999 rezultate për

peme

E rëndë në Itali, gruaja gjen bashkëshortin shqiptar të varur në pemën e oborrit Një 53-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në oborrin e shtëpisë së mikut të tij në Castelfidardo të Ankonas. Shqip
ITALI/ Ngjitet të marrë topin në pemë, 47 vjeçari shqiptar në gjendje kritike Një ditë feste është prishur nga një incident i papritur. Një 47-vjeçar shqiptar, banues në Vicenza të Italisë, u rrë
Shiu rrëzon pemët në Pudojevë (VIDEO) Moti i keq ka qenë prezent gjatë ditës së sotshme në qytetin e Podujevës. Përveç që ka vështirësuar qarkullimin, ai k
Ky vend ka thyer rekord në mbjelljen e më shumë se 350 milionë pemëve në 12 orë Etiopia ka mbjellur më shumë e 353 milion pemë në 12 orë, këtë të hënë, që zyrtarisht ka thyer rekordin botëror. Kjo
Makina përplaset me pemën në Tiranë, 4 të plagosur Katër persona kanë mbetur të plagaosur si rezultta i një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 19:50 në afërsi të rrethrrot
Velipojë, stuhia shkul pemën shekullore (VIDEO) Këto pamje janë regjistruar gjatë ditës së sotme në fshatin Pulaj të Velipojës. Videoja është dërguar tek mediat nga
Çmendet moti, stuhia në Berat shkul gurë e pemë (FOTO LAJM) Stuhi të forta ere dhe rrebeshe shiu kanë pushtuar pasditen e sotme qytetin e Beratit, duke rrezikuar seriozisht rrëzimi
Stuhia e madhe në Ulqin, makinat mbulohen nga pemët e shembura (FOTO LAJM) Shi i madh dhe erëra të forta kanë goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Si pasojë e shtrën
Peme të rrëzuara mbi makina, moti i keq shkakton probleme edhe në Shkodër (VIDEO) Disa zona të Shkodrës janë dëmtuar nga moti i keq i mbrëmjes së të martës. Dëmet kanë qenë kryesisht në kulturat bujq
Gjyshi ideal, shpenzon 8 mijë dollar për shtëpinë e ëndrrave mbi pemë (FOTO LAJM) Një gjysh ka bërë realitet ëndrrën e nipërve dhe mbesave të tij duke ndërtuar një shtëpi në majë të pemës. Ai ndërtoi
TRONDITËSE/ Kujdestarja lidh të moshuarën me karrige me rrota pas pemës (VIDEO) Një grua është filmuar duke lidhur pas një peme një të moshuar në karrocë me rrota. Videoja shokuese, e cila ka marrë
Studim, sa më shumë pemë aq më larg ngrohjes globale Një ekip studiuesish ka përllogaritur se ka mjaftueshëm vend në Tokë për të mbjellë pemë në gjendje që të thithin dy të
Ngrohja globale ka vetëm një zgjidhje të madhe sipas shkencëtarëve Mbjellja e miliarda pemëve në të gjithë botën është deri tani mënyra më e mirë dhe më e lirë për të trajtuar krizën klim
Luani si majmun, relaksohet në degën e pemës (FOTO LAJM) Një luan në një park kafshësh të egra është fotografuar ngjitur në pemë duke marrë rreze e dielli dhe duke u relaksuar.
Çfarë shihnii në këtë foto zbulon shumë mbi karakterin tuaj Çfarë shihni në këtë foto? Shihni buzë të cilat janë pak të hapura? Ose shihni shumë pemë? Ose ndoshta shihni shumë rrën
Njihuni me shtetin ku studentët detyrohet të mbjellin 10 pemë për t’u diplomuar Nuk është sekret që pemët bëjnë mrekulli. Ato filtrojnë ajrin duke lënë oksigjen të pastër për të marrë frymë lirisht.
Në këtë vend paratë rriten nëpër pemë Në Skagway, në hyrje të Klondike, ku bredhat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë locale, me vend banues dhe
Vlora përfshihet nga erëra të forta, rrëzohen pemë dhe ka shkëputje të enërgjisë Qyteti i Vlorës është përfshirë nga erëra të forta mbrëmjen e sotme dhe si pasojë janë shkaktuar disa dëme në qytet dhe
Policia jep detaje nga aksidenti me vdekje në Tiranë Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga aksidenti në Tiranë ku një person gjeti vdekjen pasi u përplas me një pemë. Tir
Bujku mbjell pemë duke krijuar formën e zemrës në kujtim të gruas që i vdiq (FOTO LAJM) Një bujk në Angli mbolli mijëra pemë në fushën mbrapa shtëpisë së tij – por la një zonë në formë zemre në mes, të drejtu