999 rezultate për

pendarovski

Këshilli i Sigurisë i propozon Qeverisë shpalljen e gjendjes së krizës Këshilli i Sigurisë në Maqedoninë e Veriut do t’i propozojë qeverisë shpallje të gjendjes së krizës në të gjithë vendin.
Pendarovski sot ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev është i vendosur për të marrë mandatin për formimin e Qeverisë, pasi që koalicioni i udhë
Pendarovski zgjat gjendjen e jashtëzakonshme edhe me 8 ditë të tjera Presidenti Stevo Pendarovski pas propozimit të Qeverisë për të vazhduar gjendjen e jashtëzakonshme, solli vendim par ta
Mbaroi gjendja e jashtëzakonshme, fushatat për zgjedhjet nisin me 16 qershor Dje në mesnatë mbaroi gjendja e jashtëzakonshme dhe pasi drejtuesit e dy partive më të mëdha në vend, LSDM-së dhe VMRO-D
Pendarovski telefonatë me Kurtin, ja çfarë biseduan Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot realizoi bisedë telefonike me Albin Kurtin, krye
Truproja e Pendarovskit rezulton me COVID-19, alarm në Presidencën Maqedonase Një truprojë i Presidentit Stevo Pendarovski në Maqedoninë e Veriut ka rezultuar me COVID-19. Ai është pjestar i ekipit
Maqedonia e Veriut shtyn gjendjen e jashtëzakonshme për 14 ditë Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka shtyrë gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak të koronavir
Vazhdon gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoni Këshilli i Sigurisë në Maqedoninë e Veriut ka vendosur që të vazhdoj gjendja e jashtëzakonshme në vend, për shkak të pan
Zgjatet edhe për 30 ditë gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski tha se gjendja e jashtëzakonshme duhet të vazhdohet edhe për 30 ditë. “Në bazë
Në Maqedoninë e Veriut Gjendja e Jashtëzakonshme do të vijojë edhe për 30 ditët në vazhdim Në Maqedoninë e Veriut pritet të merret vendimi përfundimtar për ta shtyrë me 30 ditë gjendjen e jashtëzakonshme që ka s
Maqedoni, liderët nesër takim me Presidentin për shtyrjen e zgjedhjeve Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka kërkuar nga presidenti Ste
Spanja pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Kryetari Stevo Pendarovski sot në konferencë për shtyp njoftoi se “Senati i Spanjës më 17 mars do të mbajë seancë plenar
Pendarovski kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve: Nuk e zgjidhim dot vetë problemin në drejtësi Të paktën 80 përqind e ligjit për Prokurorin Publike është bërë nga ekspertë të huaj. Thelbi i ligjit nuk është të lini
Presidenti Pendarovski, fjalim para deputetëve në Kuvend Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot do të mbajë fjalim para deputetëve në Kuvend.
Pendarovski: Shtyrja e negociatave mund të ketë pasoja serioze Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dh
Pendarovski: Brenda tremujorit të parë të 2020 do të jemi anëtar të NATO-s "Jo më larg se 3 muajt e parë të vitit 2020, Maqedonia e Veriut do të mund të bëhet anëtare e plotfuqishme e Aleancës ve
Zaev: Takimi Pendarovski-Macron do të jetë dobi të vendit Kryeministri Zoran Zaev e ka përshëndetur takimin e paralajmëruar të presidentit Stevo Pendarovski me kolegun e tij fran
Rama sëmurë, anulon takimin e rëndësishëm me Presidentin e Maqedonisë Kryeministri Edi Rama ka anuluar një vizitë të rëndësishme me Presidentin e Maqedonië së Veriut Stevo Pendarovski. M
A u ndëshkua Maqedonia për fajin e Shqipërisë, Pendarovski "e dredh" I pyetur në mënyrë direkte nga gazetarët, nëse Shqipëria ka ‘ndëshkuar’ Maqedoninë, për çeljen e negociatave, dhe a do t
Presidenti i Maqedonisë vizitë zyrtare në Tiranë (VIDEO) Me ftesë të Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, sot në vendin tonë do të zhvillojë një vizitë shtetërore, Presidenti i