penallti

Në rrjet bëhet "nami", këto janë gjuajtëset me seksi të penalltive (VIDEO) Futbolli është sporti më i ndjekur në botë, dhe kjo falë talentit dhe pasionit që luhet ky sport. Jemi mësuar që të
Shënoi gol nga penalltia, Pogbas i duheshin 9 sekondash dhe 26 hapa (VIDEO) Jemi mësuar të shohim gola nga më të çuditshmit dhe më spektakolarët në të gjithë botën, por tashmë edhe penalltitë janë
Zbulohet skandali i trukimeve në futbollin algjerian, shikoni sa kushtonte një penallti (VIDEO) Korrupsioni në futbollin algjerian mesa duket është ulur këmbëkryq. Këtë gjë e tregon një reportazh troditës i “BBC”. Nj
Spalletti: Ishte penallti e pastër Luiano Spalleti ka thënë se skuadra e tij vuajti nga presioni dhe tensioni ndaj Parmas, pasi humbën me rezultatin 1-0 në
VAR dështon sërish në dëm të Interit (VIDEO) Interi është në krizë totale. Nga ajo skuadra anti-Juve para fillimit të sezonit, në një skuadrën të dështuar totalisht.
Penallti për PSG-në, shikoni ekzekutimin e Cavanit Paris Saint-Germain ka shënuar golin e dytë dhe kryeson 2-0 përballë Saint Etienne Në minutën e 49’ ishte Edison Cava
E rrallë ajo që i ndodhi mbrëmë Salah, nga lojtari më i dobët në hero Egjipti ka bërë një paraqitje mjaftë të mirë mbrëmjene djeshme duke mundur Nigerinë me goleadë 6-0. Në këtë ndeshje k
Heroi i Shqipërisë tregohet modest: Gabimet ndodhin Thomas Strakosha ishte pa diskutim heroi i Shqipërisë në fitoren 1-0 ndaj Izraelit me pritjet e tij vendimtare. Porti
Italia ngec me Poloninë Italia ka barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë në grupin e saj. Polakët kaluan në avantazh të parët, teksa në
Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet në play-offin e Europa Leagues Dy penallti të humbura dhe një sërë mundësish të tjera kanë bërë që kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës të elimin
Shkëndija humbet penalltinë e dytë përballë norvegjezëve Shkëndija ka humbur një tjetër penallti kundër Rosengorgut në "Philipi II Arena" Këtë herë është Emini i cili ka gabu
Tjetër penallti në Girona-Real, ja kush e gjuan (VIDEO) Real Madrid ka kaluar në epërsi kundër Gironas dhe sërish kanë shënuar nga penalltia. Këtë herë nuk ishte Ramos ai që
Sergio Ramos nga penalltia, e pabesueshme çfarë ka bërë (VIDEO) Serigo Ramos ka barazuar rezultatin për Realin kundër Gironës nga penalltia. Mbrojtësi i madrilenëve ka shënuar një g
Penallti për Kamzën, Alban Hoxha i mrekullueshëm (VIDEO) Ka përfunduar në barazim pa gola pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Partizanit dhe Kamzës. Në minutën e 45+1’ ishte Sa
Justifikohet Spalleti: Humbëm vetëm për një penallti Interi humbi ndaj Sassulos 1-0 dhe kjo nuk është pritur mirë nga tifozët. Kjo ishte ndeshja e parë në Seria A dhe ky
Brighton trondit United, i shënon goli e tretë (VIDEO) Kur të gjithë kujtuan se Manchester United ishte zgjuar nga përgjumja pas golit të Lukakut në minutën e 34' loja ka marr
Skënderbeu-Partizani/ Penalltia e minutave të fundit vendos sfidën e tensionuar Ka nisur me tensione edicioni i 80 i kampionatit shqiptar. Skënderbeu priti Partizanin në atë që vitet e fundit gjithmon
Kukësi pranë mrekullisë, shënon Reginaldo Kukësi ka shënaur golin e dytë përballë Torpedos, sërish me anë të penalltisë dhe me Reginaldon protagonist. Kukësit
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra Kukësi luan takimin e kthimit përballë Torpedo Kutaisit që zhvillohet në “Elbasan Arena”. Pas humbjes 5-2, në Gjerogji,
Chelsea dyfishon rezultatin ndaj Huddersfield (VIDEO) Chelsea ka dufishuar rezultatin ndaj Huddersfield Town në "Kirkless Satdium". Ai që ka shënuar këtë herë është Jorgi