999 rezultate për

pastrimit

Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Shkak inceneratori, bashkia e Tiranës rrit taksat lokale për bizneset (FOTO LAJM) Bizneseve u ka shkuar në javët e para të qershorit fatura që duhet të paguajnë për taksat lokale të këtij viti. Faturat
Rrezik nga koronavirusi, punonjësit e pastrimit në Lezhë pa asnjë masë mbrojtëse Punonjësit e shërbimit të pastrimit në Bashkinë e Lezhës të cilët punojnë në rrugë enden në qytet pa asnjë masë mbrojtës
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM) Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se
Pastrimi i parave, Moneyval lë Shqipërinë në "monitorim të zgjeruar" por vlerëson masat e marra Shqipëria do të mbetet edhe gjatë vitit 2020 në një monitorim të zgjeruar sa i takon riksut të pastrimit të parave dhe f
Nënshkrim i Marrëveshjeve për projektin "Stacioni i pastrimit për ujërat e zeza në Shkup" Në Ministrinë e Financave sot do të nënshkruhen Marrëveshje për projektin “Stacionet e pastrimit për ujërat e zeza në Sh
Makinat që do të shpejtojnë pastrimin e oqeaneve nga plastika (VIDEO) Ende kemi kohë për të dal nga kriza e oqeaneve me mbetje të plastikës, por makinat si këto do të ndihmojnë në përshpejti
Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM) Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se
Tentohet të përdhunohet natën punonjësja e Bashkisë Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me publikimin e denoncimeve në Facebook. Ditë e sotme, Berisha ka publikuar një d
Si të kujdesemi për piercing-ët ? Piercing-ët janë kthyer nw trendin e momentit. Shumë persona preferojnë t’i krijojnë ato në mënyra të veçanta dhe unike,
Në pranga kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicë Kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicës, Gazmend Morina, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Ai dys
Balla deklaratë urgjente Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka njoftuar mbajtjen e një konference urgjente për shtyp.
Si të hiqni njollat e stilolapsit pa iu drejtuar pastrimit kimik Njollat e rrobave janë gjithmonë të vështira për tu hequr. Ato që e vuajnë ë tepër këtë pjesë janë nënat të cilat duhet
Si u përfshinë Ilir Meta, Ditmir Bushati dhe Blendi Klosi në skandalin e pastrimit të 1 miliard dollarëve Skandali i dy vëllezërve indianë që kërkohen nga autoritetet e vendit të tyre për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë do
Mos e rregulloni krevatin çdo ditë Dhe shtëpiaket më maniake të pastërtisë mund të mësojnë disa gjëra lidhur me gabimet e përhershme të pastrimit. Ekspert
Erërat e forta dërgojnë mbeturinat e Shqipërisë në Kroaci Era që ka përfshirë bregdetin e Adriatikut ka çuar sasi të mëdha mbeturinash plastike në qytetin port kroat të Dubrovnik
E frikshme trashësia e borës në këtë qytet të Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është d
Këshilli i Europës: Korrupsioni rrezik i madh i pastrimit të parave në Shqipëri MONEYVAL, mekanizimi i Këshillit të Europës kundër pastrimit të parave, i ka bërë thirrje autoriteteve shqiptare të sh