22 rezultate për

pemeve

Ja ēfarė duhet tė konsumojnė duhanpirėsit Duhanpirėsit shpesh janė personat mė tė rrezikuar nga sėmundjet e zemrės, pėr kėtė ato duhet tė bėjnė kujdes dhe tė sill
Qeveria mbėshtet panairet bujqėsore me 500 mijė euro Qeveria e Maqedonisė do tė ofrojė pėr kėtė vit njė mbėshtetje prej 30 milionė denarė ose 500.000 euro, pėr pjesėmarrjen
Pemėt mė tė bukura nė botė (FOTO LAJM) Pemėt kanė njė rėndėsi tė veēantė nė jetėn nė tokė. Ato pėrveē se janė ofruese tė oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dh
Tiranė, brenda tre muajsh mbillen 2 mijė pemė Kryeqytetit i janė shtuar 80 pemė tė reja, falė donacionit tė shoqatės “Alternativa e sė Ardhmes”. Bashkia e Tiranės sė
KMSH mbjell 35 pemė dekorative nė kryeqytet (FOTO-LAJM) Komuniteti Mysliman i Shqipėrisė, nė bashkėpunim me Bashkinė e Tiranės, nė kuadėr tė gjelbėrimit tė kryeqytetit realizoi
Njė stuhi e fuqishme godet Britaninė Njė stuhi e fuqishme pas Amerikės ka goditur Britaninė ė Madhe. Si pasojė e stuhisė me mijėra britanikė kanė mbetur tė b
Vijon mbjellja e pemėve nė Tiranė Bashkia e Tiranės ka vijuar mbjelljen e pemėve nė Tiranė. Sot aksioni ka vijuar nė rrugėn “Dritan Hoxha” ku janė mbjell
Tiranė, nis sezoni i ri i mbjelljes sė pemėve (FOTO-LAJM) Bashkia e Tiranės nisi sot sezonin e ri tė mbjelljes sė pemėve nė qytetin e Tiranės. Nė njė prononcim pėr mediat, kreu i
Bashkia denoncon prerjen e pemėve tek Liqeni Artificial Nėnkryetari i Bashkisė sė Tiranės z. Enno Bozdo ka denoncuar sot forcat e rendit tė cilėt nuk marrin nė konsideratė deno
Pylli i Sodės drejtė zhdukjes Pylli i Sodės po shkon drejtė zhdukjes si pasojė e prerjes sė pemėve, ndikimit tė kushteve atmosferike si edhe mungesės
Mė mirė nėn hijen e pemėve se nė dhomėn spitalit! Vapa dhe mungesa e kushteve i ben njerezit tė gjejnė alternativa si kjo qė shihni nė foto. Njė i sėmurė nė spitalin Usht
Lame-Shkreli denoncojnė prerjen e pemėve pas UPT-sė Sot ėshtė denoncuar nga deputeti i PS-sė Artan Lame dhe kreu i Shoqatės sė Arkitektėve tė Shqipėrisė Artan Shkreli, prer
Bukuri shekullore, pemėt mė tė bukura nė botė (FOTO-LAJMN) Bukuria madhėshtore e Central Park nė Nju Jork apo tė ketyre pemeve tė cilėt mund ti gjesh nė dalje tė Charleston, nė Ka
Australi, "pylli lundrues" (FOTO-LAJM) Nė portin e Sidneit njė anije ushtarake e braktisur pothuajse 100 vjet mė parė ėshtė kthyer nė njė "pyll lundrues" pėr s
Tabaku: Bashkia e vendosur pėr shtimin e hapėsirave tė gjelbra Bashkia e Tiranės ka vijuar edhe sot mbjelljen e pemėve tė reja nė kryeqytet, si njė kontribut tė madh pėr tė pėrmirėsua
Prishtinė, aksion pėr mbjelljen e pemėve Komuna e Prishtinės ka nisur aksionin pėr mbjelljen e pemeve dekorative nė rrugėt kryesore tė qytetit. Nė kėtė fazė, do
Shtėpi tė veēanta nė majė tė pemėve (FOTO-LAJM) Njė arkitekt nė pension, ka shfrytėzuar gjithė pėrvojėn pėr tė ndėrtuar kėtė shtėpi tė veēantė, njė dhuratė tejet e buku
Brenda vitit, nė Tiranė do tė mbillen 9 mijė pemė tė reja Kryetari i Bashkisė sė Tiranės Lulzim Basha ka inspektuar sot punėn pėr mbjelljen e 600 fidanėve, pemė tė llojit bli, nė
"Fushatė" pėr mbjelljen e pemėve Bashkia e Tiranės ka nisur mbjelljen e 4 mijė pemėve tė reja nė kryeqytet. Mbjellja e pemėve e nisur ditėn e shtunė do t
Moda e fundit, yjet qė duken si pemėt e Krishtlindjeve (FOTO-LAJM) Festat e fundvitit po vijnė dhe disa nga simbolet qė e tregojnė kėtė gjė janė pemėt e Krishtlindjeve. Tė frymėzuar nga l
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.