999 rezultate për

pensionin

Mbi 7 milionë familje italiane jetojnë me pensionin e gjyshërve Mbi shtatë milionë familje italiane po jetojnë me pensionet e gjyshërve të tyre, deklaroi sot agjencia kombëtare e stati
Pasi shpërtheu në lot live, qeveria i akordon pensionin e posaçëm Jorgo Papingji Sot qeveria ka vendosur t’i akordojë dhënien e shtesës së pensionit të posaçëm shtetëror z. Jorgo Papingji, në masën e k
Denoncimi: Qeveria nuk i ka dhënë ende pensionin e dhjetorit invalidëve Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se nuk po i jep pensionet e invalidëve për muajin dhjetor 2019. Ber
Pensionistët: Shpenzuam të gjithë pensionin për darkën e Viti të Ri Darka e sotme është e fundit për këtë vit ndërsa shqiptarët do të presin vitin e ri me tavolinat shtruar. Shpenzimet
Stresi i del publikisht në mbrojtje Elvanës: Shijoni pensionin! (FOTO LAJM) Pas shumë vitesh, festivali i RTSH u kthye në vëmëndjen e të gjithëve. Me rikthimin e vëmëndjes, janë rikthyer ashp
Del grafiku, si do të shpërndahet shpërblimi i fundvitit për pensionistët Fillon shpërndarja e shpërblimit të pensionistëve për festat e fundvitit 2019, i cili do të jetë në masën 3, 000 (tre mi
Macron refuzon pensionin presidencial Presidenti francez Emmanuel Macron, i cili dje festoi ditëlindjen e 42-të, dhe mandati i të cilit është deri në 2022, ve
E moshuara gjirokastrite i përlot të gjithë, fal gjithçka ka (VIDEO) Kjo që shihni është Xhevaire Xhiku nga Gjirokastra. E lënduar nga situta në të cilën ndodhet Shqipëria, e moshuara ka ve
Vetë gëzon miliona euro, kryebashkiaku i PS "urdhëron" babain të falë pensionin Mark Babanit është një emër i njohur për ligjin e dekriminalizimit, dhe akuzat e opozitës se ka fshehur dënime të marra
Artisti i madh shqiptar përlotet në studio: Nuk besoj se pensionin e japin pas vdekjes Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji ende nuk e ka marrë pens
Prej 8 vitesh nuk i kanë dhënë pensionin, Jorgo Papingji qan në studio Autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji ende nuk e ka marrë pensionin që i takon. I ftuar në n
Ndryshojnë rregullat për pensionin e pleqërisë dhe atë suplementar Me tre vendime të Këshillit të Ministrave, të miratuara dje, qeveria ka bërë një numër ndryshimesh në rregullat aktuale
U hoq si invalide, Zvicra zbulon dhe dënon ashpër shqiptaren nga Kosova Gjykata e Qarkut Rheintal ka dënuar kosovaren M. F*. me 4 vite e gjysmë burg për veprën penale abuzim me pensionin e inv
I zhvati shtetit mijëra franga, si u zbulua shqiptarja në Zvicër Gjykata e Qarkut Rheintal ka dënuar kosovaren M. F*. me 4 vite e gjysmë burg për veprën penale abuzim me pensionin e in
I hoqën pensionin, protestuesi tërhiqet zvarrë (FOTO LAJM) Fotoja e këtij protestuesi është një ndër imazhet që po merr më shumë vëmendje nga protesta e sotme e opozitës para Parl
Kurti sulmon prokurorinë: Bën sikur nuk i njeh hajdutët e mëdhenj Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se dy brengat kryesore në Kosovë si papunësia e korrupsioni nuk janë
Komandant Shaqiri ka një thirrje për veteranët: Jepeni pensionin tuaj për FSK-në Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka uruar Kosovën për votimin e projektligjeve që hapin rrugë pë
Mësoni si e pësoi shqiptari në Zvicër, kujdes se edhe ju mund ta humbisni pensionin Një shqiptar nga Kosova i ka bërë 43 vjet punë në një plantacion pemësh në Zvicër, por sot nuk e gëzon të drejtën e pens
E mbajtën 5 muaj kufomën e nënës në shtëpi për t’i marrë pensionin Fëmijët e një gruaje 70 vjeçe kishin mbajtur kufomën e saj në shtëpi për më shumë se pesë muaj, me qëllim që të marrin p
Mbajtën kufomën e nënës në shtëpi për pesë muaj, dëshironin t’i merrnin pensionin Fëmijët e një gruaje 70-vjeçe kishin mbajtur kufomën e saj në shtëpi për më shumë se pesë muaj, me qëllim që të mund të