999 rezultate për

penallti

Pse nuk u akordua penallti prekja me dorë e Bonuccit? Sezonin e kaluar në kampionatin italian u vërshëllyen plot 186 penallti, një rekord absolut ky në botën e futbollit, çka
Zhbllokohet sfida, Liverpool-Leeds (VIDEO) Liverpooli ka zhbllokuar shumë shpejt rezultatin kundër Leeeds. “Redsat” kaluan shpejt në avantazh që në minutën e 4R
Arsenali fiton Superkupën e Anglisë, mposht me penallti Liverpoolin (VIDEO) rsenali ka triumfuar përballë Liverpoolit falë ekzekutimit të penalltive në Superkupën e Anglisë. Ndeshja në kohën e
Laçi bën të pamundurën, fiton falë penalltive dhe kualifikohet më tej (VIDEO) Laç super. Skudra e Armando Cungut është kualifkuar ndaj azerëve të Keshlës, duke triumfuar pas gjuajtjes së 11-metërsh
Bayerni "makineri", shënon golin e dytë ndaj "Bluve të Londrës" (VIDEO) Bayerni duket se po vazhdon formën e jashtëzakonshme. Bavarezët kanë shënuar dy herë në portën e Chelseas. Fillimisht
Epike: Pogba "kap mat" Antonio dhe Fernandes teksa qeshin me penalltinë e tij (VIDEO) Paul Pogba duket se ka kapur shokun e tij të skuadrës së Manchester United, Bruno Fernandes duke qeshur me Michail Anton
Tre herë përsëritet penalltia nga gjyqtari, por goli i shumëpritur nuk vjen (VIDEO) Një rast tërësisht komik erdhi nga Rumania me ekipin Petrolul. Në derbin e zhvilluar kundër Rapid Bukuresht, ndërsa p
Polemikat në Itali për 2 penalltitë e Juventusit, shikoni moviolën për ndeshjen me Atalantën Juventusi barazoi me Atalantën 2-2 në shtëpi ditën e djeshme në një ndeshje që ka ngjallur polemika të shumta në Itali.p
Dy penallti në favor të Juventusit, Gasperini: Këto janë penallti vetëm në Itali Skuadra e Gasperini, Atalanta, ka bërë një nga ndeshjet më të mira këtë sezon, përkundër faktit se dështoi të merrte fit
Dy penalltitë e Ronaldos i japin një pikë Juventusit ndaj Atalantës (VIDEO) Ndeshja mes Juventusit dhe Atalantas ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2. Të parët që kaluan në epërsi ishin m
Tjetër penallti, Ronaldo barazon sërish rezultatin (VIDEO) Juventusi është me fat kur në minutat e fundit të ndeshjes Muriel prek topin me dorë dhe arbitri akordon penallti për ve
Përsëri Ronaldo, Juventusi barazon rezultatin ndaj Atalantës (VIDEO) Pas një pjese të parë të mbyllur në avantazhin e Atalantës, e dyta ka nisur më mirë për Juventusin. "Zonja e Vjetër"
VAR nuk akordoi penallti kundër Realit, shkak u bë përkthimi i gabuar në gjuhën spanjolle (VIDEO) Fitorja e Real Madridit ndaj Athletic Bilbaos kaloi nën hije nga një vendim i diskutueshëm i VAR-it për të mos i dhënë v
Zidan nuk duron më: Duket sikur i fitojmë ndeshjet vetëm prej gjyqtarëve (VIDEO) Zinedin Zidan duket se është mërzitur duke dëgjuar pas çdo ndeshje se skuadra e tij po fiton këtë titull kampion vetëm f
Bilbaos iu mohua një penallti ndaj Real Madridit Athletic Bilbao, e cila ka zgjuar polemika të shumta. Në mes të pjesës së dytë, Marcelo u kap nga Dani García brenda
Bën sikur ka thyer këmbën, penalltia e Realit po "trondit" Twitterin (VIDEO) Real Madridi fitoi falë një penalltie jo fort bindëse ndaj Getafes, në ndeshjen e radhës të La Liga, duke e çuar në 4 pi
Shpërthen ish-lojtari i Kombëtares: Dënojini dhe hiquni 15 ose 20 pikë, Halili e tregoi në publik pa dashje Ish-trajneri i Vllaznisë dhe lojtar i Kombëtares, Roland Luçi është i sigurt se ndeshja mes Bylisit dhe Tiranës për gjys
Përsëritja e penalltisë së Atletico Madridit, ja cila qe arsyeja Nga minuta e 15-të deri në të 20-ën ishin rastet më të diskutueshme për sa i përket moviolës. Në fillim ishte Arturo
Lazio fiton me përmbysje ndaj Fiorentinës (VIDEO) Skuadra e vogël e kryeqytetit, Lazio, ka shënuar një fitore speciale kundër Fiorentinës, me përmbysje, me rezultatin 2:1
Sarri larg Juventusit, kjo është skuadra e re Gazeta bën të ditur se ka dyshime rreth të ardhmes së Beppe Iachini në Artemio Franchi, dhe ‘Violat’ kanë vendosur të pë