999 rezultate për

pdiu

"Marrëveshje të fshehtë me kryeministrin grek për të shitur detin", PDIU sulmon ashpër Ramën PDIU ka bërë një deklaratë ku sulmon ashpër vendimin e Greqisë për t'u zgjeruar zyrtarisht me 12 milje në Detin Jon.
PDIU për deklaratën e Vuçiç: Kambanë alarmi! Qeveria të ndërpresë çdo marrëveshje me Serbinë PDIU ka dënuar deklaratat e Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç i cili paralajmëronte një konflikt si ai mes Azerbajxhani
"Turp, turp", mbërrin mes thirrjeve Ministri i Jashtëm grek Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore në Tiranë. Ai fillimisht
Ministri grek vizitë në Shqipëri, PDIU përplaset me policinë në protestë Eshtë pritur me protesta vizita zyrtare e Ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Tiranë. Partia Drejtësi I
Mali i Zi shkon në zgjedhje, PDIU: Shqiptarët për shqiptarët, për Gjukanoviçin kujdeset Rama PDIU i bën thirrje shqiptarëve shtetas të Malit të Zi të votojnë masivisht përfaqësuesit e tyre shqiptarë në zgjedhjet e
Mijëra shqiptarë në Kakavijë, shpërthen PDIU duke sulmuar qeverinë e Ramës dhe grekët Mijëra shqiptarë që punojnë në Greqi u bllokuan të premten në kufirin midis dy vendeve, duke u përpjekur të kalonin para
Greku dogji flamurin shqiptar në mes të Sarandës, reagon PDIU (FOTO LAJM) Ka shkaktuar shumë reagime videoja e djehsme ku digjej flamuri shqiptarë nga ekstremistë grekë. Për këtë ka reaguar e
Kush është fëmija i cili ndihet krenar për prejardhjen e tij nga Çamëria (FOTO LAJM) Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka publikuar në Facebook foton e një djali të mitur i veshur me fanellën e Çamërisë. Kur
Kryetarët e bashkive të PDIU kërkojnë lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve (FOTO LAJM) Pas kërkesës së kryebashkiakes Voltana Ademit për Shkodrën, edhe kryetarët e bashkive të PDIU kanë urdhëruar lirimin e a
PDIU: Skandali me tabelat greqisht tregon kapitullimin e Ramës Vendosja e tabelave në greqisht në gjithë zonën e Sarandës, Delvinës e Konispolit , Finiqit e Dropullit përbën kapitulli
Pas PD dhe LSI edhe një parti tjetër djegë mandatet Edhe PDIU do të ndjekë të njëjtën rrugë si PD dhe LSI. Këtë e konfirmon kreu i saj Shpëtim Idrizi. Sipas tij, vendimi
Pas PD dhe LSI-së, një tjetër forcë vendos të djegë mandatet Lulzim Basha propozoi ditën e sotme që opozita të djegë mandatet, dhe për këtë ka marrë një përgjgije pozitive nga PDIU.
Idrizi: Rama, larg duart nga PDIU Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Idrizi th
Çamët braktisin Ramën, nga sot në një front me Vangjel Dulen Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet i bashkohet opozitës shqiptare. Pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha,
Takim i fshehtë: Idrizi bashkohet zyrtarisht me Bashën? Paraditen e sotme lideri i opozitës do të zhvillojë një takim me kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Takimi në fjalë
Rama i mori deputetet? Reagon sërish Shpëtim Idrizi Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka reaguar për herë të parë pas largimit të deputeteve të PDIU-së drejt Partisë Socialist
Rama i shkërmoqi partinë, reagon për herë të parë Idrizi Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka reaguar për herë të parë pas largimit të deputeteve të PDIU-së drejt Partisë Socialist
Lëvizje e madhe: Rama shkërmoq PDIU, i merr dy deputete Reme Lala, deputetja e cila mori mandatin nga PDIU-ja, ka kaluar sot me PS. Kjo deklaratë e fortë është bërë sot nga
Rama merr goditjen e fortë, e braktisin edhe të "vetët" Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, e cila deri dje ishte aleate e qeverisë së majtë ka dalë kundër vendimit të kry
Kush është drejtori që u bë "kurbën" pas marrëveshjes PS-PDIU në Dibër Ish shefi i burimeve njerëzore, në Bashkinë e Dibrës, Drini Mataj, ka dhënë dorëheqjen. Mataj ka vendosur të largohet