999 rezultate për

pasoja

Aksident me makinën luksoze, plagoset Françeska Jaçe (FOTO LAJM) Një aksident ka ndodhur në rrethrrotullimin e Nartës në Vlorë, ndërsa mjeti është kthyer përmbys në mes të rrugës. B
Meta çoi në SPAK ligjin për "Metrologjinë", Konfidustria: Nëse nuk rishikohet, do ketë pasoja për ekonominë Pas kthimit në Kuvend nga ana e Presidentit të Republikës të Ligjit për Meterologjinë që i hap rrugë koncensionarit të z
Melania ende me pasoja nga koronavirusi, pse nuk e shoqëroi Trumpin në miting Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump nuk mori pjesë të martën në një tubim fushate me Presidentin Donald
A do të rikthehet karantina në Shqipëri? Rama: Do të ishte fatale! "Një mbyllje përsëri do të ishte shumë herë më me probleme e shumë më tepër pasoja në të gjitha aspektet dhe për të gjit
Pasojat e duelit me Genoan, Napoli konfirmon yllin e ekipit me Covid-19 Një rast me COVID-19 është konfirmuar te Napoli. Bëhet fjalë për mesfushorin, Piotr Zielinski, i cili ka dalë pozitiv
Miku i Metës humb jetën pasi s'i përballoi dot pasojat e COVID-19 (FOTO LAJM) Një nga miqtë e Presidentit Ilir Meta është ndarë nga jeta. Presidenti shkruan se Hekuran Doko, u infektua dhe mposht
Mund të shkaktojë edhe pasoja fatale, kaq kohë mund të rrijë zgjuar një njeri Njeriu rri zgjuar mesatarisht për afro 16 orë e 10 minuta përpara se të bjerë sërish në gjumë. Ata që rrinë zgjuar s
Angela Martini në ditët më të këqija, çfarë i ka sjellë kaq shumë pasoja (FOTO LAJM) Për modelen e njohur Angela Martini, duket që dje nuk ishte dita e saj me fat. Një incident ishte me siguri arsyeja pse
Kërcënoi se do vriste veten në shtëpinë së vjehrrit, dorëzohet Elton Meta Pas më shumë se 5 orë në panik, ka arritur të mbyllet pa pasoja një pengmarrje me armë që nisi pak para mesnatës në fsha
Suarez te Juventus? flet Chiellini Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, i njohur për atë zënkën e famshme me Luis Suarezin kur uruguaiani e kafshoi,
Stresi, cilat janë pasojat më të tmerrshme që ai sjell? Stresi shkakton: Lodhje Stresi shkakton lodhje, dhe shumë madje. Pas adrenalinës së momenteve të para të stresit,
Pasojat e humbjes së finales, Neymar uron skuadrën e gabuar (FOTO LAJM) Pikëllimi i humbjes së trofeut prestigjioz të Ligës së Kampioneve duket se e ka shpërqëndruar yllin e PSG-së Neymar.
Me bark, me shpinë apo në krah: Këto janë pasojat për çdo pozicion që mbani gjatë gjumit Të rrallë janë ata që flenë vetëm në një pozicion, mirëpo gjithsecili ka atë të preferuarin në të cilën e kalon pjesën m
DETAJET/ 12 pacientë u shëruan tek Infektivi, mbahen të shtruar prej pasojave të sëmundjes Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 932 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 155
Skaner për të zbuluar nëse jeni prekur nga COVID-19? Brataj flet për pasojat Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënderj Brataj i bëri thirrje qytetarëve që mos ta shohin si zgjidhje skanerin, për të zbul
U infektua katër muaj më parë, neuropsikiatria tregon pasojat e mbetura nga koronavirusi Neuropsikiatria Valbona Tafilaj, ishte ndër personat e parë që u infektua me koronavirus në Kosovë. Edhe pse kanë kal
Goditja me takë në fytyrë e Vardy ndaj Mustafit, këto janë pasojat e frikshme (FOTO LAJM) Mbrëmë Arsenal barazoi 1:1 me Leicesterin. Kjo ndeshje u luajt në kuadër të Premier Ligës. Një nga momentet më intere
Nëse shikoni këto shenja tek fëmija juaj, janë pasoja të karantinës Karantina ka ndikuar shumë mbi gjendjen psikologjike të fëmijëve; 65% e atyre nën 6 vjeç dhe 71% e atyre më të rritur k
Heronj të vërtetë, baballarët që kanë shpëtuar fëmijët për "qime" (FOTO LAJM) Fëmijët e vegjël duan gjithmonë përkujdesje dhe me të vërtetë është e vështirë për prindërit të mbajnë çdo sekondë vëmen
Pasojat që shfaqen nga puna e tepërt Të punosh më tepër se ç’duhet i bën dëm shëndetit. Lodhja e akumuluar mund të dëmtojë zemrën dhe të shkaktojë infarkte,