999 rezultate për

pdsh

Taravari: I dimë emrat e sulmuesve të Zijadin Selës Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari, ka deklaruar se i kanë emrat e sulmuesve të kryetarit të kësaj pa
LR-PDSH: Sulmi ndaj Selës ka qenë cak kryesor (VIDEO) LR-PDSH-ja, me anë të një deklarate për medie ka njoftuar se gjendja e kreut të kësaj partie, Ziadin Selës, është e stab
Ivanovi i bën ftesë për takim, ja si ia kthejnë partitë shqiptare Pas kaosit të mbrëmshëm në Kuvendin e Maqedonisë, ku protestuesit "Për Maqedoni të përbashkët" e cila udhëhiqet nga njer
LR-PDSH njofton zyrtarisht se Sela është në gjendje të mirë shëndetësore Lëvizja për Reforma PDSH ka njoftuar nëpërmjet një komunikate drejtuar mediave se gjendja shëndetësore e liderit te LR P
Taravari: Sela është duke u dërguar në spital Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka thënë se Ziadin Sela është në gjendje të mirë dhe është nisur për në klinikat
PDSH, e gatshme të mbështesë çdo tentim për dalje nga kriza (VIDEO) Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i PDSH-së, Bekim Fazliu në emision “Fol Tash” në Televizionin Koha ka folur për zhvilli
Albin Kurti takon përfaqësuesit e partive shqiptare në Shkup Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga nënkryetari Glauk Konjufca kanë takuar të mërkurën ndar
Thaçi, i gatshëm të mbështesë shumicën prej 67 deputetësh (VIDEO) Në një intervistë të dhënë për Lajm Tv, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka thënë se partia e tij është e gatshme të pë
Deputeti i VMRO-së sqaron zërat për bashkëpunim me Besën dhe PDSH-në Deputeti i VMRO-së, Aleksandar Nikollovski deklaroi sonte në Top Tema se nuk ka pasur ndonjë komunikim apo koalicion me
Dauti: PDSH-ja nuk e mbështet Talatin për kryeparlametar "Debati mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së në parlament nuk është në favor të shqiptarëve", ka thënë për "TV21" deputeti i PD
Qazimovski tërhiqet nga LR-PDSH e Strugës, bën përgjegjës Selën Abdullah Qazimovski, ushtrues detyre kryetar i komunës së Strugës ka vendosur që të japë dorëheqjen nga angazhimi i tij
Hahn anulon takimin me Menduh Thaçin Është anuluar takimi i eurokomisionerit Johannes Hahn me kreun e PDSH-së Menduh Thaçin, për shkak të agjendës së tij të
Gruevski: Nuk e kemi aleat BDI-në, por PDSH-në “BDI nuk është aleati jonë tradicional, alet a kemi PDSH, por për shkak të parimit “fituesi me fituesin” ne kemi hyrë me
Përfaqësues të BDI, LR-PDSH e LSDM-së: Së shpejti me qeveri të re! Sonte në emisionin “Click Plus” është diskutuar për tentativat e formimit të qeverisë së re, si do bëhen koalicionet e s
Aliu: Vetëm platforma e PDSH-së është rrugëdalje për shqiptarët Me anë të një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, anëtari i PDSH-së, Imer Aliu është shprehur
Çfarë mendojnë BESA dhe LR-PDSH për programin e ri të Zoran Zaevit? (VIDEO) Pavarësisht ftesës që Zaev bëri sot, Lëvizja Besa thotë se po presin ofertë konkret për të hyrë në qeveri. “Lëvizja B
LR-PDSH dënon dhunimin e gazetarëve: Tregues i vandalizmit të pushtetit në ikje LR-PDSH ka reaguar në lidhje me rastin e dhunimit të gazetarëve në protestën kundër shqiptarëve në Shkup. Për këtë pa
LR-PDSH mban nesër Kuvendin Qendror LR-PDSH ka njoftuar se nesër do të mbajë Kuvendin Qendror. Mbledhja do të fillojë prej orës 11:00 në Hotelin Drin. Në
PDSH mund të zhduket nga skena politike?! PDSH-ja shënoi një humbje të madhe gjatë zgjedhjeve e fundit të 11 dhjetorit, pasi arriti të sigurojë vetëm dy deputetë.
Sela: Propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme Për Ziadin Selën propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme. Kryetari i LR-PDSH-së nuk zbuloi se çfa