penallti

Dalic: Kemi arritur suksesin më të madh në futbollin kroat Kroacia u mund me rezultatin 4-2 nga Franca ku ekipi kroat pati shumë për të treguar. Mund të thuhet pa pikë dyshimi se
VAR ndërhyn për herë të parë në një finale Botërori dhe ndëshkon Kroacinë (VIDEO) Një rast i dyshimtë në zonën e Kroacisë ka ndalur për disa minuta lojë. Në fillim nuk është akorduar asgjë por gjyqt
Zjarrëfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjojnë alarmin (VIDEO) Një video që është bërë virale orët e fundit po përhapet me shpejtësi në internet. Janë zjarrëfikësit e një stacioni në
Zjarrfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjohet sirena e zjarrit (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, tregon se Zjarrfikësit në Zagreb, edhe pse të veshur me fanellën të Kroa
Futbollisti kroat rrezikon mos të luajë përballë Anglisë Daniel Subasiç është lojtari që e ka nderuar në dy paraqitje shumë të mira ekipin e Kroacisë në Botëror. Ai arriti t
Rakitic i pagabueshëm për penalltitë, merita është për vjehrrën Kroacia është një nga katër skuadrat më të forta të këtij Botëori dhe këtë e ka arritur me meritë të plotë, duke dalë e
Kroacia në histori Kroacia ka mposhtur me penallti mbrëmë Rusinë dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Botërorit. Kjo ishte ndesh
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Rusi - Kroaci Mes drithërimash Kroacia është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. 120 minutat e lojës përfunduan në baraz
Edhe shtesa mbyllet në barazim, fati i Rusisë dhe Kroacisë varet nga penalltitë Nga pika e bardhë e penalltisë do të përcaktohet skuadra e fundit gjysmëfinaliste ndërmjet Rusisë dhe Kroacisë. 120 m
Trajneri rus zbulon telefonatën e Putin para penalltive me Spanjën Kombëtarja spanjolle shihej si pretendente kryesore për të fituar Kupën e Botës por fati nuk ka qënë me të pasi është mu
Pickford i priti penalltinë Bacas, por vetëm një anglez nuk festoi momentin historik Një moment interesant është kapur nga fotoreporterët mbrëmjen e së martës në Moskë, kur po gjuheshin penalltitë në sfidë
Heroi i Anglisë: Kërkova gjithëandej për kolumbianët Jordan Pickford pranon se Anglia e përballoi shumë mirë tensionin e penalltive, pikërisht sepse ishte përgatitur për to.
Kane: Mëkat i madh që nuk e mbyllëm kualifikimin në 90 minuta Harry Kane e ka cilësuar si një mbrëmje magjike atë të djeshmen. Kapiteni i Anglisë u zgjodh edhe si njeriu i ndeshjes n
Pas Maradonës edhe Falcao hedh dyshime për trukim ndeshjesh Kolumbia është eliminuar me anë të penalltive kundër Anglisë nga Botërori, por ndeshja është komentuar shumë dhe madje j
Kërcënohet me jetë sulmuesi danez pas humbjes së penalltisë Kërcënimet me vdekje për futbollistët që kanë gabuar në momentet deçizive të ndeshjeve të skuadrave të tyre në këtë botë
E dhimbshme, James Rodrigues qan i vetëm në stol pas eleminimit (FOTO LAJM) Anglia e rrëzoi Kolumbinë nga Kupa e Botës në Rusi pas penalltive dramatike të martën mbrëma, gjë që e ka lënë yllin Jam
Anglia shkruan historinë në Kupën e Botës Anglia ka mundur sot me penallti Kolumbinë dhe besoni apo jo Anglia nuk ka fituar asnjë ndeshje me penallti në një Botër
Anglia është skuadra e fundit që kualifikohet në çerekfinale të Botërorit (VIDEO) Anglia është skuadra e fundit që është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Botës. Koha e rregullt përfundoi me re
Nuk ka fitues, fati i Kolumbisë dhe Anglisë varet nga penalltitë Edhe 30 minutat shtesë mes Kolumbisë dhe Anglisë ka përfunduar me rezultatin pandryshuar. Kështu fati i Kolumbisë dh
Heroi i Rusisë tregon si ia priti penalltitë spanjollëve Portieri i Rusisë, Igor Akinfeev, në konferecën e shtypit në Novogorsk, ka zbuluar se si i ka pritur penalltitë, spanjol