999 rezultate për

pasurie

SPAK: Kryesuesi i fushatës së PS-së në Tiranë dhe deputeti i PS nën hetim për fshehje pasurie Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion SPAK i ka konfirmuar Partisë Demokratike se kryetari i PS për Tiranën, Ervin Bushati
Një i arrestuar dhe një vajzë nën hetim, si i zhvatën 16 mijë euro nëpërmjet shantazhit të riut Nje person eshte arrestuar dhe nje vajze e re po hetohet e lire, me akuzen e shantazhit dhe kanosjes per dhenie pasurie
Kërcënonte dhe vinte gjoba: Kapet tropojani, pjesë e bandës së "të fortëve" në Tiranë Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e gjobëvënies. Eshtë kapur dhe vënë
"Rama po fsheh pasurinë prej sheiku në Surrel" Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa në një dalje për mediat hodhi akuza të forta drejt shefit të qeverisë, që si
Ish-gjyqtari përfundon në prokurori për fshehje pasurie Besnik Imeraj, ish-anëtar i Gjykatës Kushtetueses nuk i shpëton hetimit. Pavarësisht se prokuroria e Tiranës deklaro
I mori një shtetasi 10 mijë euro me anë të kanosjes, arrestohet 27-­vjeçari Një 27­vjeçar i akuzuar për gjobëvënie ka rënë sot në prangat e policisë së Tiranës. Leonard (Klaudjol) Buçi, pesë ditë
Burg për bosin shqiptar të kokainës, ja çfarë pasurie kishte bërë Një shqiptar në Britaninë e Madhe u dënua me 8 vjet burg për prodhim dhe shitje të kokainës. Fitim Selimi përdorete d
21 zyrtarë kallëzohen penalisht për fshehje pasurie Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, ka gjobitur dhe kallëzuar pen
ILDKP kallëzon penalisht Doshin për fshehje pasurie Për fshehje dhe kallëzim të rremë të pasurisë prej 23 milionë euro, Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të
Pranga dy të rinjve në Lezhë pasi kanosën një person Dy persona janë vënë në pranga, pasi kanë kanosur një person për dhënie pasurie. Ngjarja ka ndodhur dje në qytetin e Lez
Kapet 30 vjeçari i cili kërcënoi mjekun për dhënie pasurie Një 30 vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në pranga nga policia e Lezhës, pasi ka kërcënuar një mjek për dhënie pasu
Ja se çfarë pasurie marramendëse ka Bill Gates (FOTO LAJM) Bill Gates tanimë ka një pasuri marramendëse, për shkak se është pronari dhe kryearkitekt i paketës Microsoft. Falë s
Falsifikoi tre dokumenta pasurie, në pranga ish-punonjësi i ZRPP Nën akuzën e "shpërdorimit të detyrës", në prangat e policisë ka rënë një 40 vjeçar pasi falsifikoi tre dokumenta pasuri
Xhuka nuk hetoi asnjë deklaratë pasurie gjatë 2013-s Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive nuk ka kryer asnjë hetim dhe nuk ka bërë asnjë kallëzim pen
Zhduken 16 deklarata pasurie në ILDKPKI Në përfundim të fazës së parë të kontrollit të dosjeve të pasurive të krerëve të institucioneve rezulton se në arkivin e
Kreu i ri i ILDKP-së, Ganaj, forcon kriteret kur dënohet zyrtari për fshehje pasurie Me ardhjen në krye të Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive Shkëlqim Ganaj ka nxjerrë dhe dy
Nëse lë këstet e bankës 6 muaj pa paguar, sekuestrim pasurie Shtrëngohet laku për klientët që nuk paguajnë këstet e kredive. Bankat nuk do të presin më 9 muaj për të proceduar me pë
Akuzat e mediave greke, Tavo: Kombësia nuk është deklaratë pasurie Deklarimi i kombësisë nuk është i detyrueshëm, ashtu siç mund të jetë deklarimi i pasurisë. Nuk jam i detyruar ta deklar
Qeveria do të shtojë investimet në zonat ku rriten bimët mjekësore Qeveria do të shtojë investimet në zonat ku rriten bimët mjekësore. Ky ka qenë premtimi i dhënë sot nga kryeministri Ber
I vunë gjobë biznesmenit, 4 të arrestuar në Tiranë Katër persona persona të akuzuar për “Shtrëngim me anë kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie” janë arrestuar të enjten