penalltia

Penalltia kualifikon Bayernin në finalen e Kupës së Gjermanisë, Rashica shkëlqen (VIDEO) Bayern Munich ka mposhtur Werder Bremen me rezultatin 3-2 dhe avancon në finalen e madhe të kupës së Gjermanisë. Ish
Super Strakosha, i mohon golin nga penalltia Udineses (VIDEO) Lazio po fiton 2-0 kundër Udinese-s në shtëpi falë golave të Caicedo (21') dhe autogolit të Sandro (24'), por edhe falë
Tare: Vdekje e paralajmëruar, do kërkojmë revanshin në gjysmë-finalen e kupës Igli Tare, drejtuesi i Lazio-s, ka folur për "DAZN" në përfundim të ndeshjes me Milan-in. "Ka qenë historia e një vd
Penalltia i jep avantazhin Milanit përballë Lazio-s (VIDEO) Uduk se kjo sfidë do të mbyllej me rezultatin e bardhë 0-0 por vetëm 10 minuta nga fundi vendasit fitojnë një penallti e
Penalltia e çuditshme në Meksikë, portieri befasohet pasi "hëngri" golin (VIDEO) Një penallti në një ndeshje 17-vjeçarësh në Meksikë mes Chivas de Guadalajara dhe Buap Lobos po bën xhiron e internetit.
Momenti kur Georgina e Ronaldos shpërthen në lot (VIDEO) Georgina Rodriguez nuk ka mundur t’i ndalë lotët e gëzimit kur partneri i saj, Cristiano Ronaldo, kompletoi "het-trik-un
Gega: Penalltia nuk ka koment, vrau sfidën Skënder Gega, trajner i Partizanit, këtë herë nuk iu shmang dot akuzave ndaj gjyqtarëve, që sipas tij me 11-metërshin e
Teuta nuk shënon nga penalltia, Kamza merr pikë të rëndësishme në Durrës Teuta dhe Kamza kanë përfunduar në barazim pa gola në stadiumin "Niko Dovana". Një tjetër rezultat zhgënjyes për skua
Ronaldo gabon nga penalltia, Juventus bën detyrën ndaj Chievos (VIDEO) Juventus ka marrë fitore të lehtë ndaj Chievos me rezultatin 3-0 në "Allianz Stadium". Ndeshja zhbllokohet në minutë
Penalltia e polemikave në Korçë, zbulohet pse e ka dhënë gjyqtari Hermal Llapra, arbitri i ndeshjes Skënderbeu-Luftëtari 2-3, mësohet se e ka dhënë penalltinë që vendosi fatet e gjirokas
Marco Reus i jep avanatazhin Dortmundit (VIDEO) Marco Reus i kaloi vendasit në epërsi 1-0 duke realizuar nga penalltia në minutën e 39-të. /albeu.com/
Higuain dështon të shënojë nga penalltia (VIDEO) Gonzalo Higuain ka dështuar të shënojë për Milanin ndaj ish-skuadrës së tij, Juventus, nga pika e bardhë e penalltisë.
Rregulla të reja, shikoni si mund të goditet penalltia e re Ligjvënësit e futbollit janë mbledhur duke diskutuar për një rregull të ri për goditjen e penalltive. Stafi i Federatës
Shënoi gol nga penalltia, Pogbas i duheshin 9 sekondash dhe 26 hapa (VIDEO) Jemi mësuar të shohim gola nga më të çuditshmit dhe më spektakolarët në të gjithë botën, por tashmë edhe penalltitë janë
Italia ngec me Poloninë Italia ka barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë në grupin e saj. Polakët kaluan në avantazh të parët, teksa në
Sergio Ramos nga penalltia, e pabesueshme çfarë ka bërë (VIDEO) Serigo Ramos ka barazuar rezultatin për Realin kundër Gironës nga penalltia. Mbrojtësi i madrilenëve ka shënuar një g
Skënderbeu-Partizani/ Penalltia e minutave të fundit vendos sfidën e tensionuar Ka nisur me tensione edicioni i 80 i kampionatit shqiptar. Skënderbeu priti Partizanin në atë që vitet e fundit gjithmon
VAR ndërhyn për herë të parë në një finale Botërori dhe ndëshkon Kroacinë (VIDEO) Një rast i dyshimtë në zonën e Kroacisë ka ndalur për disa minuta lojë. Në fillim nuk është akorduar asgjë por gjyqt
Nuk pritej, penalltia e humbur do t'i kushtojë Ronaldos më shumë se dy pikë Mes drithërimave në sekonda e fundit të lojës, Portugalia është kualifikuar në fazën tjetër të Kampionatit Botëror. G
Tunizi - Angli, statistikat e pjesës së parë (FOTO LAJM) Ka përfunduar pjesa e parë mes Tunisisë dhe Anglisë në "Volgograd Arena". Ndeshja është dominuar nga anglezët të cil