999 rezultate për

pensioni

Befason Guardiola, City firmos me "pensionistin" e La Liga Çudia më e madhe tre ditë zgjat dhe për këtë fakt, Manchester City ka vendosur të firmos me një futbollist me mjaft eksp
Shefi i Krimeve tallet me pensionistët: Shkoni ankohuni te Edi Rama Një çift pensionistësh nga fshati Hinkë i Beratit ankohen në Fiks Fare pasi sipas tyre, policia, prokuroria dhe gjykata
Pensionisti: Ta duam dhe ta mbrojmë qeverinë, Rama: Ulu, ulu aty! Kryeministri i vendit, Edi Rama në takimin e përjavshëm me koordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes, ku u prezantu
I hoqën pensionin, protestuesi tërhiqet zvarrë (FOTO LAJM) Fotoja e këtij protestuesi është një ndër imazhet që po merr më shumë vëmendje nga protesta e sotme e opozitës para Parl
Veternët dalin me kërkesë të re për Qeverinë, nisin protestat? Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave vendosi që me buxhetin e vitit 2019, të rrisë pensionet për disa kategori. Pen
Reçiça jep lajmin e mirë për rritjen e rrogave Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lajmëruar se nga sot Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka nisur pagesa
Kurti sulmon prokurorinë: Bën sikur nuk i njeh hajdutët e mëdhenj Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se dy brengat kryesore në Kosovë si papunësia e korrupsioni nuk janë
Akuza e vëllezërve tetraplegjikë: Administratori merr pjesë nga pensioni ynë i invaliditetit Familja Bicaj ka bërë një ankesë për pensionin që merrnin në dorë të dy djemtë e tyre tetraplegjikë të kategorisë së pa
Në Dibër mungojnë mjekët, "mbulohet" nga pensionistët Të sëmuresh në zonat veriore shpëtimin e gjen vetëm në Tiranë, gjithmonë nëse problemi shëndetësor të premton të arrish
Nis sot shpërndarja e shpërblimeve për pensioniste Instituti i Sigurimeve Shoqërore në bashkëpunim me Postën Shqiptare do të fillojë nga sot pagesën e shpërblimit të festa
Puplat për nëpunësit publik, Rama premton gjel deti për pensionistët Qeveria vijon të mos japë shpërblime për mjekët, infermierët, mësuesit dhe policët në fund të vitit edhe pasi i hoqi pag
Rummenigge i drejtohet Comanit: Mjaft fole për pensionimin Kryetari i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, i ka bërë thirrje Kingsley Comanit të ndalojë së foluri për pensionim
Befason Coman, është 22 vjeç dhe mendon pensionimin Ylli i Bayern Munich, Kingsley Coman ka befasuar me deklaratën e tij të fundit rreth të ardhmes së tij. Francezi ka t
Pension 8 mijë denarë për prindërit që kanë fëmijë me nevoja të veçanta Pensioni që u premtua se do t’u jepet prindërve që janë kujdesur për fëmijë me nevoja të veçanta deri në moshën 26-vjeça
I mori trofeun në shtëpi, Bayerni uron Drogban për pensionim nga futbolli (FOTO LAJM) Didier Drogba i ka dhënë fund aventurës së tij në futboll si një lojtar dhe sot ai ka është befasuar nga një prej “vikti
Ozil mendon pensionimin te Arsenali Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, ka bërë të ditur se ai mund ta imagjinojë veten duke e përfunduar karrierën e tij në
Komandant Shaqiri ka një thirrje për veteranët: Jepeni pensionin tuaj për FSK-në Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka uruar Kosovën për votimin e projektligjeve që hapin rrugë pë
Ancelotti me fjalë të mira për Terryn (FOTO LAJM) Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti i ka kushtuar një dedikim John Terryt për pensionimin e tij duke thënë se për të “is
Fiton 5 milionë euro në lotari, pensionistja humb ndjenjat Një pensioniste me banim në Groseto të Italisë humbi ndjenjat pasi fitoi 5 milionë euro me një biletë lotarie “Gratta e
Zbulohet shifra: Ja sa do marrin shpërblim pensionistët në fundvit Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj ka zbuluar shpërblimin që do të përfitojnë pensionistët për festat e fundvitit. Ah