21 rezultate për

pemet

KOMENT/ Ky dėnim mesjetar: “Ta varim, t’i djegim shtėpinė e t’i presim pemėt” Koment nga Albeu.com “Nuk ėshtė hera e parė e atij djalit qė ka bėrė ato veprime. Unė kėrkoj dy gjėra nė bazė tė
Pret pemėt se i bėnin hije nė pishinė, dėnohet shqiptari nė Britani (FOTO LAJM) Shqiptari Xhavit Krasniqi, i njohur pėr shitje dhe blerje tė makinave tė pėrdorura, biznes me tė cilin merrej sė bashku
Pemėt mė tė bukura nė botė (FOTO LAJM) Pemėt kanė njė rėndėsi tė veēantė nė jetėn nė tokė. Ato pėrveē se janė ofruese tė oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dh
Rrėzohet avioni sportiv, plagoset shqiptari (FOTO-LAJM) Njė 33-vjeēar shqiptar me banim prej rreth dhjetė vjetesh nė Itali u plagos ndėrsa njė pasagjere rumune humbi jetėn pasd
Pemėt e Krishtlindjeve mė spektakolare nė botė (FOTO-LAJM) Pemėt e Krishtlindjeve nuk duhet tė jetė tradicionale nėse dėshiron tė dhurosh spektakėl. Nė shumė vende shpenzohet shum
Pemėt e Krishtlindjeve mė tė veēantė nė botė (FOTO-LAJM) Si ēdo vit tė gjithė nxitojnė pėr tė nxjerrė nga papafingo pemėn e Krishtlindjes dhe Vitit tė Ri pėr ta zbukuruaar atė.
Ishulli Socotra me bimė 20 milionė vjeēarėshe (FOTO-LAJM) Fotot mė lartė janė realizuar nė ishullin e Socotra i cili gjendet nė oqeanin Indian, 250 kilometra larg Somalisė. Ishu
Fier, digjet masivi pyjor nė Darėzezė Dhjetra hektarė pyje me pisha janė djegur gjatė 24 orėve tė fundit nė masivin e bregdetit tė Darėzezės. Vatra e parė e z
Luiziane, vrima gjigante pėrpin pemėt (VIDEO) Njė vrimė gjigante ka gėlltitur te paktėn 25 pemė nė Luiziana. Sic shikohet edhe nga video mė lartė, pemėt zhduken brend
Bukuri shekullore, pemėt mė tė bukura nė botė (FOTO-LAJMN) Bukuria madhėshtore e Central Park nė Nju Jork apo tė ketyre pemeve tė cilėt mund ti gjesh nė dalje tė Charleston, nė Ka
Hiqen parkimet, Bondi Beach bėhet green (FOTO-LAJM) Kėshtu mund tė duket nė njė tė ardhme i famshmi Bondi Beach. Kėshilli lokal i Waverley, pjesė e tė cilit ėshtė plazhi i
Priten pemėt nė Qendėr Nė komunėn Qendėr tė Shkupit rreth orės 3:00 pas mesnate janė prerė pemėt me ndihėm edhe tė policisė. Pemėt qė janė pre
Pemėt e "pushtuara" nga akulli (FOTO-LAJM) Njė fotograf nė Kanada ka kapur kėto imazhe tė pabesueshme tė pemėve tė ngrira nė ujėrat e ftohta tė Liqenit Ontario. Ti
Moda e fundit, yjet qė duken si pemėt e Krishtlindjeve (FOTO-LAJM) Festat e fundvitit po vijnė dhe disa nga simbolet qė e tregojnė kėtė gjė janė pemėt e Krishtlindjeve. Tė frymėzuar nga l
20 pemėt e Krishtlindjeve mė tė bukura nė botė (FOTO-LAJM) Nė Taichung, njė qytet nė Taiwan, pemėn e Krishtlindjeve e kanė bėrė me libra, nė Las Vegas me disa topa me ngjyra njėra
Magjia e Madagaskarit, bukuritė e ekosistemit mė unik nė botė (FOTO-LAJM) Fotografi Paolo Torchio ka kaluar gati njė muaj duke udhėtuar nėpėr ishullin e Madagaskarit pėr tė realizuar kėto fotogr
Festat e fundvitit, Diane Kruger ndriēon Parisin Nė prag tė festave tė fundvitit, mijėra llambushka qe zbukurojnė bulevardin e Parisit, u ndezėn nga aktorja gjermane Dia
Makineri speciale pėr zhvendosjen e pemėve disa vjeēare (VIDEO) Nėse do tė kishim njė automjet tė tillė nė Shqipėri, do tė evitohej debati i fundit sa i pėrket prerjes sė pemėve nė par
Zgjerimi i rrugės sė Elbasanit, priten pemėt e parkut tė Liqenit Parku Kombėtar pranė Liqenit Artificial ka nisur tė urbanizohet. Ambientalistėt kanė denoncuar prerjen e 7000 metėr/katr
Bashkia: Kallėzim penal pėrgjegjėsve qė dėmtojnė pemėt Pas shkatėrrimit qė ka pėsuar dhe po pėson zona pėrreth Liqenit Artificial, Bashkia e Tiranės ka premtuar gjatė ditės sė
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.