999 rezultate për

pastorin

Turqia liron pastorin amerikan që shkaktoi tension mes dy shteteve Pastori Andreë Brunson është liruar sot nga një gjykatë turke duke i dhënë fund kështu një tensioni dy vjeçar mes SHBA-v
SHBA presion Erdoganit: Liro pastorin dhe 14 amerikanë që po i mban peng në Turqi Ndryshe nga administrata e Barak Obamës që ishte tolerante dhe e duruar, administrata e Donald Trump është e vendosur që
Nigeri, 12 viktima nga sulmet në kisha Të paktën 12 persona kanë humbur jetën në sulmet ndaj dy kishave ditën e Krishtlindjeve në Nigeri. Një nga sulmet ndodhi