999 rezultate për

pastron

Temperaturat u ulën shumë, si të pastroni xhamin e ngrirë të makinës Në këto mëngjese të ftohta nuk ka gjë më të sikletshme se mëngjesi, teksa përpiqesh të shkrish akullin në xhamat e makin
Si të pastroni veshët nga dylli me këto hapa të thjeshtë dhe natyralë Dylli që akumulohet në vesh shërben si një lubrifikant natyral por edhe për të mbrojtur veshin nga mikro organizmat që s
Si të pastroni telefonët dhe tabletët? Studimet kanë treguar se telefonat celular përmbajnë më shumë mikorbe sesa ndenjësja e WC-së. Merrni një rrobë mikrob
Celulari rreziku më i madh per përhapjen e COVID-19, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni Koronavirus vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshi
Pastroni flokët dhe skalpin nga yndyra dhe zbokthi me këtë maskë super të thjeshtë Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e th
5 truke si të pastroni atletet e bardha në kushte shtëpie Atletet e bardha, janë të bukura vetëm kur qëndrojnë të bardha, por kjo nuk mund të ndodhë duke patur parasysh rrugët ku
VOA për "Bello": Si i pastronte paratë grupi kriminal nëpërmjet sistemit kinez Një organizatë kriminale e përbërë nga shqiptarë, e konsideruar si një nga rrjetet më aktive të trafikut të kokainë në E
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Jemi torturuar më kot! Me këtë recetë pastroni "xixë" tualetin në 30 sekonda Do donim shumë që pastrimi i tualetit të mos kërkonte shumë kohë dhe fuqi. Prandaj, kombinimi i amoniakut dhe peroks
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se aj
Kjo metodë e lashtë kineze thuhet ju pastron tërë trupin nga toksinat Kjo është një metodë e lashtë kineze që do t’ju ndihmojë të detoksifikoni të gjithë trupin tuaj përmes këmbëve. Ky trajt
Barcelona "pastron" skuadrën për yllin e Tottenham Coutinho i ka mbetur në "derë" dhe Barcelona ka nevojë për të përforcuar mesfushën. Sipas "The Independent" katalonas
Si t'i pastroni thonjtë nga kërpudhat njëherë e përgjithmonë Kërpudhat në thonj janë sëmundje shumë e zakonshme. Si të shpëtojmë nga kjo plagë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë P
8 objekte në shtëpi që gjithmonë harroni t’i pastroni Pastrimi i shtëpisë është një nga ato proceset e pashmangshme. Sidomos për zonjat e shtëpisë apo për amvisat që sa he
7 mënyra të papritura për t’i bërë gjërat e vjetra përsëri të reja (FOTO LAJM) Pastë dhëmbësh për syzet Për të përmirësuar pamjen e syzeve mund të përdorni pastë dhëmbësh të zakonshëm pa kokrriza.
Mos i bëni më, këto gabime jua mbushin shtëpinë me baktere 1. Nuk keni një plan-rutinë pastrimi Filloni dhe mendoni për një mënyrë strategjike të të pastruarit të shtëpisë në m
Pastron aparatin tretës dhe çhelmon mëlçinë, mjekët tregojnë si duhet të konsumoni panxharin Panxhari, i njohur ndyshe si burimi i energjisë, falë përbërësve që luftojnë qelizat kanceroze dhe ripërtërijnë ato të r
Pastroni të gjithë shtëpinë me 3 përbërës që i keni gjithmonë Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë, të gjithë mundohemi të zgjedhim produktet më të mira larëse duke menduar se kj
E RËNDË/ Po pastronin pusin, vdesin dy persona në Berat Dy persona janë nxjerrë të vdekur nga një pus në fshatin Dushnik të Beratit. Deri tani dyshohet se ata janë bllokuar