999 rezultate për

pasurite

Basha akuza Ramës: Ai dhe marionetat e tij janë lidhur me mafian për të shtuar pasuritë Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka postuar një video mesazh në rrjetin social Facebook ku shkruan se me Ramën në pushtet nuk
Mbyllet dosja për grabitësin e milionave në Rinasit, pasuritë që i sekuestrohen vëllezëve Çala Prokuroria e Elbasanit përfundon hetimet për Klement Çalën i akuzuar për pastrim të produkteve të veprës penale. Çala ës
Adriatik Llalla zyrtarisht i pandehur, cilat pasuritë kërkon t’i sekustrohen nga shteti Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, zyrtarisht i pandehur për sekuestrimin e pasurive. SPAK ka depozituar në Gjykatën
LSI i numëron pasuritë Spiropalit: Gjithë jetën mish për top vajte për Skënderbeun tënd Ministrja Elisa Spiropali hodhi ditën e sotme akuza mbi dekorimet e Presidentit të Republikës Ilir Meta në Koplik. Pi
Mbi 15 apartamente, Klement Balilit i zbrazen pasuritë Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, bazuar në përcaktimet e ligjit nr.10192 datë 03.12.20
Gruaja e nxorri zbuluar, KPK "kosit" gjyqtarin në Tiranë Dy gjyqtarë janë shkarkuar ditën e sotme nga KPK. Bëhet fjalë për gjyqtarin e Apelit Administrativ, Arjan Qafa si dhe gj
Avokatët e Ylli Ndroqit ankimojnë vendimin e SPAK: Pasuritë janë të ligjshme Avokatët e presidentit të grupit mediatik “Yldon Media Group”, Ylli Ndroqi, ankimuan sot vendimin e SPAK për sekuestrimi
Të bardhë drejt Holandës, SPAK "zbraz" pasuritë e trafikantëve në Shqipëri Autoritetet Gjyqësore Holandeze, konkretisht Prokuroria e Amsterdamit ka përcjell një kërkesë për ndihmë juridike në të
Raporti: Si ua morëm pasuritë në miliona dollarë që kishin jashtë 10 shqiptarët më të pasur Publikohet një dokument i panjohur të nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së i cili është shkëputur nga nj
Rama fali pasuritë kriminale? Shpërthen në akuza Jozefina Topalli: Boll është boll! "Ky është një ndër skandalet më të urryera e brutale që kam dëgjuar në këta tre dekada..." Ish-kryetarja e Kuvendit J
Drafti për amnistinë: Si do të deklarohen paratë, shtëpitë dhe makinat Ministria e Financave ka përfunduar draftin për amnistinë fiskale të njoftuar disa javë më parë nga kryeministri Rama, e
OFL mësyn në "bombën me sahat" të Shqipërisë, kush janë të fortët e Shkodrës që iu sekuestruan pasuritë sot Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar operacionin në Shkodër duke i dërguar formularin e deklarimit të pasurisë përsonazhe
Rama njofton amnisti për pasuritë jashtë sistemit: Paratë të gjitha nëpër bankat këtu, edhe emigrantët Kryeministri Rama njoftoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se qeveria do të aplikojë një amnisti pë
"Ik q**", qytetarët shfaqin pakënaqësi ndaj operacionit për pasuritë e "të fortëve" (FOTO LAJM) Operacioni Forca e Ligjit vijon me sekuestrimin e pasurive për këdo prej "të fortëve" që nuk i justifikon. Por për i
Çfarë do ndodhë me pasuritë e kriminelëve të konfiskuara në Shqipëri?! Pasuritë e krimit do të bllokohen menjëherë, pa pritur vendimin e gjykatës, ndërkohë që fati i tyre do të përcaktohen ng
Paloka i drejtohet hapur Ramës: Çfarë do të ndodhë me Tahirin dhe Agron Xhafën? N/kryetari i PD-së, Edi Paloka në një deklaratë për mediat i kërkoi Kryeministrit Rama, ministrit Lleshaj dhe drejtorit
Autoblinda e dhjetëra efektivë policie zbarkojnë në Durrës Agjentët Operacionit Forca e Ligjit kanë zbarkuar edhe në Durrës. Makina të shumta policie, autoblinda e kontrolle në p
Policia "zbarkon" në Shkodër, gati t’u sekuestrojë pasuritë Bajrave dhe Doçajve Duket se pas Shijakut, Durrësit dhe Elbasanit, Operacioni “Forca e Ligjit” ka zbarkuar sot edhe në Shkodër. Në këtë a
"Pasuritë e krimit të organizuar do sekuestrohen", Rama bën paralajmërimin e fortë Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se biznesit të paligjshëm do i themi që ky nuk është vendi i tyre dhe duhet të kalojn
Përdornin familjarët për të fshehur pasuritë, zbulohen emrat e 4 shqiptarëve Katër të arrestuarit në operacionin ndërkombëtar Goldfinger, pasuria e të cilëve prej 3 milionë eurosh në Shqipëri, u se