999 rezultate për

pavaresise

Pas "fiksimit" me moderatoret, DJ Snake bën gjestin e veçantë për shqiptarët (FOTO LAJM) Dj Snake është një ndër personazhet më të njohur, që ka arritur të korrë një sukses të jashtëzakonshëm. Kohët e fundit k
Festat e Nëntorit, ujëvara e Niagarës ndriçohet kuq e zi (FOTO LAJM) Me rastin e festave të Nëntorit, ambasadori shqiptar në Kanada, Ermal Muca ka ndricuar me ngjyrat kuq e zi ujëvarën e Ni
Turqia nderon Shqipërinë në festën e Pavarësisë, Ura e Bosforit ndriçohet kuq e zi Turqia ka uruar Shqiptarwt pwr festwn e Pavarwsisw. Dy ura nw Stamboll do tw ndricohen nga drita kuq e zi nw nder tw
Kulla më e lartë në botë valvit flamurin Kuq e Zi: Urime shqiptarë! (VIDEO) Ditën e sotme shqiptarët kudo që ndodhen festuan festën Pavarësisë. Kulla më e lartë në botë, Burj Dubai, në Emirat
Provokon Vuçiç në ditën e pavarësisë, nxjerr tanket shumë afër Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj R
Festa e Pavarësisë, motoristët "pushtojnë" Sheshin e Flamurit Edhe pse pandemi, përgjatë orëve ka vijuar në Sheshin e Flamurit festa e 108-vjetorit të Pavarësisë, ku përpos familjarë
Basha: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së
Rama: I uroj festën Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi Pas mbajtjes në Vlorë të ceremonisë së ngritjes së flamurit, ku presidenti i Republikës, kryeministri dhe kreu i Kuvendi
Politika para Shqipërisë, momenti i sikletshëm mes Ramës dhe Metës në Vlorë (VIDEO) Politikanët që janë në krye të vendit tonë ishin sot në Vlorë për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit duke
Pavarësi në kohë pandemie, bëhen bashkë Rama dhe Meta Është mbajtur në Vlorë, në kushte të pazakonta pandemie, ceremonia e ngritjes së flamurit. Të pranishëm ishin preside
Meta: 108 vite mjaftueshëm për të dëshmuar pjekurinë e një shteti modern Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Meta përmes një pos
108 vjetori i Pavarësisë, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit 28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të parë e m
I riktheu pikturën, Meta falenderon Gramoz Ruçin Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Gramoz Ruçin pasi ky i fundit e ka ndihmuar të rimarrë një pikturë të Isa Boletinit
Nesër festa e pavarësisë, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedonisë së Veriut Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se nesër (e martë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët në vend,
Osmani e zhgënjyer: Delegacioni i Kosovës nuk i solli vendit ato që i premtoi Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë se njohja nga Izraeli është një prej njohjeve më të rëndësishme që i ka ardh
Italia zgjedh këngëtaren shqiptare për të kënduar në Ditën e Pavarësisë (VIDEO) Italia sot përvjetorin e pavarësisë e feston në karantinë. Krerët e shtetit kanë gjetur një mënyrë për të festuar kët
Kurti: Serbia po vazhdon fushatën e saj të çnjohjeve edhe pas paralajmërimit tonë për heqje të taksës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar qasjen e Serbisë për fushatën e saj të çnjohjeve të pavarësisë së Koso
10 fakte që lidhen me 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosov
Werder Bremen uron Pavarësinë e Kosovës me foton e Rashicës (FOTO LAJM) Werder Bremen e ka uruar Kosovën në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Efekti i paraqitjes së Milot Rashicës, ka bë
Me flamuj, këngë e valle: Si po e feston Kosova 12 vjetorin e pavarësisë (VIDEO) Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët zgjodhën sheshet e Prishtinës për të festuar 12-vjetorin e pavarësisë. Ndryshe