999 rezultate për

pellegrini

Arrihet marrëveshja, Juventusi dhe Roma shkëmbejnë lojtarët Juventusi dhe Roma janë marrë vesh për të realizuar një shkëmbim mes mbrojtësve Leonardo Spinazzola dhe Luca Pellegrini.
Formacionet zyrtare: Roma - Porto Roma dhe Porto do të përballen sonte në "Stadio Olimpico", ndeshje e vlefshme pë fazën me eliminim direkt në UEFA Champi
Yaya Toure nuk do të rikthehet në Premier League Aventura e Yaya Toure tek Olympiakos në greqi zgjati vetëm 4 muaj. Ish mesfushori Barcelonës dhe Manchester City, u përf
Chicharito do largohet nga West Ham, Pellegrini nuk e do në skuadër Sulmuesi Chicharito Hernandez do të largohet nga Ëest Ham. 30 vjecari nuk bën pjesë në formacionin e Pellegrinit dhe ë
Ndizet derbi, Roma kalon në avantazh ndaj Lazios (VIDEO) Roma ka kaluar në epërsi ndaj Lazios në kuadër të Serie A-së. Derbi është ndezur nga një gol i mrekullueshëm me thëm
Federica Pellegrini "thumbon" Georginan: Do doja një darkë me CR7 Notarja e famshme italiane i shkel syrin Cristiano Ronaldos. Në një prononcim të fundit ajo është shprehur: “Do të më
Roma publikon listën e lojtarëve në Champions Roma ka publikuar listën e saj të lojtarëve që do të luajnë në UEFA Champions League. Duke lënë jashtë vetëm dy lojt
Liverpool i Shaqirit nuk fal, mposht bindshëm West Hamin (VIDEO) Liverpool ka mposhtur sot West Ham United me shifrat e thella 4-0 në "Anfield Road", ndeshje e vlefshme për javën e parë
Trajneri i njohur trondit Real-in: Më thanë se disa lojtarë duhet të luajnë me detyrim Trajneri kilian Manuel Pellegrini ka folur rreth kohës sa ishte trajner i Real Madridit, duke zbuluar se ishte urdhëruar
Arsenali hidhet në sulm për mesfushorin e talentuar të Romës Arsenali është në kërkim të mesfushorit të Romës, Lorenzo Pellegrini. Këtë sezon Pellegrini ka kontribuar më tre gola
Ka dhe një biletë për në finale, Roma pret Liverpoolin me këto formacione Roma do të presë Liverpoolin në Olimpico pas disfatës së parënë Angli me 3 gola disavantazh. Romës i duhet një fitore 3-
Roma rinovon kontratën me Pellegrinin Roma ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me mbrojtësin e krahut, Luca Pellegrini. “Klubi është i lumtur të konfirm
Pellegrini qetëson tifozët e Romës në lidhje me transferimin tek Juventus Lorenzo Pellegrini ka qetësuar tifozët e Romës duke i premtuar se nuk do ti tradhëtojë për Juventusin. I shumëpërfol
Roma - Barcelona, formacionet e mundshme Roma do të presë sonte Barcelonën në "Stadio Olimpico" për ndeshjen e dytë në çerekfinale të Championsit. Skuadra e E
Italia ndryshon çdo gjë kundë Anglisë Gianluigi Donnarumma, Leonardo Spinazzola, Lorenzo Pellegrini dhe Andrea Belotti mund të startojnë si titullarë në ndesh
Juventus shumë pranë nënshkrimit me Pellegrinin Sipas Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv i Zonjës së Vjetër, Beppe Marotta dhe menaxheri gjeneral Fabio Paratici, ja
United shfaq interes për mesfushorin e Romës Manchester United është duke e vëzhguar mesfushorin italian të Romës, Lorenzo Pellegrini. Lorenzo Pellegrini po perfo
Benevento – Roma, formacionet zyrtare Roma do të jetë mysafir i Beneventos në javën e pestë në Serie A. Nga minuta e parë për klubin nga kryeqyteti italian
Guardiola cakton Realin më të mirë nga Mourinho, Pellegrinit, Ançeloti dhe Zidane Pep Guardiola në një intervistë për ESPN ka zgjedhur Realin më të mirë që është përballur ndonjëherë. Duke qenë se spanj
Pellegrini “dridh” Guardiolën, kërkon t’i rrëmbej një yll në Kinë Ish trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini po tenton që të dëmtojë Pep Guardiolën. Trajneri i skuadrës kineze, H