999 rezultate për

pdsh

Pëllumb Vllashi kandidat i PDSH-së për Strugën? Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) është në fazën e përfundimtare të konsultimeve me strukturat e saj që do të finalizo
Urim Saliu tregon se sa komuna do të fitojë BDI, BESA, PDSH dhe ASH Gazetari Urim Saliu është tallur me partitë politike shqiptare pasi të gjithë thonë se do të fitojnë bindshëm në zgjedhj
Halil Snopçe, kandidati më i përfolur i LR PDSH-së në komunën e Gostivarit Gara në komunën e Gostivarit pritet poashtu të jetë mjaft e nxehtë për shkak të taboreve të ndryshme nga partitë shqipta
Sela: Nuk lejojmë që lëvizje të caktuara politike ta kontestojnë figurën heroike të Skënderbeut Kryetari i LR PDSH Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndegës
Sela: Po na godasin, por do ta mbrojmë indin kombëtar Kryetari i LR PDSH z. Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndeg
A po krijohet një bllok opozitar i partive politike shqiptare në Maqedoni Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i Lëvizjes Besa, Billal Kasami, kanë zhvilluar një takim mbrëmjen e kaluar ku ka
LR PDSH flet për kandidimin e Sulejman Rushitit në Gostivar Ish Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti ka konfirmuar intresimin për të kandiduar në zgjedhjet lokale për Kryetar të Ko
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Thaçi: PDSH-ja mund të artikulojë kërkesat e shqiptarëve Në kalanë e Tetovës dega e PDSH-së Tetovë organizoi takim me strukturën e saj, ku prezent ishte edhe kryetari i partisë,
"Puçi" brenda PD-së, në listën kundër zgjedhjeve firmosën edhe të "vdekurit" Dega lokale e Partisë Demokratike të Vlorës ka reaguar në orët e vona të së martës lidhur me një peticion të firmosur ng
BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë, por të fshehtë, në këshillin komunal të Bogovinës që i mundësoi kështu BDI-së të
Vesel Memedi sulmon zyrtarët e LR-PDSH-së ​Vesel Memedi i RDK-së që doli si deputet falë votave nga Aleanca për Shqiptarët, sulmon rëndë Latif Arifin e LR-P
LR-PDSH më 9 korrik mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela me 9 korrik do të mbajw Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti,
Zgjedhjet në PD, kush mundet të votojë për kryetarin e ri Partia Demokratike ka nisur përgaditjet për zgjedhjet brenda partisë për kreun e PD-së. Sot dy nënkryetarët, Edi Pal
Demokrati hedh dyshime të rënda: Kandidatët të verifikohen në lidhje me ish-Sigurimin Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi i kërkon dy nënkryetarëve të partisë, Edmond Spahos dhe Edi Palokës që të
Shpërbërja e Aleancës për Shqiptarët, flasin nga RDK, UNITETI dhe LR-PDSH Lajmet se kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK),Vesel Memedi bashkërisht me liderin e UNITETI-t, Gëzim Ostreni ja
Përfundon takimi, ja për çfarë diskutuan Zaev dhe Thaçi Pas takimit Menduh Thaçi- Zoran Zaev, Qeveria e Maqedonisë ka dalë me njoftim ku tregon për pikat e takimit që janë bise
Ja marrëveshja që do të jetë mes Zaevit dhe Thaçit Ditëve në vijim pritet të takohen kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i PDSH, Menduh Thaçi. Takimi është konfir
Edhe turqit i bashkohen LR-PDSH-së së Ziadin Selës Mbrëmjen e së enjtes në fshatin Banjicë e Epërme të Gostivarit, Lëvizja për Reforma PDSH ka realizuar takim me akti
Këto janë emrat e zëvendësministrave nga radhët e LR-PDSH-së Lëvizja për Reforma në PDSH ka vendosur se kush do të jetë bartës pozitave në eshalonin e dytë dhe të tretë të qeverinë