999 rezultate për

pdsh-se

Menduh Thaçi: Nuk ka koalicion parazgjedhor, PDSH garon e vetme Në zgjedhjet e 12 prillit, PDSH do të garojë e vetme, ka deklaruar lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi, i cili thotë se
Pas dënimit me burg reagon Thaçi, a do të mbështesin Pendarovskin? Dënimin prej tre vjet e dy muaj burg për rastin “Titanik 2” kreu i PDSH-së Menduh Thaçi e ka quajtur padrejtësi dhe jo d
Thaçi përkujton Arbër Xhaferin Me rastin e gjashtëvjetorit të vdekjes së ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare, Arbër Xhaferit, homazhe te varri
Përsëri kryetar i PDSH-së Në Kongresin e VII-të të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është rizgjedhur për kryetar të partisë. Në fjalimi
Dëgjohen "bombat" e Thaçit dhe Mjallkov në "Titanik 2" Gjykimi për rastin “Titanik 2”, ku të akuzuar kryesor janë i drejtori i DSK-së, Sasho Miajllkov, dhe kreu i PDSH-së, Men
Prishet koalicioni mes BDI-së dhe PDSH-së, zbuloni arsyet Marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së në nivel lokal si duket është prishur. Vonesat e shumta në zgjedhjen e kryetarit të k
Këto janë kushtet e Menduh Thaçit drejtuar Zaevit Nga burime partiake të strukturave të larta brenda PDSH-së, mësohet se bisedimet mes dy partive kanë filluar intenzivish
Dita e veçantë për Menduh Thaçin?! Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi nga sot është një ditë më i moshuar, pasi që dje gëzoi ditëlindjen e 53-të. Thaçi v
BDI kushtëzon PDSH-në për pjesëmarrje në qeveri Dy deputetët e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe Merale Ferati duhet të jen ëtë rregullt në seancat parlamentare, është kushti q
BDI i vendos një kusht PDSH-së për hyrje në Qeveri! Dy deputetët e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe Merale Ferati duhet të jen ëtë rregullt në seancat parlamentare, është kushti q
PDSH cakton zv/kryeministrin për reforma, ja emri i tij? Partitë e koalicionit kanë nisur negociatat për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Siç mësohet kreu i BDI-
Nisin bisedimet e para për hyrjen e PDSH-së në Qeveri Vetëm se kanë filluar bisedimet e para në mes LSDM-së dhe PDSH-së për inkuadrimin e kësaj të fundit në Qeveri. Bisedi
Thaçi dhe Ahmeti bëhen bashkë në Tetovë Edhe pse kandidati nga radhët e PDSH-së Adnan Bilalli, mori 15 vota nga gjithsej 19 këshilltarët e pranishëm në seancë,
Adnan Bilalli i PDSH-së zgjidhet kryetar i Këshillit Komunal të Tetovës Para pak çastesh në mbledhjen e Këshillit Komunal të Tetovës me 15 vota pro, Adnan Bilalli që ishte bartës i listës së k
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
Përfundon takimi Ahmeti-Thaçi, nesër pritet publikimi i marrëveshjes Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai PDSH-së, Menduh Thaçi sapo kanë përfunduar takimin. Temë e bisedimeve ka qenë zgjedh
Arrihet marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së, ja çfarë parashikohet BDI dhe PDSH kanë arritur marrëveshje formale që të dyja të ndihmojnë njëra me tjetrën në komunat atje ku kanë nevojë, t
PDSH mbajti mitingun e fundit elektoral në Llojan Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj përfundimtar në Llojan të Likovës. Para një numri të madh të
Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lo
PDSH nuk do të përkrahë asnjë kandidat në Strugë Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka apeluar nga tubimi në Strugë që anëtarësia dhe militantët e PDSH-së në këtë komunë t