999 rezultate për

pdsh

Sela, pro shkrirjes së “Aleancës” në një parti (VIDEO) Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në emisionin “Rruga drejt…” ka deklaruar se ai dhe partia e tij janë të gatshëm të i
Thaçi: Problemet e Maqedonisë janë marrëdhëniet ndëretnike Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi ka zhvilluar sot një takim me shefen e Misionit të OSBE-së në vend, ambasadoren Nina Suomala
Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO) Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e L
Thaçi: PDSH-ja, Besa dhe Aleanca të bashkoheshin kundër BDI-së Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi, gjatë një interviste në emisionin "Zig-Zag" në "TV Art", ka thënë se PDSH-ja, Besa dhe Alea
Demiri: Vendimi i PDSH-së është tragjikomik (VIDEO) Rikthimi i Menduh Thaçit në krye të PDSH-së, sipas analistëve është një hap i gabuar. Analisti Alajdin Demiri vlerëso
Anulohet Kongresi i PDSH-së, Menduh Thaçi vazhdon të mbetet kryetar Sonte në Tetovë u mbledh kryesia qendrore e PDSH-së për të diskutuar mbi situatën pas zgjedhjeve dhe rezultatin zgjedhor
PDSH mban kuvendin qendror të partisë Partia Demokratike Shqiptare është duke mbajtur Kuvendin Qendror, në të cilin po diskutohet rreth analizës së Raportit z
LR-PDSH, UNITETI dhe RDK-ja do të bashkohen në një parti? Së shpejti Aleanca për Shqiptarët nga një koalicion i tre partive politike pritet të shndërrohet në një grupacion të vet
Menduh Thaçi do rikthehet në krye të PDSH-së Partia Demokratike Shqiptare pritet të mbajë Kuvendin e saj Qendror, ku do të diskutohet rreth analizës së Raportit zgje
Thaçi pas takimit me Hahn: Gruevski dhe Ahmeti janë marrë vesh për qeverinë Pas takimit me eurokomesarin Johannes Hahn, Ish kryetari i PDSH-së, deklaroi se Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti janë m
LR-PDSH dhe BESA, kundër zgjedhjeve të reja Dy nga partitë që kanë nënshkruar platformën e përbashkët shqiptare, janë shprehur kundër zgjedhjeve të reja. Ata men
BESA dhe LR PDSH në pritje të vendimit të BDI-së BESA dhe LR PDSH janë shprehur "parimisht" pro një koalicioni i cili si parim udhëhiqet me "barazinë" mes dy partnerëve
PARAPRAKE/ Ali Ahmeti zgjedh të qeverisë me Gruevskin? Në qeveri, edhe PDSH-ja Kryesia e BDI-së është duke vijuar mbledhjen në Tetovë për të vendosur se me cilën parti politike maqedonase do të hyjë
PDSH mbetet deri në mars pa kryetar, Thaçi nuk do të rikandidojë Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars ndërsa Menduh Thaçi nuk do të garojë përsëri për postin e kryetarit
Heshtje në PDSH, kush do e marri drejtimin e partisë? Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars, ndërsa sekretari i përgjithshëm i PDSH-së, Azem Sadiki nuk ka dash
PDSH: Deklarata e partive politike shqiptare është një folklor politik Udhëheqësia qendrore e PDSH-së ka diskutuar sot lidhur me përgatitjet për kongresin e jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së
BDI publikon Platformën, BESA dhe PDSH të rezervuara! Bujar Osmani, zëdhënësi i BDI-së ka deklaruar se kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim do të ratifikojë platformën
PDSH: Askush nuk mundet t’na largojë nga skena politike Partia Demokratike Shqiptare vitin 2016 e vlerësoi si shumë të ligë, veçanërisht për shqiptarët që jetojnë në Maqedoni.
PDSH: Jemi krenarë që nuk arritën të na fshinë nga skena politike Përfaqësues të PDSH-së kanë thënë se faktorë të ndryshëm nga brenda dhe jashtë vendit kanë punuar kundër tyre dhe kundër
Sadiku: Sa më e dobët PDSH, aq më lehtë realizohet skenari i armiqve ndaj shqiptarëve (VIDEO) Azem Sadiku aktualisht ushtrues detyre-kryetar i PDSH-së, ka mbajtur një konferencë për shtyp gjatë së cilës ka thënë se