999 rezultate për

pejes

Shpërthen zjarr masiv në një fshat të Pejës Një zjarr me përmasa të mëdha ka shpërthyer para pak minutash në mes të Majës së zezë dhe Lëvoshës së Pejës, shkruan Alb
Zjarr masiv në një fshat të Pejës Një zjarr me përmasa të mëdha ka shpërthyer para pak minutash në mes të Majës së zezë dhe Lëvoshës së Pejës. Re të më
Ndërtimi i hidrocentralit në Lumbardh të Pejës kundërshtohet nga më shum se 6 mijë qytetarë Mbi 6 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin që shpreh kundërshtimin për ndërtimin e hidrocentraleve në Lumbardhin e P
10 degë në Universitetin e Pejës do të mbyllen Universiteti i Pejës “Haxhi Zeka” do të pranojë shumë më pak studentë në vitin e ardhshëm akademik nëse hyn në fuqi vend
5 mijë euro gjobë për ata që zhvillojnë ndeshje me qen Komuna e Pejës ka lëshuar urdhëresë për ndalimin e vrasjeve, keqtrajtimit dhe organizimin e garave të kundërligjshme të
Përmbyset në Bogë kamioni që pastronte borën Një kamion transportues për mirëmbajtjen e rrugëve është aksidentuar në fshatin Bogë të Pejës. Sipas policisë aksiden
Muhaxheri tregon nëse po kërkohet nga policia Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, demanton lajmin se Gjykata ka lëshuar urdhër që ai të sillet me detyrim, në cilësin
E kafshoi qeni, komuna detyrohet t'i paguajë 3 000 euro Komuna e Pejës do të detyrohet t’i paguajë mbi tre mijë euro paditëses Seniha Gjeladini, e cila kishte kërkuar kompensim
Ky është 17 vjeçari që vdiq në aksident në Istog Një aksident në pasditën e djeshme në Gurrakoc të Istogut ka qenë fatal për 17 vjeçarin, Diamant Osmanaj. Varrimi i t
Haradinaj sot del në gjyq, kërkon 250 mijë euro nga kryetari i LDK-së Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në orën 13:00, pritet
Prokuroria në Pejë nuk toleron, 22 aktakuza për dhunën ndaj familjes Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se vetëm gjatë muajit shtator ka ngritur 22 aktakuza për rastet e dhunës në fa
Me vula të Hitlerit, njihuni me makinën më të vjetër në Kosovë (VIDEO) E prodhuar në vitin 1936, kjo makinë është sjellë dhe është restauruar në Kosovë. Kjo veturë pronë e familjes Husaj g
Në Spitalin e Pejës kanë ndërruar jetë 24 persona Gjatë muajit korrik sikurse edhe në muajt paraprak janë kryer shërbime të shumta në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.
Plagoset një grua në Istog, policia në aksion Sot në orën 08:45 në fshatin Orrobërd të Istogut ka ndodhur një rast i rëndë. Një person ka plagosur me thikë një femër
Haradinaj përballet në gjyq me kryetarin e Pejës, mijëra euro në lojë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, do të përballen në gjyq.
Haradinaj e Muhaxheri përballen nesër në gjyq Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, do të përballen në gjyq, t
Alarm, mjeti i dyshimtë evakuhon Spitalin e Pejës Një mjet i dyshimtë është gjetur brenda oborrit të Spitalit të Pejës duke shkaktuar panik te stafi mjekësor dhe pacientë
Spitali i Pejës në gjendje të jashtëzakonshme për udhëtarët e plagosur Pas aksidentit të autobusit në Spitalin e Pejës janë dërguar për trajtim 31 pacientë që janë me lëndime të ndryshme pas
Aksidentohet autobusi në Pejë, dhjetra të plagosur Një autobus me udhëtarë është aksidentuar sot në Pejë duke shkaktuar edhe plagosjen e dhjetra personave. E megjithatë
Muhaxheri plas bombën në LDK, kërkon të jetë kryeministër Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë se Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), është e gatshme për zgje