999 rezultate për

pasurise

Nuk justifikoi 39 mijë euro pasuri, vettingu përjashton një tjetër prokuror Një tjetër vendim përjashtimi nga Drejtësia është marrë këtë të hënë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit për një prokuror.
Shembin shtëpinë e gjyshit për të kërkuar thesar, nuk do ta besoni çfarë gjetën Kërkuan thesar, por gjetën një gjë që nuk i përafrohet fare pasurisë. Mundin e gjyshit për një shtëpi e hodhën në erë
Konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë, shkarkohet gjyqtarja e Tiranës KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. Çano rezultoi se i kalon tre kriteret p
Kush nuk e njeh mjeshtrin e hedhjes së kripës, publikohet shifra maramendëse e pasurisë së kuzhinierit (VIDEO) Të presësh e të përgatisësh mishin nuk ka qenë kurrë kaq artistik. Dhe askujt më parë nuk i kishte shkuar mendja që hedh
Kosovë, populli i varfër, udhëheqësit milionera Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Kosovë, procedurë kjo e rregullt vjetore, ka dëshmuar edhe njëherë
Ish-gruaja e pronarit të Amazon dhuron 50% të pasurisë për bamirësi Para pak muajsh ajo u bë një nga gratë më të pasura në botë dhe tani ka vendosur që gjysmën e pasurisë së saj ta dhurojë
Mësoni vlerën e pasurisë së Gigi Hadid, thjesht marramendëse (FOTO LAJM) Gigi Hadid konsiderohet si një nga modelet më të mira të modës të gjeneratës. Markat dhe revistat e mëdha kanë nënshk
Rama: Unë, Iliri, Monika, Saliu dhe Luli të bëjmë vettingun Kryeministri Edi Rama sfidoi publikisht dy kryetarët e partive të mëdha të opozitës për vettingun e pasurisë së politika
Kryetari i Apelit Shkodër, rritje stratosferike të pasurisë nga viti fillestar (FOTO LAJM) Kryetari i Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha do të përballet të hënën më 6 maj me Komisionin e Pavarur të Kua
Gjysma e kryebashkiakëve "ngelin" nga pasuria (FOTO LAJM) Më 30 qershor, qytetarët shqiptarë do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të vendit.
A mjafton vetëm pasuria për të pastruar Sistemin e Drejtësisë në Shqipëri? (FOTO LAJM) Nga Emirjon Senja Besa Nikëhasani është prokurorja e parë e përjashtuar nga Sistemi i Drejtësisë prej vettingut
Nuk i bëri ballë vetingut, KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Apelit Durrës Nuk kalon vetingun kreu i Prokurorisë së Apelit të Durrësit, Ferdinand Elezi. KPK, përbërë nga trupi gjykues me Firdes S
Ndjekje penale për zyrtarët që nuk e deklarojnë pasurinë Rreth katër mijë e 700 zyrtarë të lartë që punojnë në institucionet e Kosovës, janë të obliguar që çdo vit të deklarojnë
Edhe kryetari i Apelit para vetingut me probleme, ka deklarim të pasaktë Duket se pasuria e pajustifikuar është një nga problemet e evidentuara për kreu i gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda
Ja cili është profesioni më fitimprurës në Kosovë Profesioni më fitimprurës në Kosovë vlerësohet të jetë politika. Sipas përfaqësuesve të organizatave joqeveritare, disa
Testi i pasurisë ngel 65% të gjyqtarëve të Gjykatave Administrative (FOTO LAJM) Nëntorin e vitit 2013, Shqipëria i hapi dyert sistemit të drejtësisë administrative me pritshmëritë për zgjidhje të shpe
110 milion lekë në 13 vjet, kryeprokurorja e Krimeve të Rënda sot para vettingut (FOTO LAJM) Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela do të përballet sot me vetingun. Si ka ndryshuar
La gruan dhe u martua me dadon, milioneri e pëson shumë keq Milioneri nga Londra që martua me dadon e fëmijëve të tij, është detyruar t’ia jepte asaj pas shkurorëzimit, katër prej
Opozita bllokon projektligjin për konfiskimin e pasurisë, a do të ndikojë te liberalizimi? Projektligji për konfisikimin e pasurisë nuk ka kaluar në mbledhjen e sotme të Komisionit për Integrime Evropiane. Me
Firmosi arrestimin e Fullanit dhe Gjikës, si është rritur pasuria e prokuror Trocit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i rikthehet listës prioritare të vetingut me prokurorin Ramadan Troci, i cili del sot