E FUNDIT/ Pas Durrësit, Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet në Vorë (FOTO LAJM)
999 rezultate për

penal

I shpallur në kërkim ndërkombëtar prej 10 vitesh, arrestohet në Vlorë 59-vjeçari Një 59-vjeçar është arrestuar pasditën e sotme në fshatin Novoselë të Vlorës duke e vendosur para përgjegjësisë penale s
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz
Lirohen vëllezërit Pavlloviç për rastin e PSP-së “Lëndina” Në Gjykatën Penale po zhvillohet aktgjykimi për rastin e PSP-së “Lëndina” ku të akuzuar janë Dragan Pavlloviq – Llatas d
Mediat prestigjoze nxjerrin fakte: Messi kishte të drejtë për 2 penalltitë e mohuara (VIDEO) Brazili siguroi një vend për në finalen e Kupës së Amerikës duke mposhtur 2-0 Argjentinën. Por kjo ndeshje nuk ka kal
Shpërthen Leo Messi: Gjyqtarët na vodhën fitore, dy penallti ishin të sigurta Leo Messi pati shumë kritika nga gjyqtarëve pas humbjes me Brazilin. Ylli argjentinas ka thënë se gjyqtarët ndikuan dire
Prokuroria e Përgjithshme publikon raportin për denoncimet në procesin zgjedhor Prokuroria e Përgjithshme ka publikuar raportin për denoncimet në procesin zgjedhor. Në raportin e publikuar nga Prok
Pengoi zgjedhjet, kryebashkiakja e Shkodrës rrezikon 5 vjet burg Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar kallëzimin penal në ngarkim të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi, si dhe shtetasi
Penguan zgjedhjet, 2 të arrestuar në Tiranë dhe Durrës dhe një procedim penal në Mat Prokuroria e Përgjithshme bën me dije se në shkallë vendi rezulton se numri i përgjithshëm i çështjeve të regjistruara p
Procedohet penalisht Voltana Ademi Pak minuta më parë ka filluar procedimi penal i Kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit në Shkodër. Mësohet se Ade
I vuri kyçin gjysmës së KZAZ-ve, KQZ thirrje Ademit: Po kryen vepër penale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë një deklaratë lidhur me ecurinë e procesit zgjedhor. KQZ sqaron se ka përfunduar
Kili siguron gjysmëfinalen, mposht me penallti Kolumbinë (VIDEO) Kombëtarja e Kilit është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës pasi mposhti Kolumbinë. 90 minuta përfundua
Rama: Haxhiqamilisti i Vaut të Dejës do ndiqet penalisht Kryeministri Rama ka reaguar edhe një herë lidhur me vendimin e ministrit Lleshaj për shkarkimin e kryebashkiakut të Vau
Brazili kualifikohet për në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës falë penalltive (VIDEO) Brazili është kualifikuar për në fazën e gjysmëfinaleve pasi mundi me penallti skuadrën e Paraguait. Koha e rregullt u m
I sekuestruan 1.5 milion euro pasuri, kush është shqiptari i kërkuar nga Italia Prokuroria sekuestroi dje pasuri me vlerë 1.5 milion euro në pronësi të Maks Merkajt në VLorë, ndaj të cilit vijojnë pro
Sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri në Vlorë Disa pasuri me vlerë rreth 1.5 milion euro, që dyshohet se janë ngritur me pastrim parash, janë sekuestruar pasditen e s
Voltana Ademi kallëzon penalisht Sandër Lleshajn Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka kallëzuar penalisht Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe punonjës të Po
Tenton të pengojë zgjedhjet, procedohet Fran Frokaj dhe 2 të tjerë Kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frokaj është proceduar në gjendje të lirë për veprën penale "Pengimi i subjekteve zgjedh
Kundërshtojnë 30 Qershorin, arrestohen 3 persona, 3 të tjerë në kërkim Efektivët e policisë kanë arrestuar në flagrancë 3 shtetas: P.P., 45 vjeç, D.D., 47 vjeç dhe A.P., 35 vjeç, nga Babrruja
Suarez e tepron, kërkon penallti pasi portieri priti me dorë topin (VIDEO) Uruguai i rrëmbeu vendin e parë në grup kampionëve të Kilit, duke i mposhtur 1-0. Goli u shënua nga Edinson Cavani, por
Ushtronin presion ndaj qytetarëve duke i marrë para, arrestohen 2 policë dhe një avokat Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë F