohet harta e zonave të gjelbërta ku nga e hëna e 27 prillit do lëvizet më lirshëm, por me rregulla strikte, me ora
Nesër kanë të drejtë të dalin, policia bën njoftimin e rëndësishëm për pensionistët Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama njoftoi se pensionistët mund të dalin ditën e shtunë deri në orën 11:00. Lidhur
Urdhri i fundit: Nesër askush jashtë, të dalin pensionistët deri në orën 11:00! Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes, askush nuk duhet të dalë jashtë, përvec pensionistëve. Ky është urdhri më
Qeveria nuk u dërgoi pensionin në shtëpi, pensionistët "thyejnë" karantinën "Janë të detyruar të dalin vetë pasi, posta shqiptare nuk po jua dërgon në shtëpi siç shohin në TEATRIN QEVERITAR në ekr
Rama flet ashpër dhe përmend tërmetin: Ju dola për zot Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij LIVE me qytetarët në Facebook ka kujtuar edhe njëherë tërmetin në Shqipëri te
Pasi s'i përzuri dot nga rruga, Rama i prerë: S'ka leje për pensionistët! Nga nesër dalja për të bërë pazar do të bëhet me leje dhe autorizim. Aplikimi do të behet nëpërmjet portalit e-alban
Rama i ekzaltuar: Na ka kopjuar Italia për masat e marrë ndaj koronavirusit! Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me qeverinë e tij. Ai deklaroi se pensionistët nuk duhen lënë t
Doli në rrugë i pambrojtur, Rama shpjegon arsyen: Dola në terren vetë! Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me qeverinë e tij. Ai deklaroi se pensionistët nuk duhen lënë t
Bashkia Ura Vajgurore nis shpërndarjen e pakove për pensionistët (FOTO LAJM) Në kushtet kur vendi po vijon betejën me virusin COVID-19, Bashkia Ura Vajgurore ka nisur shpërndarjen e pakove ushqimor