999 rezultate për

pensioneve

38 mijë e 345 persona përfituan nga skema për veteranët e luftës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për vitin 2018. Ky publikim
Përfundon seanca, mësoni nëse u ndalën pensionet Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve dhe vendimi për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gj
E FUNDIT/ Kërkohet ndalja e pensioneve për 19 mijë veteranë Sot ka vazhduar seanca kundër të dyshuarve për fryrjeje Listave të Veteranëve. Në këtë seancë Prokurori Special, Enver K
Veternët dalin me kërkesë të re për Qeverinë, nisin protestat? Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave vendosi që me buxhetin e vitit 2019, të rrisë pensionet për disa kategori. Pen
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Protestat në Rusi për reformën e pensioneve, rreth 300 të arrestuar Mijëra persona dolën në rrugë për të sfiduar ligjin jopopullor që rrit moshën e largimit nga puna. Qindra protestues
Kjo është shuma që kërkojnë policët për të dalë në pension Mbi 1 mijë zyrtarë policorë të Kosovës pritet të dalin në pension të parakohshëm nëse projektligji i hartuar procedohet
Kur do t'ja kthejë Serbia 2 miliard eurot Kosovës Çështja e kthimit të Fondit Pensional të Kosovës nga Serbia, mund të përfshihet në bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beo
Rritet numri i veteranëve, a do të jetë arsye për ndaljen e pensioneve? Numri i veteranëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në fund të muajit maj të këtij viti ka arritur në 37.460,
AMF organizon për herë të parë në Shqipëri “Forumin Global 2019” të IOPS-it Shqipëria do të organizojë për herë të parë Forumin Global 2019 të Organizatës Ndërkombëtare të Rregullatorëve të Pensio
Reforma e pensioneve ngre në grevë pedagogët e Oxford Një protestë historike është cilësuar ajo e pedagogëve të 64 universiteteve britanike, të cilët në kundërshtim me reform
Senja: Njerëzit nuk bëjnë sigurim të pensioneve sepse nuk kanë para I ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News, kryeredaktori i Albeu.com, gazetari Emirjon Senja është shprehur se jan
Pagesat e pensioneve të veteranëve rritën defiçitin fiskal Rritja ekonomike në Kosovë pritet të arrijë në 4.4% në vitin 2017- të, derisa në vitin 2016 3.4%. Kjo rritje është mund
Pas pensioneve Gucati jep një lajm të mirë për veteranët Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se këto ditë pritet të bëhet nënshkrimi
Pas pensioneve, qeveria jep një tjetër lajm të mirë për veteranët Zyra për Çështjet e Kategorive të dala nga Lufta, që vepron në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, bashkë me Agjencinë për
EKSKLUZIVE/ Abdixhiku tregon nëse u prekën paratë e pensioneve të veteranëve Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gazetarët nuk janë lejuar sot ta përcjellin mbledhjen e Komisionit Parlamentar për B
Sot mblidhen të zgjedhurit, kanë në dorë fatin e pensioneve të veteranëve Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancën plenare, ku do të shqyrtojë Projektligjin për Buxhetin e Republikës së Kosovës
Kryesia sot vendos për të ardhmen e pensioneve të veteranëve Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot mbledhje me shefat e grupeve parlamentare, ku pritet të caktohet seanca e
Miratohet buxheti që do t'i hapë rrugë pensioneve të veteranëve Pas pothuajse dy orësh diskutim Komisioni për Buxhet dhe Financa, ka miratuar në parim rishikimin e buxhetit të Ministri
Një lajm i mirë për pagesat e pensioneve të veteranëve Nga java e ardhshme do të fillojë pagesa e pensionove për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kështu ka bërë