999 rezultate për

pejĂ

Ky është personi që humbi jetën në aksident (FOTO LAJM) Rreth orës 22:00 është arritur të bëhet identifikimi i viktimës së mbrëmshe që humbi jetën si pasojë e goditjes nga një
Tek blektorët e jugut, si bëhen përgatitjet për të gjetur kullotat Rituali i harruar i një jete nomade, në kërkim të kullotave të pasura për bagëtitë, është ndoshta mes traditave më të rr
Vdes pas kontaktit me rrymën imami nga Peja Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës, raporton Ex
Sot organizohet Epopeja e Dukagjinit Sot bëhen 21 vjet të rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan të Decanit. Në mëngjesin e 24 marsit t
Nisin hetimet për familjen e ministrit Beqaj, a do t'i shkohet deri në fund? Ndërtimi i lagjes super luksoze në Bellopojë të Pejës, nga babai dhe familjarë të ministrit Besim Beqajt, duket se nuk d
Peja zgjohet me një ngjarje të rëndë Një ngjarje e rëndë ka tronditur Pejën mëngjesin e së premtes. Dyshohet se një person rreth moshës 50-vjeçare është shke
Nesër mbahet protestë në Pejë Nesër prej orës 12:00 do të mbahet një protestë për mbrojtjen e Lumbardhit pasi që një kompani austriake “KelKos – Energ
Mbrojtja skandaloze e pejanit që u kap me mish të prishur: E kisha për qentë I dyshuari për skandalin me mishin e prishur në Pejë, Sali Shkuliqi, tha para Gjykatës se mishin e konfiskuar nga Polici
Ky është pejani që vdiq pasi humbi dorën duke punuar (FOTO LAJM) Sh. Fetahaj gjatë ditës së hënë pësoi një incident tejet të rëndë derisa ishte në orarin e tij të punës. Lajmin e ka
Humbi dorën në vendin e punës, vdes pejani SH.F nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve të marra dy ditë më parë në vendin e punës në Pejë. Ai kishte këputur dorën,
E rëndë, pejani humb dorën në vendin e punës Policia e Kosovës raporton se një person derisa ishte duke punuar në një kompani, në rrethana të panjohura është lënduar
Vrau me sëpatë fqinjin për drutë, çfarë i ndodhi sot pejanit Fatmir Llonqari është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vjet burg nga Gjykata Themelore në Pejë për një vrasje me s
Pejani tregohet burracak me gruan duke e rrahur Një rast tjetër i dhunës në familje është raportuar në qytetin e Pejës. Të hënën në orët e mbrëmjes, gruaja ka kontaktua
Gëzimi i kushton burg pejanit Gjykata Themelore në Pejë e ka shpallur fajtor të akuzuarin për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm dhe armëmbajtje pa
Katër pejanët radikalë rrahin motrën me të dashurin Katër vëllezër janë arrestuar nga Policia pasi të njëjtit kanë sulmuar fizikisht motrën e tyre dhe të dashurin e saj. N
Në mes të natës dy femra pejane përleshen në sytë e të gjithëve (VIDEO) Ne qendër të Pejës mbrëmë ka ndodhur një përleshje. Në këtë përleshje janë përfshirë dy femra. Në këtë video të cilën
Shfaqet edhe një trim në Kosovë, i riu që ngre në ajër një makinë (VIDEO) Në Kosovë, Bujar Muli nga Vushtrria njihet si i fortë pasi ngre shumë pesha të rënda. Por tashmë ka dalë edhe një i r
Haradinaj u flet pejanëve për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar nga Mali i Zi që të nis korrigjimi i demarkacio
Pejani rrëmben çeken dhe e mban të mbyllur në shtëpi Në Pejë është gjetur shtetasja e çeke që ishte shpallur e humbur. Sipas raportit të Policisë, gjatë një pune hetimore
Irinej nga Peja kërkon sa më shumë serbë të shpërngulen për në Kosovë Patriarku i Kishës Ortodokse serbe(KOS ) Irinej ka vlerësuar se për Serbinë problemi më i madh rreth Kosovës është fakti