999 rezultate për

pd-se

Gratë e PD-së rrethojnë Silvio Berlusconin në Samitin e PPE Partia Demokratike po merr pjesë Samiti i Partive Popullore Evropiane. Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi ndo
Hajdari kundër PD-së për buxhetin: Duhet të jemi më realistë Pas përfundimit të takimit për Reformën Zgjedhore, në një deklaratë deputetja Rudina Hajdari është shprehur se prtitë e
Përplasjet në Astir, merret i pandehur ish-deputeti i PD-së Ish-deputeti i Partisë demokratike, Klevis Balliu është marrë i pandehur lidhur me akuzat që ishin ngritur pak ditë më p
Pas SHBA-së dhe BE-së, në zyrën e Bashës pritet ambasadorja e Francës Që kur BE mori vendimin për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ambasadorja franceze ka bërë disa deklarat
Ristani ia ngec Bashës lobimin rus: Nuk kami dijeni, kontratën e ka firmosur kryetari Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, ka folur sot në lidhje me çëshjen e lobimit rus, ku ka treguar rolin e tij dhe akz
Salianji: Rrumi eksponent i PS, ai ka rrahur komisionerët e PD-së Ish-deputeti demokrat, Ervin Saljanji i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se i forti i Sukthit, i njohur me
Zbulohet kush do t'a drejtojë grupin e punës nga PD-së Opozita ka vendosur që grupi i punës për Reformën Zgjedhore të drejtohet në nivel politik nga Sekretari i Përgjithshëm i
Basha lajmëron konferencë urgjente Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar se në orën 11:00 do të zhvillojë një konferencë me mediat.
Veliaj fiton gjyqin, dënohet për shpifje Albana Vokshi Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka fituar gjyqin që kishte për shpifje me ish-deputeten e PD-së Albana Vokshi. Kjo
Çfarë po ndodh me opozitën: Nuk do angazhohemi më në protesta "Nuk do angazhohemi në protesta kombëtare. Ne duam të hapen negociatat pasi do të ketë kontroll më të madhë, do hyjnë re
Gjiknuri ftesë PD-së për të mbrojtur demokracinë, si reagoi opozita Damian Gjiknuri, në cilësinë e bashkëkryetarit të Komisionit për Reformën Zgjedhore i ka dërguar një ftesë Ivi Kasos nga
A duhet të rikthehet Topalli në PD? Salianji befason me përgjigjen Largimi i disa figurave të rëndësishme nga Partia Demokratike solli zhgënjim mes demokratëve por edhe në elektoratin e s
"Përgatituni për zgjedhje", zbardhen porositë e forta të Bashës për Kolegjin e Kryetarëve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar Kolegjit të Kryetarëve që të punojnë si të ketë zgjedhje nesër
Eduard Selami i rikthehet politikës? Takim kokë më kokë me Bashën Që kur humbi garën për të qenë në krye të PD-së, Eduart Selami u zhduk nga jeta politike duke mbajtur një profil të ulët
Gjykata e Janinës konfirmon denoncimet PD-së për kryebashkiakun e Vorës Gjykata e Janinës konfirmoi të gjithë denoncimet e Partisë Demokratike se Agim Kajmaku ishte në kërkim nga drejtësia gre
21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Az
"Pallat mbi pallat": Kështu ndërtojnë oligarkët në kryeqytet, sipas PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka vendosur të bëjë publike disa foto ku tregohet qartë se në Tiranë po zhvillohet një tjetër formë e
Arrestimi i kreut të FRPD-së, PD njofton lëvizjen e radhës Pas arrestimit të Arvit Bushatit, kreut të FRPD partia demokratike do të zhvillojë protestë para Komisariatit të Polic
Sekretari i PD-së zbulon çfarë do bëhet me aksionin opozitar  Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata shprehet se opozita do të rinisë në shtator aksionin opozitar, por pa
Akuzave të PD-së, Pjetri i përgjigjet duke publikuar çertifikatën e pastërtisë (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD se është dënuar për trafik droge. Pje