999 rezultate për

pavaresine

PE thirrje 5 shteteve të BE-së: Njihni pavarësinë e Kosovës Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar
Abazovic uroi Kosovën për Pavarësinë, "tërbohen" mediat serbe: Ky është skandal! Urimi që zëvendëskryeministri malazez, Dritan Abazovic bëri në 13 vjetorin e shtetësisë së Kosovës, ka tërbuar mediat në
Nuse në Kosovë, Luana uron Pavarësinë (FOTO LAJM) Prej vitesh lidhja e Luana Vjollcës me biznesmenin nga Kosova, Krenar Çoçaj është e pranishme në median rozë. Edhe ps
Muriqi dhe Rashica urojnë Pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Yjet e Kosovës, Vedat Muriqi dhe Milot Rashica kanë uruar në rrjetet sociale ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ylli dard
13 vjet më parë, Vesa Luma kujton me nostalgji performancën në pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Vesa Luma ka kujtuar një nga momentet më të veçanta të karrierës së saj. Artistja, përmes postimit të fundit ka uruar
Basha uron pavarësinë e Kosovës: Në këtë rrugëtim nuk do jeni vetëm Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar Kosovën në 13 vjetorin e Pavarësisë. Me anë të një mesazhi në Facebook, Basha sh
"Kosova dha shembull me zgjedhjet", Kryemadhi uron Pavarësinë Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një mesazh në rrjetin social Facebo
13 vjet shtet! Ky është urimi i veçantë i Dua Lipës për Pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Sot festohet 13 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.Me këtë rast nuk munguan urimet të shumta nga fytyrat publike. Ishte
Rama uron Pavarësinë e Kosovës, zgjedh foton e veçantë Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët për festën e Pavarësisë së Kosovës. Në kartolinën që ka zgjedhur Kreu i Qe
Presidenti Joe Biden uron i pari Kosovën: Gëzuar pavarësinë! (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar letër ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjos
Haradinaj-Vuçiçit: Njihni pavarësinë e Kosovës ose bashkohemi me Shqipërinë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cil
Skocia kërkon pavarësinë nga Anglia: Është e vetmja rrugë që na rikthen në BE! Kryeministra e Skocisë, Nicole Sturgeon ka gjetur një arsye edhe më të fortë kësaj radhe për të kërkuar pavarësinë e ven
Vuçiç: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës
Eliot Engel: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në BE pa njohur pavarësinë e Kosovës Ekspertë të Ballkanit i bëjnë thirrje administratës së ardhshme të drejtuar nga Joe Biden që të shtojnë vëmendjen ndaj B
Festuan pavarësinë, gjobiten 4 subjekte në Durrës e Krujë Vijojnë kontrollet për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Policia e Durrësit gjatë 24 orëve të fundit, ka evidentu
"Jetë të gjatë shpirtit kurajoz të Qemalit & Skënderbeut", Yuri Kim uron Pavarësinë Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Përmes një
Çiftet VIP që janë të martuar, por nuk jetojnë bashkë (FOTO LAJM) Të dashuruar prej muajsh apo vitesh, këta personazhe VIP kanë vendosur të ruajnë pavarësinë duke jetuar më vete. Zbu
Vuçiç: Nuk mund ta njohim Kosovën pa marrë diçka në këmbim Presidenti serb Aleksandar Vuçic, ka kritikuar pozicionin e Bashkimin Evropian në çështjen me Kosovën teksa është shpreh
"Prishtina as nuk mund të ëndërrojë për pavarësinë e saj për një vit", Vuçiç bën deklaratën fortë Mbrëmjen e sotme presidenti i Serbsisë ka dhënë një intervistë për mediat serbe ku ka folur për një sërë çështjesh, e si
Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës, qëndrojnë në fuqi gjobat ndaj mediave Me 16 vota pro dhe asnjë kundër është rrëzuar dekreti i presidentit Meta për heqjen e gjobave që u janë vendosur mediave