999 rezultate për

pavlefshme

Rreth 50 mijë vota të pavlefshme në Maqedoni KSHZ ka konfirmuar se në raundin e parë të zgjedhjeve lokale janë identifikuar 44.481 fletëvotime të pavlefshme. Krah
Mustafa i kundërpërgjigjet Kryeziut për votat e pavlefshme Ish deputeti i LDK-së përmes një letre të hapur i ka kërkuar llogari drejtorit të Institutit Demokratik të Kosovës, Isme
Kavajasit bëhen lëmsh, çojnë dëm 680 vota të PD-së Partia Demokratike ka humbur në Kavajë zgjedhjet e përgjithshme, por duket se këtë humbje e ka ndihmuar jo pak edhe gafa
Shqiptarët bojkotojnë zgjedhjet, 5 mijë fletë votimi të pavlefshme në 846 kuti Nga të dhënat e para që sjell KQZ mësohet se në kutitë e hapura deri më tani janë gjetur një numër shumë i lartë i votav
Tension në një qendër numërimi në Tiranë, shkak votat e pavlefshme Tension me numërimin e votave në orën 2.45 në qendrën e ngritur pranë shkollës “Hasan Prishtina” në Tiranë. Shkak ësh
Daka: Ja arsyeja pse kemi mbi 52 mijë vota të pavlefshme Në bazë të rezultatit preliminar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Alean
KQZ evidenton mijëra vota të pavlefshme deri tani Edhe sot procesi zgjedhor u shoqërua me shumë parregullsi e ankesa. Sipas të dhënave të KQZ-së, pas numërimit të vota
Ankimimi për pavlefshmëri të listave, PAP nuk tërhiqet nga Kolegji Zgjedhor Pavarësisht marrëveshjes Rama-Basha, Partia Aleanca Popullore nuk do të tërhiqet nga ankimi në Kolegjin Zgjedhor për lis
Zgjidhja e krizës, PAA tërheq ankimimin nga Kolegji Zgjedhor Vetëm disa orë pas paktit të arritur mes kryeministrit Rama dhe kryedemokratit Basha, Partia Agrare Ambientaliste ka tër
Votat e pavlefshme, forca e tretë politike në Maqedoni Sipas votave të numëruara nga të dhënat zyrtare e KSHZ-së thonë se nga gjithsej 1.189.481 votues që kanë votuar, 37.812
Rreth 100 000 vota u dogjën në zgjedhjet parlamentare në Maqedoni Sipas votave të numëruara deri më tani,të dhënat zyrtare të KSHZ-së thonë se nga 1.189.481 votues, 37.812 fletëvotime ja
Hetimet për CEZ/ PS e quan të pavlefshme dëshminë e Leskajt Në lidhje me rimarrjen në pronësi të shtetit shqiptar të kompanisë “CEZ Shpërndarje” në vitin 2014, sot dëshmoi në Komis
Arifi: Falja e Ivanovit nuk mund të tërhiqet, por mund të shpallet e pavlefshme Njohësja e të drejtës Penale, Besa Arifi, e ftuar në emisionin 10 Minuta tv21, ka deklaruar se e gjithë procedura e sjel
Anulohet gjyqi i shkurtuar i Frrokut Ish deputeti Mark Frroku, i cili po gjykohet në Gjykatën e Tiranës për “vrasje” në Belgjikë dhe për tri akuza të tjera,
Lista Srpska: Nuk e votuam Thaçin në asnjë raund Kreu i Listës Serbe për Kosovën, Slavko Simic, ka deklaruar se 10 deputetët e kësaj liste nuk e kanë votuar Hashim Thaçi
Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit Sapo ka përfunduar edhe raundi i dytë i votimit për presidentin e vendit në Kuvendin e Kosovës, dhe po ashtu si i pari,
Nis raundi i dytë të votimit të Presidentit Pasi dështoi raundi i parë për zgjidhjen e Presidentit të Kosovës, ka filluar sërish raundi i dytë. Kandidatë për pre
Gjykata e Shkupit e shpall të pavlefshme aferën e përgjimeve, reagon KH Komiteti i Helsinkit shprehet i habitur nga vendimi i Gjykatës, e cila hodhi poshtë provat për përgjimet, material deri
KQZ i jep fund pretendimeve të LSI-së për Vorën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë fund pretendimeve të Levizjes Socialiste për Integrim mbi zgjedhjet në Vorë. L
Qeveria do të punësojë serbë me diploma të pavlefshme Qeveria e Kosovës ka shprehur vullnetin për t’i pranuar në institucione shtetërore shtetasit e dalë nga Universiteti i M