999 rezultate për

pemeve

Universiteti Bujqësor i Tiranës i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve Universiteti Bujqësor i Tiranës po merr çdo ditë e më shumë pamjen e një kampusi të mirëfilltë universitar. Pas prishjes
Agim Kraja i bashkohet aksionit për mbjelljen e pemëve Kushdo që ka dëshirë të bëhet pjesë e fushatës së mbjelljes së pemëve në Tiranë, ka edhe një javë kohë për t’iu bashkua
Majko dhe Veliaj mbjellin pemë në Njësinë 5 Kjo pranverë e gjen Njësinë 5 jo vetëm me infrastrukturë të përmirësuar, por njëkohësisht edhe me më shumë gjelbërim në
Eni Koçi i bashkohen nismës për mbjelljen e pemëve Pas lajmit se aksioni i mbjelljes së pemëve u shty deri në 22 Prill, nismës së Bashkisë së Tiranës iu bashkua edhe Orkes
Tirana thyen rekordin e mbjelljes së 100 mijë pemëve Në Ditën Botërore të Pyjeve, Tirana mbolli pemën e 100 mijtë. Aksioni i Bashkisë së Tiranës, të cilit për disa muaj iu b
Veliaj: I lumtur që po i afrohemi finishit me 100 mijë pemë të reja Parkut të Liqenit Artificial dhe atij të Farkës u janë shtuar edhe 150 rrënjë ullinj. Aksionit të Bashkisë së Tiranë
650 pemë të mbjella në Krrabë, edhe pak ditë për nismën Tetë muaj më parë, si pasojë e zjarreve që prekën vendin gjatë stinës së verës, në Krrabë u dogjën një sasi pemësh, të c
1000 selvi te Unaza e Madhe, TAP i bashkohet nismës së Bashkisë Jemi pak ditë larg nga 21 Marsi, Dita Botërore e Pyjeve, kur qytetarët e Tiranës do t’i bashkohen masivisht aksionit për
Rekordit historik, hyn faza finale e mbjelljes së 100 mijë pemëve Kanë mbetur edhe më pak se dy javë kohë për këdo që dëshiron të dhurojë pemë për qytetin e Tiranës, deri në 21 Mars, në
Shtëpia e të Moshuarve iu bashkua aksionit për mbjelljen e pemëve Nuk ka rëndësi nëse je i ri apo i moshuar, i pasur apo i varfër, për të kontribuar për qytetin, që ai të bëhet sa më i j
Administratorët e pallateve i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve Fushatës së mbjelljes së pemëve i janë bashkuar edhe administratorët e zgjedhur të pallateve. Të organizuar në grupe
Mbillen 163 drurë dekorativë në burgun e grave, “Ali Demi” Aksionit për mbjelljen e pemëve dhe gjelbërimit të qytetit iu bashkua edhe institucioni i vuajtjes së dënimit të grave “
Tmerr në park, i dehuri hyn të kërkojë luanin e tërbuar (VIDEO) Disa pamje tronditëse nga një kopësht zoologjik në Indi tregojnë, një burrë të dehur i cili kalon rrjetat e sigurisë dhe
Nxënësit e shkollave dhe Ermali i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve Fëmijët e shkollave të Tiranës janë aleatët më të mirë të nismës “Dhuro një pemë”, e cila do të kulmojë në 21 Mars, në D
Kërkohet mbjellja e një milion pemëve Kuvendi i Republikës pritet që nesër të mbajë seancë të jashtëzakonshme ku do të diskutohet rreth ndotjes së ajrit. L
Ermal Mamaqi i bashkohet Veliajt për mbjelljen e pemëve Fëmijët e shkollave të Tiranës janë aleatët më të mirë të nismës “Dhuro një pemë”, e cila do të kulmojë në 21 Mars, në D
Skandal në Tiranë: Mësuesit dhe nxënësit, nën terror për fushatën e mbjelljes së pemëve (FOTO LAJM) Mësues, nxënës dhe prindërit e tyre janë duke u përballur me një presion të madh gjatë ditëve të fundit për të mbledhur
Pas shumë vitesh, nis krasitja e pemëve në rrugën “Myslym Shyri” Bashkia e Tiranës ka nisur krasitjen e pemëve në rrugën “Myslym Shyri” e cila është një prej më të frekuentuarave në kry
Bashkia e Tiranës projekt për rehabilitimin e Kishës 237-vjeçare të Shën Prokopit Kisha e Shën Prokopit në Parkun e Liqenit të Tiranës, e ndërtuar në vitin 1780, do të rikonstruktohet. Lajmin e mirë për
Bashkia e Tiranës, aksion për mbjellje pemësh edhe në rrugët e Tiranës Krahas punës që po bëhet prej disa javësh tashme në gjithë atë që do jetë Pylli Orbital, Bashkia e Tiranës ka vijuar pun