999 rezultate për

pdsh

Bekim Fazliu kandidat i PDSH-së për qytetin e Shkupit Partia Demokratike Shqiptare në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka vendosur që Bekim Fazliu të jetë kandidat i PDSH-së për kr
Orhan Ibraimi, shef i shtabit qendror të PDSH-së për zgjedhjet lokale Në mbledhjen e sotme të këshillit drejtues të PDSH-së u zgjodh shtabi qendror i partisë, kurse Orhan Ibraimi u emërua si
PDSH do të garojë vetëm me listë këshilltarësh në komunën e Bërvenicës Partia Demokratike Shqiptare, dega Bërvenicë në mbledhjen e mbajtur sonte vendosi që të përkrahë kandidatin e pavarur p
Ky është kandidati i PDSH-së për Çairin Partia Demokratike Shqiptare , dega Çair në mbledhjen e mbajtur sonte ka e zyrtarizuar kandidaturën e Dr.Idriz Oranës pë
Sabajdin Izeiri kandidat i PDSH për Gostivarin Sabajdin izeiri është zgjedhur si kandidati zyrtarë i Partisë Demokratike Shqiptare për komunën e Gostivarit, në zgjedhj
Zyrtare, PDSH kandidon Pëllumb Vlashin për Strugën Kuvendi i degës së PDSH-së në Strugë vendosi të kandidonte Pëllumb Vlashin për Strugën. Kuvendi i degës zgjodhi list
Lavdrim Elmazi kandidat i Besës për Strugën Lavdrim Elmazi do të jetë kandidat i Lëvizjes Besa në Strugë, mëson Strugalajm. Në ditët në vazhdim pritet që Elmazi
Ndryshime në Kodin Zgjedhor, Besa zë vendin e PDSH-së 77 deputetë, përfshirë opozitën, votuan për ndryshim të Kodit Zgjedhor gjegjësisht të Nenit që definon përbërjen e anëta
Zyrtarizohet kandidati i PDSH-së për komunën e Strugës Kuvendi zgjedhor i degës së PDSH-së në Strugë caktoi kandidatin për kryetar komune dhe bartësin e listës. Në mbledhje
Ky është kandidati i PDSH-së për komunën e Bogovinës Kuvendi i degës së PDSH-së ka zgjedhur avokatin Elvir Iseni si kandidat për kryetar të komunës së Bogovinës. Punimet
Sali Ajdini zgjidhet kandidati i PDSH-së për komunën e Zhelinës Partia Demokratike Shqiptare mbajti kuvendin e saj gjatë të cilit u zgjodh kandidati për kryetar të komunës së Zhelinës
PDSH garon në Tearcë me Ruhan Iljazin Partia Demokratike Shqiptare dega në Tearcë mbajti kuvendin e saj gjatë të cilit mori vendim në këto zgjedhje në këtë ko
Lirohet nga burgu i Idrizovës Agim Krasniqi Agim Krasniqi, ish-komandanti i UÇK-së sapo doli nga burgu i Idrizovës, i cili është pritur nga familjarë, miq dhe bashk
Bardhyl Dauti kandidat i PDSH-së për kryetar në Tetovë Deputeti nga PDSH-ja i cili sot ka dhënë dorëheqje, Bardhyl Dauti do të jetë kandidat për kryetar komune në Tetovë mëson
“Shkrihet” PDSH-ја në Kumanovë, nëndega Skenderbeu i bashkangjitet Selës Ditëve të fundit shumë aktivist të vjetër të PDSH-së, janë duke u larguar nga kjo parti. Përvec kalimeve individua
Ostreni: "Aleancën për Shqiptarët" e përfaqësojnë RDK dhe Uniteti Në vigjilje të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, LR-PDSH me vendim të kryesisë qendrore ndërroi emrin dhe tani quhet ”Alean
Ky është favoriti i Menduh Thaçit për kryetar të Tetovës (FOTO) Partia Demokratike Shqiptare për zgjedhjet lokale në Tetovë synon kreun e komunës. Mësohet se organet partiake kanë v
Juristi Eroll Abdiu kandidat i PDSH-së në Dollnen PDSH-ja e Menduh Thaçit në zgjedhjet lokale të 15 tetorit pritet të garojë me kandidatin e saj edhe në komunën e Dollnen
Me cilin kandidat garon PDSH-ja në Saraj? PDSH po shqyrton kandidaturat për Sarajin, ndërsa si kandidat më i mundshëm është ish-kryetari i komunës dhe ish-deputet
Kryetari i PDSH-së uron besimtarët mysliman me rastin e Kurban Bajramit Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi uron besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit.