999 rezultate për

pedagoget

Studentët e Elbasanit denoncojnë me emra pedagogët që marrin euro për provime Protesta studentëve e cila ka hyrë sot në ditën e gjashtë të saj ka nxjerrë në pah edhe një tjetër problem të madh që ja
BE reagon për protestën, paralajmërohen pedagogët që u marrin para studentëve Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka thënë fjalën e tij në lidhje me protestën që po organizohet
Të gjithë studentët në këmbë, bashkohen edhe pedagogët Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. NDë
PROTESTA/ "Pedagogët po kërcënojnë studentët" Ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar ashpër kundër qeverisë "Rama", duke ju dalë në krah protestuesve. Në një p
Në protestë edhe "UBT-ja", studentët thirrje në dritare për pedagogët që i pengojnë (VIDEO) Studentët e Universiteteve Publike protestojnë edhe sot kundër vendosjes së tarifave për provimet e mbartura. Të gjit
Pedagogët i bashkohen artistëve: Shembja e Teatrit, akt skandaloz Protestës së artistëve dhe qytetarëve ditën e sotme i janë bashkuar edhe pedagogët, Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj.
Studentja e Tiranës: 700 euro për një provim, pedagogët na ngacmojnë seksualisht Studentët e universiteteve publike jo rrallë herë detyrohen të paguajnë shumë të mëdha kundrejt notës. Abuzimet nga
Reforma e pensioneve ngre në grevë pedagogët e Oxford Një protestë historike është cilësuar ajo e pedagogëve të 64 universiteteve britanike, të cilët në kundërshtim me reform
Pedagogët i përgjigjen Ramës me grevë: S'do durojmë talljen tënde Pas takimit të përbashkët me kryeministrin Edi Rama ku u kritikuan në sy duke u quajtur "vrima e fundit e kavallit" peda
10 ditë pa marrë rrogat, pedagogët kërcënojnë me grevë Tashmë aknë kaluar 10 ditë dhe pedagogët e universitetit të Tiranës, akoma nuk kanë marrë rrogën. Për këtë arsye, në
Pedagogët pa paga, mua më vjen keq z.Edi Rama, Kryeministër Pedagogët e të gjitha uni versiteteve publike janë pa rroga në mes të dimrit. Rroga e janarit k
Del lista, ja kush janë anëtarët e rinj për KLP dhe KLGJ pasi lista e fundit u hodh poshtë, sot është krijuar sërish nëpërmjet shortit një listë me anëtarët e KLP-së dhe KLGJ-së
VENDIMI/ Ja sa do të paguhen pedagogët që nga data 1 Prill Zbardhet vendimi dhe pagat e reja që marrin pedagogët duke filluar nga ky muaj. Bëhet fjalë për 5 milionë USD që qeveria
SHKODER/ "Arrest shtëpie" për dy pedagogët, merrnin rryshfet për notat kaluese Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën "arrest shtëpie" për dy pedagogët në Shkodër, të cilët akuzoheshin se merrnin rryshf
Mitmarrja, pezullohen nga detyra dy pedagogët në Shkodër Pas zbulimit të skemës së korrupsionit në Fakultetin Filologjik, në Universitetin “Luigj Gurakuqi”, në Shkodër, gjatë me
700 euro provimi/ Ja cilët janë pedagogët e arrestuar dhe skema e korrupsionit (FOTO LAJM) Një hetim i Prokurorisë së Shkodrës ka zbuluar se disa shefa departamentesh dhe studentë të Fakultetit Filologjik në Uni
Dy pedagogët e Shkodrës merrnin 200-700 euro Prokuroria ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e dy pedagogëve në Shkodër. Pedagogët në fjalë merrnin shuma të konsider
ANALIZA/ U premtoi rritje pagash, pedagogia “gozhdon” Ramën Pedagogia e Gjuhe­ Letersise, Prof. Dr. Dhurata Shehri i eshte pergjigjur sot permes nje shkrimi në gazetën “Panorama”,
Pranga 59-vjeçarit, shtirej si sekser i pedagogëve Një 59 vjeçar ka përfunduar në pranga, pasi i kishte marrë një studenti 20 vjeçar një sasi parash për të kaluar në provi
Nishani takon pedagogët për arsimin e lartë Presidenti Nishani është shprehur sot se para se të veprojë me firmosjen ose jo të ligjit të miratuar javën e kaluar në