999 rezultate për

pavaresise

I riktheu pikturën, Meta falenderon Gramoz Ruçin Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Gramoz Ruçin pasi ky i fundit e ka ndihmuar të rimarrë një pikturë të Isa Boletinit
Nesër festa e pavarësisë, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedonisë së Veriut Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se nesër (e martë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët në vend,
Osmani e zhgënjyer: Delegacioni i Kosovës nuk i solli vendit ato që i premtoi Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë se njohja nga Izraeli është një prej njohjeve më të rëndësishme që i ka ardh
Italia zgjedh këngëtaren shqiptare për të kënduar në Ditën e Pavarësisë (VIDEO) Italia sot përvjetorin e pavarësisë e feston në karantinë. Krerët e shtetit kanë gjetur një mënyrë për të festuar kët
Kurti: Serbia po vazhdon fushatën e saj të çnjohjeve edhe pas paralajmërimit tonë për heqje të taksës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar qasjen e Serbisë për fushatën e saj të çnjohjeve të pavarësisë së Koso
10 fakte që lidhen me 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosov
Werder Bremen uron Pavarësinë e Kosovës me foton e Rashicës (FOTO LAJM) Werder Bremen e ka uruar Kosovën në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Efekti i paraqitjes së Milot Rashicës, ka bë
Me flamuj, këngë e valle: Si po e feston Kosova 12 vjetorin e pavarësisë (VIDEO) Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët zgjodhën sheshet e Prishtinës për të festuar 12-vjetorin e pavarësisë. Ndryshe
Rita Ora i flet Instagramit në shqip, uron Pvarësinë e Kosovës (VIDEO) Këngëtarja Rita Ora ka zgjedhur këngën “Shine Ya Light” për ta uruar Kosovën me rastin 12 vjetorit të pavarësisë. Përveç
Kosova feston 12 vite pavarësi, 11 fakte që duhet të dini për 17 shkurtin e 2008-ës Në një ditë të jashtëzakonshme si e sotmja, për Kosovën shtet që feston 12 vite pavarësi, nuk kanë munguar që herët në m
Shqiptarët e Kosovës vijnë në Shqipëri për të festuar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Shqiptarët e Kosovës kanë vendosur që 12-vjetorin e Pavarësisë kanë zgjedhur ta festojnë në Shqipëri. Ka nga ana që
"NEWBORN" ndryshon sërish pamje në përvjetorin e pavarësisë, cili është mesazhi (FOTO LAJM) Shpesh jemi mësuar që "Newborn"-i në Prishtinë të ndryshojë ngjyra, duke përcjellë mesazhe të ndryshme. Me rastin e 1
"Kosova jonë sot frymon e lirë", urimi i Vjosa Osmanit me rastin e pavarësisë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se pavarësia e Kosovës më 17 shkurt është e pakthyeshme, derisa k
Ambasada amerikane feston sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 12 vjetorit të shpal
Urimi i Lorik Canës për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (FOTO LAJM) Kosova sot feston 12 vjetorin e Pavarësisë dhe shumë emra të njohur kanë filluar me urimet në rrjetetsociale. Një ata
Kosova feston sot 12 vjetorin e pavarësisë Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organ
Zbulohen aktivitetet për 12 vjetorin e Pavarësisë Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organ
Flamuri i Kosovës ngrihet në Çikago për përvjetorin e pavarësisë (VIDEO) Flamuri i Kosovës është ngritur lart në qiell në qyteti, Çikagos të Illinoit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Dias
Grenell i drejtohet hapur Vuçiçit: Ndaleni fushatën kundër pavarësisë së Kosovës Përfaqësuesi Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot në Beograd është takuar me president
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib