999 rezultate për

pazari

Hile që do t'i bëjnë fëmijët ta duan shkollën Sot bisedat më të shpeshta të prindërve dhe familjeve, rrotullohen rreth shkollës. Dita e parë, vjen me ankth jo vetëm p
Pas pazarit, seks i egër dhe kokainë! Detaje tronditëse nga videoja që shkundi Austrinë (VIDEO) Detaje të tjera kanë dalë në publik pas videos që tronditi qeverinë e Austrisë, ku zëvendës kancelari Johann Goutenus sh
Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
PS-së nis pazarin e votave për bashkinë e Kamzës (FOTO LAJM) Edhe pse nuk wshtw ende e qartw nwse zgjedhjet lokale tw pwrcaktuara nw Qershor, do tw zhvillohen apao jo, duket se puna
Shkrumbohen nga flakët dy dyqane te Pazari i Ri Një zjarr i madh ka shkrumbuar ditën e sotme dy dyqane Tiranë. Dyqanet ndodhen në zonën e Pazarit të Ri ndërsa zjarr
Korça “zhytet” nën dëborë, kartolina magjike nga Pazari i Vjetër (FOTO LAJM) Korca mëngjesin e sotëm është zgjuar e mbuluar nga dëbora. Kjo ka shkaktuar edhe problematika serioze në disa akse rr
Meta merr pazarin, fillon procedura e dekretimit të Sandër Lleshajt Ilir Meta i di mirë punët e veta, siç thoshte edhe ajo kënga e famshme e disa viteve më parë. Dhe duket se kështu ka rez
Arrihet pazari, Meta dekreton Bendon dhe merr kreun e KLSH-së Duket pse presioni i Presidentit Meta ndaj maxhorancës duke mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm ka dhë
Si do lidhet sheshi “Skënderbej” me Pazarin e Ri dhe transformimi i Blv “Zogu i I” (FOTO LAJM) Pazari i Ri dhe zgjatimi i Bulevardit nuk do të jenë pjesë të ndara të qendrës së kryeqytetit. Urbanistët po shohin mund
Vijon transformimi tek Pazari i ri, krijohen hapësira të reja magazinimi për bizneset Tregtarët e fruta-perimeve në zonën e Pazarit të Ri nuk u duhet të shqetësohen më për ruajtjen e produkteve të tyre. Një
Jo pazarit Thaçi-Vuçiç! Ndiqni LIVE protestën kundër ndarjes së Kosovës (VIDEO) Ka nisur protesta e thirrur nga VV kundër planit Thaçi-Vuçiç për shkëmbimin e territoreve. Kësaj proteste, i është b
Këngëtarja shqiptare tregon troç sa e "ka pazarin" (FOTO LAJM) Dihet botërisht se industria e muzikës nxjerr shumë të ardhura dhe gjithashtu mbrëmjet live paguhen akoma më shumë. P
Pas sheshit “Skënderbej”, Bashkia e Tiranës ofron internet falas edhe te Pazari i Ri Nëse je turist apo një qytetar i Tiranës që ke vendosur të kalosh disa çaste pranë Pazarit të Ri, atëherë momentet e buk
Mungon malli vendas, "tërbohen" çmimet tek Pazari i Ri Mungesa e prodhimit vendas ka bërë që në këtë muaj gusht, çmimet e frutave dhe të perimeve të kenë një rritje mjaft të m
Çfarë pazari po bëhet? Serbët mbështesin Thaçin për ndryshimin e kufijve Më në fund edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë një mbështetje për idenë e tij se duhet një kompromis përfun
Gratë kapen dhe rrihen prej flokësh pranë Pazarit të Ri Nuk janë të pakta episodet e dhunës që ndeshin nepër rrugë, ku kryesisht protagonistë janë burrat. Por këtë herë bëhet f
Çmimi për Pazarin e Ri, Veliaj merr pjesë në Festivalin Artizan Një vit e gjysmë nga përurimi, Pazari i Ri u vlerësua në Londër me çmimin si “Projekti rinovues më i mirë i vitit” për E
Pazari i Ri merr çmim si projekti më i mirë për 2018 në Londër Pazari i Ri i Tiranës fitoi dje çmimin si projekti i Rinovimit 2018 nga Emerging Europe Aëards (EEA) në Londër, një nism
Gruaja e Enea Ftoit bën thirrjen ekstreme: Do të var veten! Ndërkohë që kanë kaluar rreth 3 javë nga vdekja e të riut Enea Ftoi në ambientet e paraburgimit të Korçës, bashkëshortja
Shitësit bllokuan edhe sot rrugën në Bit Pazar Tregtarët ilegal të Bit Pazarit në Shkup kanë protestuar edhe sot duke bllokuar hyrjen dhe daljen në drejtim të bulevard