999 rezultate për

pdk-ja

A do të ketë zgjedhje në mars? Flasin analistët (VIDEO) Në “Prime Time” të Kanal 10, analistët dhe gazetarët kanë folur rreth mundësisë së zgjedhjeve të reja në vend dhe rënien
PDK-ja e pakënaqur me marrëveshjen e Uashingtonit, ka ankesa për Hotin Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se ky subjekt politik gjithmonë ka pasur besim në proceset ku Shtetet e
PDK-ja nuk e nënshkruan mocionin e VV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti Anëtari i kryesisë së PDK-së, Kujtim Gashi ka thënë se nuk do të nënshkruajë mocionin e nisur nga Lëvizja Vetëvendosje p
PDK-ja voton pro mocionit të mosbesimit të Qeverisë Kurti Në Kuvendin e Kosovës, po mbahet seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të inicuar nga Lidhja Dem
VV akuzohet nga PDK-ja për vjedhje votash në Prizren Në bazë të informacioneve të PDK-së nga terreni, të raportuara nga komisionarët dhe vëzhguesit e akredituar nga KQZ-ja,
Deda kërkon koalicion VV-LDK: Ndryshe, fiton PDK-ja Ish-deputeti i Kuvendit, Ilir Deda përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se më e rëndësishme ndryshimi thelbësor I ven
Xhavit Haliti: Surpriza të mëdha nga PDK-ja në zgjedhje Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti për
Gaxherri: Nuk çuditëmi nëse PDK bëmn lojëra si gjithnjë Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri
Frikë se PDK mund të ngrejë një qeveri në momentet e fundit Përfaqësuesit e partive opozitare kanë shprehur shqetësimin e tyre se PDK-ja do të tentojë që në 12 ditët e mbetura para
Ish-agjenti reagon ndaj Halitit: Nëse PDK shkon në zgjedhje, disa mund të vriten Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari ka reaguar pas deklaratës s
E pabesueshme, PDK po shkrihet te NISMA Njëri prej ish-themeluesve të PDK-së, Fatmir Limaj, njëherit partner i koalicionit aktual qeverisës po e tkurrë PDK-në.
Mblidhen sa për të kaluar kohën Partitë politike nuk u janë futur temave nacionale as pas tryezës së dytë të organizuar nga PDK-ja. Dakordimi i vetëm
Ndodh edhe kjo, PDK-ja mbështet kërkesën e Vetëvendosjes Në seancën e sotme parlamentare në të cilin ishte paraparë miratimi i rekomandimeve për interpelancën rreth rastit Dehar
PDK-ja nxehet me koalicionin, a do ta shkarkojë Haradinajn? Dështimi për ta votuar demarkacionin, në ditën kur Kosovën e vizitoi si rrallëherë një delegacion i lartë nga Brukseli,
Edhe PDK-ja komenton pranimin e Haradinajt që të hiqet Raporti Bulliqi nga votimi Partia Demokratike e Kosovës përshëndet arritjen e konsensusit nacional mes partive politike për ratifikimin e Marrëves
Takimi në Kuvend në orët e mbrëmjes, LDK afër dakordësimit Është duke vazhduar edhe këto momente takimi ndërmjet grupeve parlamentare të cilat po diskutojnë për ta gjetur një zgji
Veseli shfaqësohet te ndërkombëtarët për demarkacionin Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbësht
PDK prezanton video të bartjes së kutive të votave në Prizren nga Vetëvendosja Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar disa video-xhirime ku shihen disa lëvizje të dyshimta të transportimit të vota
PDK-ja humbi Jerusalemin Humbësja më e madhe në garën e balotazhit është Partia Demokratike e Kosovës. Kjo e fundit pas disa vitesh nën administr
S'ka më keq: PDK-ja humb katër komuna që i drejtonte deri tani Pas publikimit të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), rezulton se Partia Demokratike e Ko