999 rezultate për

pdsh

BDl i reagon sërish Taravarit: Kërkoni falje qytetarëve, Kosovës dhe Shqipërisë Edhe tre ditë pasi e tha gënjeshtren e madhe në media, as Arben Taravari e as e partia e tij, fraksioni i PDSHsë së Mend
Menduh Thaçi: Nuk ka koalicion parazgjedhor, PDSH garon e vetme Në zgjedhjet e 12 prillit, PDSH do të garojë e vetme, ka deklaruar lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi, i cili thotë se
PDSH në negociata për koalicionim me LSDM-në, Thaçi zbulon detaje PDSH është më afër koalicionimit me LSDM-në sesa me partitë politike shqiptare. Kështu deklaroi kryetari i kësaj partie,
Menduh Thaçi habit me deklaratën e tij: Shqiptarët të votojnë ose LSDM-në ose PDSH-në Shuhen dyshimet për koalicionime mes shqiptarëve. PDSH-ja, e cila përflitej për bashkëpunime me Besën, sot mohoi këtë.
Pas dënimit me burg reagon Thaçi, a do të mbështesin Pendarovskin? Dënimin prej tre vjet e dy muaj burg për rastin “Titanik 2” kreu i PDSH-së Menduh Thaçi e ka quajtur padrejtësi dhe jo d
Zbardhet biseda bombë, çfarë flet Gruevski për PDSH-në Me reproduksionin e 8 “bombave” të papublikuara në Gjykatën Penale si replikë të dëshmive të mbrojtjes, ka vazhduar gjyk
Thaçi përkujton Arbër Xhaferin Me rastin e gjashtëvjetorit të vdekjes së ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare, Arbër Xhaferit, homazhe te varri
Përsëri kryetar i PDSH-së Në Kongresin e VII-të të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është rizgjedhur për kryetar të partisë. Në fjalimi
PDSH jep detaje për kongresin e partisë Këshilli për organizimin e Kongresit të VII, njofton se Partia Demokratike Shqiptare me sukses i përmbylli aktivitetet n
Dëgjohen "bombat" e Thaçit dhe Mjallkov në "Titanik 2" Gjykimi për rastin “Titanik 2”, ku të akuzuar kryesor janë i drejtori i DSK-së, Sasho Miajllkov, dhe kreu i PDSH-së, Men
Kaq drejtori do të udhëheqë PDSH PDSH me hyrjen në Qeveri dhe në kuadër të negociatave ka arritur që të marrë 17 drejtori në nivel qendror. Kjo është bër
Zbardhet takimi i Thaçit me Johannes Hahn Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në Bruksel në kuadër të vizitës së tij dyditore në zyr
PDSH pranon ofertën e Zaevit, ky është ministri nga radhët e saj Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuven
Cilën ministri do PDSH-ja, që BDI nuk ia jep PDSH do të jetë pjesë e koalicionit qeveritar. Zyrtarë të PDSH-së konfirmojnë për mediat se kanë përfunduar bisedimet me
PDSH merr një Ministri të rëndësishme? PDSH-ja është afër hyrjes zyrtare në Qeverinë e koalicionit LSDM dhe BDI, pasi që kjo parti në disa raste ka përkrahur m
PDSH në Qeveri, ja kush shkruan PDSH e drejtuar nga Menduh Thaçi pritet në fillim të muajt Prill të jetë pjesë e qeverisë së Zaevit. Burimet pranë LSDM
LSDM, ja cilat poste ofron për PDSH-në Në LSDM kanë deklaruar se Besa e Afrim Gashit është në qeveri edhe pse ende nuk është arritur marrëveshje se çfarë poste
Prishet koalicioni mes BDI-së dhe PDSH-së, zbuloni arsyet Marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së në nivel lokal si duket është prishur. Vonesat e shumta në zgjedhjen e kryetarit të k
LSDM e dëshiron PDSH-në në qeveri, por pa ministër Jozyrtarisht, në LSDM nuk ekziston disponim që PDSH të jetë ministër në Qeveri. Socialdemokratët më tepër preferojnë që
Këto janë kushtet e Menduh Thaçit drejtuar Zaevit Nga burime partiake të strukturave të larta brenda PDSH-së, mësohet se bisedimet mes dy partive kanë filluar intenzivish