999 rezultate për

patate

Duken si ushqime Fast-Foodi, çfarë fshihet pas këtyre fotografive? (FOTO LAJM) Ju ka ndodhur ndonjëherë të shihni në internet fotografi të ushqimeve nga Fast-Food dhe t'ju shkojë goja lëng? E njëj
Pse patatja e ëmbël ka 10 herë më shumë vlera sesa patatet e zakonshme Patatet e ëmbla nuk janë pjesë e familjes së patateve, ato në fakt janë perime rrënjësore. Ka variante të shumta, for
Asnjëherë i sigurtë te Barça, Rakitic: Nuk jam thes me patate Rakitic vazhdon të lidhet me një largim nga Barca, pasi raportohet se ka tërhequr interesimin e Juventus, Inter, Manches
Patatet e mbira janë të mira apo të këqija? Ngrënia e patateve të mbira është e mirë ose e keqe: një pyetje që ju i bëni vetes çdo herë që i hasim në raftin tonë.
"Fushë patatesh", Ronaldo kritikon Luksemburgun për fushën Kapiteni i Portugalisë, e ka kritikuar ashpër Luksemburgun për fushën e tij të futbollit, të cilën e quajti fushë patate
Vetëm një fermer gropos 18 ton: Patate bio ka vetëm në këtë fshat "Patatja më e mirë për cilësinë në Shqiperi ngelet gropave vetëm ky fermer që shikoni ne foto ka 18 ton patate të gropos
Duken si ushqime Fast-Foodi, çfarë fshihet pas këtyre fotografive? (FOTO LAJM) Ju ka ndodhur ndonjëherë të shihni në internet fotografi të ushqimeve nga Fast-Food dhe t'ju shkojë goja lëng? E njëj
Dolli, birra, mish dhe patate! Darka e Kodhelit dhe Murrizit bën xhiron e rrjetit (FOTO LAJM) Në mediat on-line dhe rrjetet sociale po qarkullojnë imazhe, që tregojnë harmoninë e admirueshme të deputetëve të maxho
Kroketa me patate dhe peshk për një darkë të lehtë dhe të shëndetshme PËRBËRËSIT: 4-5 patate, 300-400 g peshk shpatë, 3-4 thelpinj hudhra, një tufë e vogël majdanoz, një tufë e vogël trumzë,
Pas kësaj të gjithë do të vendosni patate në këpucët tuaja, për këtë arsye Ndodh që kur keni blerë këpucë të reja dhe kur ti merrni në shtëpi e vëreni se ato në të vërtetë janë pak të vogla. Sa i
Hiqni dorë nga tigani, kjo është metoda më e mirë për skuqjen e patateve Skuqja e patateve me vaj ulliri dhe kripë në temperaturë të lartë në tigan ka një anë të mirë: shije e kënaqshme, por jo
Çfarë ndodh nëse hani patate të skuqura më shpesh nga sa duhet? Përgjigjja do t’ju tmerrojë Patatet e skuqura janë një ushqim shumë i pëlqyer, pasi gatuhen shpejt dhe janë shumë të shijshme. Të gjithë e dimë që n
Si të përgatisni sallatë klasike me patate INGREDIENTËT 8 patate ½ filxhan çaji me majonezë 1 lugë gjelle mustardë 2 lugë gjelle salcë kosi 6 vezë të
Ushtari zvicerian me këtë shpikje i ka lehtësuar punë amvisave Kur ju dëgjoni fjalën “Rex”, çka ju vjen në mendje për gjënë e parë? Ndoshta për dinozaurin T-Rex?, apo emri i ndonjë qe
Arrestohen 2 shqiptarë, transportuan kokainë brenda patateve të ngrira Dy kamionistë shqiptarë 30 e 44 vjeç u arrestuan në Portin e Barit në Itali me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.
Një natë brenda patates gjigande (FOTO LAJM) Kjo ëndërr tani mund të bëhet realitet, pasi mund të kaloni një natë në hotelin ‘Big Idaho Potato’. Patatja e madhe p
Patatet, armiku i madh i kancerit të stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak. Ky është konkluzioni në të cil
Mos e thekni shumë bukën, shkakton kancer Thekja e bukës mund të duket gjëja më e thjeshtë në botë, por nuk është pikërisht ashtu. Ekspertët kanë dalë tashmë në p
Nuk po prodhojmë me as pras, dyfishohet çmimi Fermerët shqiptare të paorientuar me nevojat e tregut, përveçsenë shumë raste ekspozohen ndaj humbjeve tëmëdha krijojnëe
Sallatë me patate Përbërësit 3 patate 1 lëng limoni Gjysmë koper 1 hudhër nerende kripë PËR TA FËRGUAR vaj vegjetal