999 rezultate për

pdsh

Menduh Thaçi paraqitet në prokurori Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi sot është paraqitur në Prokurorinë Speciale Publike. Ende nuk bëhet e ditur se për çfarë
Ja kush e përfaqësoi PDSH-në në Kongresin e LSDM-së (FOTO) LSDM ka mbajtur sot kongresin e 22-të të saj, në të cilin pritet të votohet Zaevi për kryetar, pasi është kandidati i ve
LR-PDSH-ja do e përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, duke folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe për formimin e qeverisë
Sela i gatshëm të përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” ka folur për zhvillimet e fundit në vend. Sa
Sela: Sistemi gjyqësor është selektiv, liroi ata që tentuan të më vrisnin Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela është shprehur se sulmuesit në Kuvend janë figura politike, të cilët inskenuan këtë për
A do të jetë pjesë e qeverisë së re Aleanca për Shqiptarët? Grupi negociator i LR-PDSH, pritet të mbajë sot një mbledhje më grupin e punës nga Lidhja Social-demokrate, ku do të shp
Ja çfarë vendosi LR-PDSH për pjesëmarrjen në qeverinë e re të Maqedonisë Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të LR PDSH-së që u mbajt nën kryesimin e sekretarit të përgjithshëm të LR PDSH, Arben
Zoran Zaev takon Ziadin Selën në Tetovë Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, është takuar me kreun e LR-PDSH-së në Tetovë. Ata pritet të diskutojnë për formimin e qeveri
Qeveria e re, ja sa ministri marrin shqiptarët e Maqedonisë Sot vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re me partitë shqiptare, por ende nuk ka asnjë informacion të saktë se sa ministr
Sulmi i ashpër ndaj Zijadin Selës, ja kur dëshmon kreu i LR-PDSH-së Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i cili ndodhet në Tiranë për një kontroll më të specializuar pas sulmit në Kuvend më 27
Thaçi: PDSH do jetë opozitë konstruktive dhe përkrahëse e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim ambasadorin e Francës në v
Të rinjtë e LR-PDSH-së, manifestim kundër dhunës në Kuvend Me moton “Ndal dhunës dhe ndal urrejtjes”, dega e forumit rinor të LR-PDSH-së në Tetovë organizoi një aktivitet simbolik
LR-PDSH i dërgon letër të hapur Parlamentit Evropian LR-PDSH i është drejtuar përmes një letre të hapur Parlamentit Evropian me anë të së cilës i kërkon që të përshpejtohet
Taravari: I dimë emrat e sulmuesve të Zijadin Selës Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari, ka deklaruar se i kanë emrat e sulmuesve të kryetarit të kësaj pa
LR-PDSH: Sulmi ndaj Selës ka qenë cak kryesor (VIDEO) LR-PDSH-ja, me anë të një deklarate për medie ka njoftuar se gjendja e kreut të kësaj partie, Ziadin Selës, është e stab
Ivanovi i bën ftesë për takim, ja si ia kthejnë partitë shqiptare Pas kaosit të mbrëmshëm në Kuvendin e Maqedonisë, ku protestuesit "Për Maqedoni të përbashkët" e cila udhëhiqet nga njer
LR-PDSH njofton zyrtarisht se Sela është në gjendje të mirë shëndetësore Lëvizja për Reforma PDSH ka njoftuar nëpërmjet një komunikate drejtuar mediave se gjendja shëndetësore e liderit te LR P
Taravari: Sela është duke u dërguar në spital Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka thënë se Ziadin Sela është në gjendje të mirë dhe është nisur për në klinikat
PDSH, e gatshme të mbështesë çdo tentim për dalje nga kriza (VIDEO) Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i PDSH-së, Bekim Fazliu në emision “Fol Tash” në Televizionin Koha ka folur për zhvilli
Albin Kurti takon përfaqësuesit e partive shqiptare në Shkup Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga nënkryetari Glauk Konjufca kanë takuar të mërkurën ndar